Діафрагмальна грижа

Не всі знають, що грижі з’являються не тільки на черевній стінці та в хребті. Випинання з виходом вмісту стосується усіх анатомічно слабких місць. Існують грижі нижніх повік, стегнового каналу, попереку і, звичайно ж, стравохідного отвору діафрагми. Підступність діафрагмальної грижі в тому, що її не видно неозброєним оком. А між іншим, захворювання дає доволі яскраву і, при цьому, неспецифічну симптоматику, тому пацієнт може довгий час страждати і не здогадуватись про причини. На щастя, в МЕДІЛЮКС є спеціалісти, які можуть вчасно діагностувати дану патологію та розпочати її лікування. При підозрі на діафрагмальну грижу в першу чергу рекомендуємо звернутись до гастроентеролога з метою проведення диференційної діагностики грижі стравоходу з іншими захворюваннями ШКТ.

Що викликає діафрагмальну грижу?

Діафрагма – це м’язевий орган, який розділяє грудну і черевну порожнини. Вона має безліч функцій, але головні – запобігання розгерметизації грудної клітки та участь в акті дихання. Під час видиху діафрагма скорочується, внаслідок чого її куполи підіймаються і стискають легені. Але вздовж грудної та черевної порожнин проходять стравохід, аорта та деякі інші органи. Місця їх проходження крізь м’язову мембрану називаються природними отворами діафрагми. При підвищенні внутрішньочеревного тиску та анатомічно широкому стравохідному отворі, через цього в грудну клітку може виходити шлунок. Саме це і називається грижею СОД

Причини виникнення діафрагмальної грижі:

  • Важка фізична праця, в тому числі заняття спортом з навантаженням.
  • Переїдання та розтягнення шлунку у людей з надлишковою масою тіла.
  • Генетична схильність.
  • Відпочинок в горизонтальному положенні після прийому їжі.
  • Нераціональний режим харчування (1-2 рази на день великими порціями).

Симптоми діафрагмальної грижі

Серед проявів превалюють саме неспецифічні, тому встановити діагноз інколи дуже важко. Частіше за все хворих турбує:
  • Важкість та відчуття переповнення в животі.
  • Болі в епігастрії по типу нападів гастриту або панкреатиту.
  • Печія та нудота після прийому їжі.
  • Перебої в роботі серця, задишка в занедбаних випадках.
  • Кислий присмак у роті.
  • Болі за грудиною.
На жаль, не існує патогномонічного симптому, за яким можливо встановити діагноз без додаткових методів обстеження. Тому переходимо до наступного, ключового розділу – діагностики.

Діагностика діафрагмальної грижі

Раніше єдиною можливістю встановити діагноз грижі СОД була рентгенографія з пероральним барієвим контрастом. Пацієнт випивав велику кількість спеціального препарату, який було видно на рентгені. При проходженні ШКТ препарат чітко візуалізував усі структури, включаючи шлунок, кардіальний відділ якого виходив за межі черевної порожнини. Але цей метод обстеження не був інформативний на початкових стадіях захворювання, коли у вертикальному положенні та натще грижове випинання ховалось. Сьогодні існують більш інформативні методи обстеження. Насамперед, ФГДС. За допомогою сучасних гнучних ендоскопів з можливостями повороту оптичної голівки на 180* можна побачити всі анатомічні особливості тракту. У деяких випадках також є необхідність у виконанні КТ з контрастуванням.

Лікування грижі СОД

Радикально вирішити питання можливо тільки шляхом хірургічного втручання На сьогодні в усьому світі успішно виконують лапароскопічні операції зі звуженням стравохідного отвору шляхом зшивання ніжок діафрагми (крурорафія). Інколи також необхідно проводити фундаплікацію – укріплення кардіального відділу шлунка шляхом створення манжети навколо стравоходу. Реабілітація після лапароскопічних втручань становить всього кілька днів, а больовий синдром після операції відсутній.

Лікарі - гастроентерологи в МЕДІЛЮКС

Вараниця Галина Іванівна

Вараниця Галина Іванівна

Лікар-гастроентеролог вищої категорії

Детальніше

Графік роботи лікар Вараниця Г. І.

Графік роботи лікар Грицун Н. А.

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису