Лікування печії та рефлюксної хвороби у Вінниці

Печія та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) – сіамські близнюки, що ніколи не вештаються окремо. Точніше, печія якраз являється найбільш яскравим проявом шлунково-стравохідного рефлюксу. Чому ж інколи ці стани розмежовують? Справа в тому, що для постановки діагнозу ГЕРХ необхідно виконати ФГДС, інакше спеціаліст не може бути впевненим у своїх підозрах. Крім того, в рідких випадках печія виникає транзиторно, раз чи кілька разів у житті. При цьому ніякого ГЕРХ в пацієнта немає, але йому чудово відоме неприємне відчуття печіння в стравоході.

Ми все ж вирішили виділити ці два явища в один блок. Адже, по-перше, діагностикою та лікуванням того й іншого займається один спеціаліст – гастроентеролог. А по-друге, при довготривалій печії з максимальною ймовірністю під час гастроскопії буде діагностована рефлюксна хвороба шлунку. До речі, в МЕДІЛЮКС ви можете і записатись на консультацію до кваліфікованого гастроентеролога, і пройти повноцінне обстеження включно з ФГДС, і здати необхідні аналізи.

Симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

Рефлюкс – результат неспроможності кардіального сфінктера стравоходу. В нормі він взагалі не повинен пропускати харчову масу в зворотньому напрямку. Але внаслідок його вродженої або набутої слабкості, кислий шлунковий вміст потрапляє в стравохід, де кислотність знижена, і викликає характерні симптоми. Серед основних проявів ГЕРХ виділяють:

  • Печію. Звичайно ж, саме характерне неприємне відчуття печіння за грудиною та в області шиї являється патогномонічним симптомом ГЕРХ. Печія зазвичай виникає після їжі, особливо якщо страви були жирними та гострими. В положенні лежачи стан погіршується. Печія у вагітних може бути викликана піджиманням шлунку збільшеною вагітною маткою.
  • Відрижка. Цей симптом також дуже розповсюджений і є проявом неспроможності кардіального сфінктера в зворотньому напрямку. Тобто, людина ковтає повітря, яке потім відригує. Це називається аерофагія, але відрижка також може бути результатом виділення СО2 внаслідок реакції нейтралізації. Це трапляється, коли кислота з шлунку потрапляє в лужне середовище стравоходу.
  • Хронічний кашель закриває тріаду класичних симптомів. З’являється через те, що в горизонтальному положенні кислота зі стравоходу перетікає в гортань і викликає подразнення слизової трахеї та бронхів. Виникає кашель, аж до надсадного. Інколи результатом такого закиду є аспіраційна пневмонія.

Діагностика гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

ГЕРХ часто супроводжує рефлюкс-езофагіт (запалення стравоходу у відповідь на агресію шлункового соку). В свою чергу, РЕ може призвести до стриктур і стенозу стравоходу, до ахалазії кардії. Такі стани інвалідизують, тому хвороба потребує вчасної діагностики та лікування.

Обстеження включає фіброгастродуоденоскопію, рентгенографію з пероральним контрастом, рН-метрію та манометрію стравоходу. За допомогою цих традиційних інструментальних обстежень можна визначити наявність недостатності кардіального сфінктера, факт закиду шлункового вмісту в стравохід, стадію хвороби та тактику лікування.

Які можуть бути ускладнення?

Як уже було сказано, найбільша проблема ГЕРХ – це хронічне подразнення слизової верхніх відділів ШКТ та дихальних шляхів хлорною кислотою. Внаслідок цього розвиваються:

  • Аспіраційна пневмонія, яку важко діагностувати та лікувати.
  • Стравохід Баретта, який являється передраковим станом.
  • Рак стравоходу, що протікає дуже агресивно та важко піддається лікуванню.
  • Стриктури та стенози стравоходу.

Не допускайте ускладнень! Обстежуйтесь вчасно та комплексно.

Лікування рефлюксної хвороби в МЕДІЛЮКС

Перша хвиля в лікуванні ГЕРХ – консервативна терапія антацидами, інгібіторами протонної помпи, гістаміноблокаторами та іншими препаратами, які знижують агресивність шлункового вмісту, нейтралізують шлунковий сік в стравоході або нормалізують перистальтику. Але коли консервативна терапія неефективна, доводиться звертатись до хірургії. На сучасному етапі ГЕРХ ліквідують лапароскопічно, укріплюючи кардіальний відділ шлунка та стравоходу.

Лікарі - гастроентерологи в МЕДІЛЮКС

Вараниця Галина Іванівна

Вараниця Галина Іванівна

Лікар-гастроентеролог вищої категорії

Детальніше

Грицун Наталія Анатоліївна

Лікар-гастроентеролог

Наші ціни на послуги Лікаря-гастроентеролога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги гастроентеролога Ціна, грн
Консультація гастроентеролога
450
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
300

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису