Лікування печії та рефлюксної хвороби у Вінниці

Печія та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) – сіамські близнюки, що ніколи не вештаються окремо. Точніше, печія якраз являється найбільш яскравим проявом шлунково-стравохідного рефлюксу. Чому ж інколи ці стани розмежовують? Справа в тому, що для постановки діагнозу ГЕРХ необхідно виконати ФГДС, інакше спеціаліст не може бути впевненим у своїх підозрах. Крім того, в рідких випадках печія виникає транзиторно, раз чи кілька разів у житті. При цьому ніякого ГЕРХ в пацієнта немає, але йому чудово відоме неприємне відчуття печіння в стравоході.

Ми все ж вирішили виділити ці два явища в один блок. Адже, по-перше, діагностикою та лікуванням того й іншого займається один спеціаліст – гастроентеролог. А по-друге, при довготривалій печії з максимальною ймовірністю під час гастроскопії буде діагностована рефлюксна хвороба шлунку. До речі, в МЕДІЛЮКС ви можете і записатись на консультацію до кваліфікованого гастроентеролога, і пройти повноцінне обстеження включно з ФГДС, і здати необхідні аналізи.

Симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Рефлюкс – результат неспроможності кардіального сфінктера стравоходу. В нормі він взагалі не повинен пропускати харчову масу в зворотньому напрямку. Але внаслідок його вродженої або набутої слабкості, кислий шлунковий вміст потрапляє в стравохід, де кислотність знижена, і викликає характерні симптоми. Серед основних проявів ГЕРХ виділяють:

  • Печію. Звичайно ж, саме характерне неприємне відчуття печіння за грудиною та в області шиї являється патогномонічним симптомом ГЕРХ. Печія зазвичай виникає після їжі, особливо якщо страви були жирними та гострими. В положенні лежачи стан погіршується. Печія у вагітних може бути викликана піджиманням шлунку збільшеною вагітною маткою.
  • Відрижка. Цей симптом також дуже розповсюджений і є проявом неспроможності кардіального сфінктера в зворотньому напрямку. Тобто, людина ковтає повітря, яке потім відригує. Це називається аерофагія, але відрижка також може бути результатом виділення СО2 внаслідок реакції нейтралізації. Це трапляється, коли кислота з шлунку потрапляє в лужне середовище стравоходу.
  • Хронічний кашель закриває тріаду класичних симптомів. З’являється через те, що в горизонтальному положенні кислота зі стравоходу перетікає в гортань і викликає подразнення слизової трахеї та бронхів. Виникає кашель, аж до надсадного. Інколи результатом такого закиду є аспіраційна пневмонія.

Діагностика гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

ГЕРХ часто супроводжує рефлюкс-езофагіт (запалення стравоходу у відповідь на агресію шлункового соку). В свою чергу, РЕ може призвести до стриктур і стенозу стравоходу, до ахалазії кардії. Такі стани інвалідизують, тому хвороба потребує вчасної діагностики та лікування.

Обстеження включає фіброгастродуоденоскопію, рентгенографію з пероральним контрастом, рН-метрію та манометрію стравоходу. За допомогою цих традиційних інструментальних обстежень можна визначити наявність недостатності кардіального сфінктера, факт закиду шлункового вмісту в стравохід, стадію хвороби та тактику лікування.

Які можуть бути ускладнення?

Як уже було сказано, найбільша проблема ГЕРХ – це хронічне подразнення слизової верхніх відділів ШКТ та дихальних шляхів хлорною кислотою. Внаслідок цього розвиваються:

  • Аспіраційна пневмонія, яку важко діагностувати та лікувати.
  • Стравохід Баретта, який являється передраковим станом.
  • Рак стравоходу, що протікає дуже агресивно та важко піддається лікуванню.
  • Стриктури та стенози стравоходу.

Не допускайте ускладнень! Обстежуйтесь вчасно та комплексно.

Лікування рефлюксної хвороби в МЕДІЛЮКС

Перша хвиля в лікуванні ГЕРХ – консервативна терапія антацидами, інгібіторами протонної помпи, гістаміноблокаторами та іншими препаратами, які знижують агресивність шлункового вмісту, нейтралізують шлунковий сік в стравоході або нормалізують перистальтику. Але коли консервативна терапія неефективна, доводиться звертатись до хірургії. На сучасному етапі ГЕРХ ліквідують лапароскопічно, укріплюючи кардіальний відділ шлунка та стравоходу.

Гастроентеролог в МЕДІЛЮКС

Вараниця Галина Іванівна

Вараниця Галина Іванівна

Лікар-гастроентеролог вищої категорії

Наші ціни на послуги Лікаря-гастроентеролога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги гастроентеролога Ціна, грн
Консультація гастроентеролога
400
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису