Лікування ожиріння у Вінниці

За даними ВООЗ, на сьогоднішній день 24% українців мають ожиріння. Ця шалена цифра – не така вже й шалена, якщо порівнювати із захворюваністю в США, Кувейті або Турції. Тим не менше, щорічно ожиріння забирає життя мільйонів людей, що не може не турбувати. Причина в різноманітних ускладненнях та супутніх патологіях, що завжди йдуть пліч-о-пліч із надмірною вагою тіла. Тому дуже важливо вчасно діагностувати причину неконтрольованого набору маси та ліквідувати її, а не просто боротись із симптомами.

Хто обстежує та лікує пацієнтів з надлишковою вагою? Звичайно ж, ендокринологи. Адже дуже часто причиною стану є гормональний дисбаланс. Коливання рівня будь-яких контрінсулярних гормонів можуть призвести до ожиріння. Тому провідні фахівці радять спершу звертатись до ендокринолога, і вже згодом – до дієтолога, психолога, баріартричного або пластичного хірурга та інших суміжних спеціалістів. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС можно записатись на консультацію до кваліфікованого спеціаліста.

Ступені ожиріння

Класифікація ожиріння включає його поділ, в залежності від трьох основних факторів:

 • Етіології (причини).
 • Ускладнень.
 • Індекса маси тіла.

Незалежно від причин та перебігу хвороби або “типу ожиріння”, можна виставити ступінь відкладання жиру на підставі розрахунку ІМТ. Індекс маси тіла враховує зріст та вагу людини, і на підставі отриманих даних виставляють ступінь:

 • Надлишкова вага тіла – коли ІМТ = від 25 до 30.
 • Ожиріння першого ступеня – коли ІМТ = від 30 до 35.
 • Ожиріння другого ступеня – від 35 до 40.
 • ІІІ ст. – 40 і вище.

Але треба враховувати, що класифікація тільки за ІМТ не завжди вірна, бо в багатьох випадках ці розрахунки хибні. Наприклад, атлети з розвиненою мускулатурою зазвичай важать багато, але при цьому не мають ожиріння. А мала маса тіла не завжди говорить про стрункість. Наприклад, деякі синдроми характеризуються відкладанням підшкірної жирової клітковини з одночасною атрофією м’язів. Саме тому консультація ендокринолога особливо важлива, нею не можна нехтувати.

Причини ожиріння

Причина ожиріння тільки одна: переважання споживання калорій над їх витратою організмом. Але до цих причин можуть призводити різноманітні фактори – первинні та вторинні. Найчастіше, звичайно, проблема полягає в психологічному потягу до їжі. Аліментарно-конституційне ожиріння пов’язане одночасно з надмірним вживанням їжі та частковою схильністю організму до набору ваги.

Часто ожиріння – результат ендокринологічних патологій:

 • Гіпотиреозу.
 • Цукрового діабету.
 • Гіперпролактинемії та інших.

Чим загрожує ожиріння?

Приказка каже: якщо діабет не призведе до ожиріння, то ожиріння – до діабету. Дуже часто внаслідок довготривалого неправильного харчування розвивається толерантність до інсуліну, що згодом призводить до розвитку ЦД. Також у всіх пацієнтів з ожирінням є проблеми із серцем та судинами. Серед серцево-судинних захворювань переважають артеріальна гіпертензія, атеросклероз та його прояви/ускладнення:

 • Інсульт.
 • Ішемічна хвороба серця.
 • Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок.
 • Інфаркт міокарда.
 • Мезентеріальна ішемія (атеросклероз кишечника або абдомінальний ішемічний синдром).

Також часті діагнози при ожирінні – жировий гепатоз, токсичний гепатит, хронічний панкреатит, вальгусна деформація нижніх кінцівок, ГЕРХ, синдром нічного апное, храп, жовчнокам’яна хвороба, безпліддя та багато інших.

Діагностика та лікування ожиріння в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Заключається в огляді та консультації ендокринологом, проведенні загальноклінічних досліджень крові, а також деяких інструментальних обстежень (УЗД ОЧП, рентгенографія ОГК, ЕхоКГ, холтерівське моніторування). В будь-якому випадку є сенс звернутись в багатопрофільний центр, такий як МЕДІЛЮКС.

Лікар-ендокринолог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

severyn

Северин Оксана Володимирівна

Лікар-ендокринолог


Наші ціни на послуги Лікаря-ендокринолога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги лікаря-ендокринолога Ціна, грн
Консультація ендокринолога
400
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
250

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису