Лікування гінекомастії у Вінниці

А ви знали, що чоловіки також мають молочну залозу? Точніше, її аналог – грудну залозу. Вона виступає як рудимент, який в нормі залишається на рівні зародку впродовж всього життя. Тим не менш, інколи груди в чоловіків ростуть, і це представляє як естетичну, так і фізіологічну проблему. Захворювання називається гінекомастія, і вражає воно як юнаків, так і літніх чоловіків, як атлетів, так і людей з надмірною вагою. Від чого ж залежить ризик захворіти на гінекомастію, та як уникнути розвитку цього стану? Розповість ендокринолог ЛДЦ МЕДІЛЮКС.

Патогенез гінекомастії

Так еволюційно склалось, що вироблення молока у ссавців регулює низка статевих гормонів. Головний з них пролактин, але також ріст молочних залоз у жінок викликає естроген, прогестерон та інші «жіночі» активатори. Ці речовини також виробляє чоловічий організм, але в набагато меншій кількості. З іншого боку, рівень тестостерону у чоловіків вищий. Це зумовлює особливості статевого дозрівання та формує первинні/вторинні статеві ознаки у представників обох статей.

Що ми бачимо, коли гормональний баланс порушується, тобто естрогенів стає більше ніж тестостерону? Активується процес росту грудної залози по типу молочної, у чоловіків виростають груди. Звичайно, вони функціонально неактивні (хоча зустрічаються випадки з утворенням молока), проте рано чи пізно починає дратувати вигляд утворень, дискомфорт або супутні симптоми, пов’язані з коливанням рівня жіночих гормонів:

  • Облисіння.
  • Ожиріння по жіночому типу (відкладання жиру на стегнах та сідницях).
  • Зниження лібідо.
  • Проблеми з ерекцією.
  • Дратівливість, неспокій та постійна втома.

Причини виникнення

По-перше, необхідно виділяти істинну та хибну гінекомастію. Перший варіант характеризується розростанням залозистої тканини грудної залози, а другий – відкладанням жирової клітковини під соском. До цих станів абсолютно різні лікувальні підходи, тому кваліфікований ендокринолог ніколи в житті не встановить діагноз тільки на підставі збору анамнезу, огляду та пальпації.

Причина виникнення хибної гінекомастії тільки одна – ожиріння. Якщо чоловік має надмірну вагу, жир відкладається в усіх частинах тіла, але перш за все – на тулубі та обличчі. Анатомічно в області великого грудного м’яза наявні щільні сполучнотканинні перетинки, які не дають жировій тканині розповсюджуватись донизу. Таким чином, формується немов би випинання в області соска, яке часто помилково приймають за грудну залозу.

Причин виникнення істинної гінекомастії набагато більше:

  • Вживання стероїдних анаболічних препаратів. Відомо, що тестостерон в надлишку (коли не використовується повністю) ароматизується та перетворюється на естроген.
  • Ожиріння призводить не тільки до хибного, але і до істинного розростання грудної залози. Причина в тому, що жирова тканина являється субстратом для вироблення та депонування жіночих статевих гормонів. Тому її надлишок = надлишок естрогену, прогестерону тощо.
  • Також гінекомастія буває транзиторна (тобто, яка виникає і проходить сама собою). Вона характерна для хлопців пубертатного віку, які якраз переживають швидкий статевий розвиток.
  • Нарешті, існує патологічна гінекомастія, яка розвивається доволі швидко та часто перетворюється на рак грудної залози. Тому всі без виключення чоловіки з підозрою на гінекомастію мають вчасно обстежуватись.

Діагностика

Обстеження базується на огляді, пальпації, збору анамнезу, лабораторних та інструментальних обстеженнях. Золоті стандарти діагностики – визначення тестостерону, пролактину, прогестерону, естрогену, а також УЗД або МРТ грудних залоз. Тільки досвідчений ендокринолог може направити пацієнта саме на потрібні процедури та не займатись гіпердіагностикою. Тому коли ви потрапляєте до кваліфікованого спеціаліста, ви насправді дуже економите час та гроші.

Лікування

Радикальне лікування істинної гінекомастії виключно оперативне. Грудна залоза видаляється повністю через параареолярний доступ (під соском). Ця операція абсолютно безболісна, швидка та безпечна, пацієнт виписується в день втручання та всього кілька разів з’являється на огляд. Оперативно можна пролікувати й хибну гінекомастію – шляхом ліпосакції. Але в ряді випадків допомагає корекція способу життя та раціону. Консервативне лікування має місце в профілактиці росту грудних залоз, а також в профілактиці рецидивів.

Лікар-ендокринолог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

severyn

Северин Оксана Володимирівна

Лікар-ендокринолог


Наші ціни на послуги Лікаря-ендокринолога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги лікаря-ендокринолога Ціна, грн
Консультація ендокринолога
400
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
250

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису