Стенокардія

Деякі захворювання настількі давні та поширені, що мають цілком офіційні, в минулому народні, назви. Однією з таких хвороб є стенокардія, більш відома як грудна жаба. На латині ця патологія звучить як angina pectoris, що цілком характеризує головний її прояв – відчуття стиснення в грудях. Саме з цього симптому стенокардія починається, а іноді тільки біль в грудях і стає підставою для консультації кардіолога.

До речі, стенокардію лікують кардіологи – експерти з хвороб серцево-судинної системи. І хоча грудна жаба являється лише синдромом, що супроводжує ряд патологій серця. далеко не кожний спеціаліст здатний запідозрити стан, направити пацієнта на потрібні дослідження та призначити ефективну терапію. Але тільки не спеціалісти ЛДЦ МЕДІЛЮКС. Запис на консультацію до наших кардіологів гарантує якісну діагностику та доказове лікування. Тому не баріться та записуйтесь за появи першого дискомфорту в грудях.

Види стенокардії

Існує багато класифікацій грудної жаби. Але згідно найважливішої в практичному відношенні клінічної класифікації, прийнятої ВООЗ в 1979-му році, виділяють наступні форми стенокардії:

 1. Стабільна стенокардія (напруги), якій присвоюють функціональний клас (від І до ІV, в залежності від частоти та вираженості симптомів).
 2. Нестабільна стенокардія, яка в свою чергу поділяється на:
 • Ту, що вперше виникла.
 • Ту, що прогресує.
 • Принцметала.
 • Довготривалі напади, як критерій передінфарктного стану.

Якщо не зважати на нюанси, стабільна стенокардія виникає під час фізичного навантаження, пацієнт зазвичай її очікує, напад легко знімається препаратами нітрогліцерину. Нестабільна стенокардія більш небезпечна та потенційно будь-який її напад може призвести до інфаркту міокарда або навіть до раптової серцевої смерті. Тому пацієнти, які відносяться до другої групи, мають дуже ретельно обстежуватись та знаходитись на диспансерному нагляді лікуючого лікаря-кардіолога. Причому, кардіолог має бути “своїм”, тобто вести пацієнта постійно. Тільки так можна бути впевненим у комплаєнсі між пацієнтом та спеціалістом, та в ефективності ескалаційної терапії.

Що провокує виникнення стенокардії?

Не слід плутати фактори ризику, причини та провокуючі фактори стенокардії. Перша група – це фактори, які статистично підвищують ризик отримати стенокардію. Сюди відносять супутні патології, погані звички та стани:

 • Цукровий діабет.
 • Куріння.
 • Артеріальна гіпертонія.
 • Тромбофілія.
 • Різноманітні васкуліти та інші захворювання серцево-судинної системи.

Причини стенокардії – це безпосередні стани, внаслідок яких розвивається синдром загрудинного болю коронарного генезу. Тобто, коли з якихось причин серцевому м’язу не вистачає того кисню, який йому приносять вінцеві судини. До таких станів відносять:

 • Атеросклероз та, відповідно, ішемічну хворобу серця (ІХС).
 • Рестеноз стентів або тромбоз шунтів.
 • Надмірне фізичне навантаження, особливо при супутніх проблемах із ССС.
 • Прийом деяких препаратів, які викликають спазм коронарних судин.

Що ж до провокуючих факторів, сюди відносять фізичне навантаження, вихід нікотину або кофеїну в кров, нервове або емоційне перевантаження тощо.

Які симптоми при стенокардії?

Головний прояв, як уже було сказано, це дискомфорт або біль за грудиною або в лівій половині грудної клітки. Цей біль зазвичай тиснучий або пекучий, але може набувати будь-якого характеру. Коронарний біль ірадіює (віддає) в плече, надпліччя, лопатки, хребет, епігастрій, нижню щелепу або навіть скроню. При вираженому перекритті просвіту коронарної судини біль може бути нестерпним, але все ще зніматись нітрогліцерином.

Задишка – другий за частотою прояв, який також відчувають всі пацієнти кардіологів “зі стажем”. Задишка виникає спочатку під час фізичного навантаження, а потім і у спокої. Важливо віддиференціювати серцеву астму від задишки при захворюваннях бронхолегеневого комплекса.

Також при стенокардії з’являється відчуття страху та тривоги, очікування смерті. Підвищена пітливість, тахікардія, гемодинамічні зміни – характерні для нападу грудної жаби. На тлі прийому нітратів короткої дії стан полегшується.

Діагностика та лікування стенокардії в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Перш за все пацієнту зі стенокардією потрібно зробити ЕКГ та виміряти артеріальний тиск. В діагностичний мінімум включається консультація кардіолога та визначення ліпідограми (співвідношення ліпопротеїнів різної щільності в крові). Інколи доводиться виконувати холтерівське моніторування ЕКГ або АТ – таку послугу також ми надаємо. Лікування обов’язково включає статини та препарати для корекції супутніх патологій. У важких випадках доводиться виконувати ендоваскулярні або відкриті оперативні втручання – встановлювати в коронарні артерії стенти або вшивати шунти.

Кардіологи в МЕДІЛЮКС

Наші ціни на послуги лікаря-кардіолога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги кардіолога Ціна, грн
Консультація кардіолога + кардіограма
400
Кардіограма з розшифровкою
150

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису