Ішемічна хвороба серця

Серед відомих людству захворювань серцево-судинні патології займають перше місце в структурі смертності. Незалежно від раси, національності та релігійних уподобань, всі люди середнього та похилого віку ризикують мати проблеми із серцем. Чому так вийшло? Головна причина в тому, що серцевий м’яз – єдиний в організмі, що ніколи не відпочиває. Протягом усього життя в міокарді чергуються процеси систоли та діастоли (напруження та розслаблення). Тому не дивно, що серце потребує великої кількості кисню.

Коли міокард голодує, розвивається ішемічна хвороба серця – одне з найбільш розповсюджених захворювань. Ця патологія потребує своєчасної корекції та профілактики загрозливих ускладнень, серед яких інфаркт міокарда та раптова коронарна смерть. Тому ми впевнені, що кожна людина за наявності одного з перелічених нижче симптомів зобов’язана звернутись до кваліфікованого кардіолога. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС ведуть прийом саме такі спеціалісти.

Симптоми ішемічної хвороби серця

Коли серцевий м’яз відчуває дефіцит кисню, в ньому не протікають адекватно всі електрохімічні реакції. Порушуються зв’язки між клітинами, деякі з них гинуть, в інших виникає перерозподіл заряджених частинок – іонів. Внаслідок цього подразнюються больові рецептори та виникають локальні симптоми:

 • Відчуття короткочасної нестачі повітря в грудях.
 • Печіння, важкість, болі в грудній клітці (частіше всього за грудиною або трохи лівіше).
 • Ірадіація болю в плече, шию, спину.
 • Посилення неприємних відчуттів під час фізичних навантажень. Неприємні відчуття в грудях – перший сигнал, при появі якого треба негайно записатись на консультацію до кардіолога. В більшості випадків він свідчить про проблеми з серцем.

Також є ряд загальних симптомів, які можуть свідчити про інші патології, але також потребують уваги:

 • Швидка втомлюваність, в’ялість.
 • Загальна слабкість та головокружіння.
 • Нудота та блювання, яке не приносить полегшення.

Причини ішемічної хвороби серця та її діагностика

Варіанти ІХС можна умовно розділити, в залежності від головної причини виникнення. Умовно – тому що діагностика та основні принципи лікування не залежать від етіології та відрізняються тільки в залежності від клінічної форми. Найчастіша причина ІХС – атеросклероз. Бляшки поступово перекривають просвіт коронарних судин, внаслідок чого деякі області міокарда не отримують достатню кількість кисню. Просвіт може перекриватись і миттєво – при тромбоемболії. В ряді випадків голодування серця виникає через підвищену потребу в кисні. При цьому коронарні судини добре кровопостачаються. Нарешті, часто виникає транзиторна ішемія через ангіоспазм – коли судини спазмуються під час куріння, вживання деяких препаратів або внаслідок судинних захворювань.

Тому діагностика ішемічної хвороби серця повинна включати наступні етапи:

 • Огляд та збір анамнезу.
 • Об’єктивні базові обстеження (вимірювання АТ, аускультація серця, вимірювання пульсу).
 • Додаткові інструментальні обстеження (ЕКГ, УЗД серця, рентгенографія ОГК, інколи – трансезофагеальна ЕхоКГ або МРТ). Але золотим стандартом вважається коронарографія – це спеціальний рентген з “фарбуванням” коронарних судин.
 • Лабораторні обстеження (ліпідограма, загальні аналізи, біозімічні аналізи, коагулограма, Д-димер).

Види ішемії

Найпростіша класифікація, яка не використовується в сучасності але зумовлює ключові аспекти лікувальної тактики – це розділення патології на гостру ішемічну хворобу серця та хронічну ІХС. Відмінності представлено в таблиці:

Характеристика Гостра ішемія Хронічна ішемія
Болі
Нестерпні, різкі
Часті, можна терпіти
Анамнез
Пацієнт не здогадується про хворобу до настання нападу (нерідко фатального)
Пацієнт хворіє деякий час і розуміє свої скарги або навіть знає діагноз чи отримує лікування
Стан хворого
Важкий або вкрай важкий
Середньої важкості
Принципи лікування
Стентування, шунтування, серцево-легенева реанімація, лікарські засоби для невідкладної допомоги
Пожиттєвий прийом статинів, антиагрегантів, препаратів для зменшення симптомів стенокардії, а також терапія супутніх захворювань.
Клінічні форми
Інфаркт міокарда, раптова коронарна смерть, аритмії
Стенокардія, постінфарктний кардіосклероз, безбольова форма

Лікування ІХС

Після всіх діагностичних процедур спеціаліст складає схему лікування. Так як хвороба надзвичайно широко розповсюджена, загрожує смертю та добре вивчена, сьогодні існує багато терапевтичних схем. Важливо враховувати наступні показники:

 • Клінічну форму ІХС.
 • Симптоми та давність захворювання.
 • Дані лабораторно-інструментальних досліджень.
 • Вік пацієнта, його режим харчування та шкідливі звички.
 • Супутні захворювання (особливої уваги потребує цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, тромбози в минулому та будь-які інші хвороби серця).

Кардіологи в МЕДІЛЮКС

Наші ціни на послуги лікаря-кардіолога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги кардіолога Ціна, грн
Консультація кардіолога + кардіограма
400
Кардіограма з розшифровкою
150

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису