КТ (Комп'ютерна томографія) у Вінниці

томограф Siemens SOMATOM go.UP

Серед усіх інструментальних методів обстеження комп’ютерна томографія на сьогодні являється лідером за співвідношенням ціни та інформативності. Існують більш дешевші популярні процедури: УЗД, рентгенографія тощо. Існують також інструменти, які в ряді випадків незамінні — наприклад, МРТ або колоноскопія. Та все ж, популярність КТ говорить сама за себе.

В стінах лікувально-діагностичного центру МЕДІЛЮКС можна пройти комплексне обстеження всього організму. В тому числі, ми обстежуємо пацієнтів на власних МРТ і КТ-апаратах. Хоча і те, й інше обладнання конструює зображення у вигляді тонких зрізів (томограм), принцип дії методів абсолютно різній. Тому, наприклад, пульмонологи не можуть обійтись без комп’ютерної томографії, а онкологи частіше направляють своїх пацієнтів на МР-дослідження.

В рідкісних або важких для діагностики випадках навіть доводиться одночасно застосовувати обидва інструменти, щоб візуалізувати всі зміни в структурі та функції органів. Більшість людей цього не знають, тому ми вирішили розповісти більше про особливості КТ.

Принцип дії

Перший комп’ютерний томограф побачив світ ще в 70-х роках минулого сторіччя. За відкриття інноваційного метода променевої діагностики Allan Cormack та Godfrey Hounsfield навіть удостоїлись Нобелівської премії. Що не дивно, враховуючи, скільки мільйонів життів врятував томограф.

Процес отримання зображення базується на здатності тканин людського тіла ослабляти рентгенівські промені. Чим більш щільну структуру зустрічає на своєму шляху рентгенівська хвиля, тим більше енергії вона втрачає. Саме тому кістки на томограмах мають білий колір, а повітря — чорний. Але між цими двома полюсами багато відтінків сірого, які інтерпретує спочатку аналізатор, а потім і рентгенолог. Наприклад, вода займає середнє положення, жир має більшу щільність, тому має “біліший” відтінок. Легені ж навпаки не такі щільні, тому за відтінком займають проміжне положення між водою та повітрям.

комп'ютерна томографія стопи
Комп`ютерна томографія стопи (реконструкція)

Відступаючи раз за разом долі міліметра, виконуючи чіткі зрізи обстежуваної області, якісний томограф дозволяє побачити майже будь-які патологічні зміни в тканинах і органах. А коли до стандартного метода додається контрастування, лікар взагалі отримує ідеальні топографічні схеми. Тільки вдумайтесь: під контролем КТ сьогодні встановлюють кардіостимулятори, виконують ендоваскуляні втручання, до міліметра оцінюють прохідність судин і проток, а також стан слизової порожнистих органів.

В яких випадках КТ незамінне?

В усьому світі єпархією комп’ютерної томографії вважається дослідження легень, кісток та травм. Звичайно, це лише узагальнена характеристика, бо спеціалісти можуть назвати багато виключень з цього правила. Наприклад, для дослідження кісткового мозку вдаються до МРТ, а пошук метастазів в м’яких тканинах часто потребує проведення ПЕТ-КТ. Але можна виділити кілька ситуацій, при яких комп’ютерну томографію неможливо замінити:

 • Найгостріший і гострий період інсульту, коли треба негайно верифікувати діагноз і розпочати лікувальні заходи. МРТ — золотий стандарт в пошуку мілких вогнищ ішемії, але великі ділянки враження, а також крововиливи прекрасно візуалізуються на КТ.
 • Черепно-мозкова травма. Як і в попередньому прикладі, ЧМТ потребує негайної діагностики, тому оптимальним варіантом стає відносно дешева і швидка комп’ютерна томографія без контрастування.
 • Патології кісткової тканини. При складних переломах навіть дуже якісна цифрова рентгенографія не здатна візуалізувати всі зміни в повній мірі. При КТ-дослідженні відсутнє явища тіньового накладання структур одна на іншу. Тому спеціаліст може відшукати кожний уламок кістки, побачити найменші тріщини і пошкодження судинно-нервового пучка, а також скласти сценарій оперативного втручання за необхідністю.
 • Пневмонія та інші захворювання легеневої тканини. Бронхи, структури коренів легень, органи середостіння гарно візуалізуються на МРТ. Але альвеоли мають дуже низьку щільність, тому поза зоною досяжності метода. Саме тому при обстеженні легень перевага надається КТ.

Сфери, в яких КТ також часто використовується

Якщо б покази до проведення комп’ютерної томографії обмежувались тільки пневмоніями, інсультами і травмами, метод не витримав би конкуренції на ринку. На щастя, додаткові опції значно підвищують інформативність обстеження. До них можна віднести ПЕТ-КТ, СКТ, МСКТ, внутрішньовенне і пероральне контрастування. До того ж, швидке і недороге дослідження часто стає альтернативною довготривалому і більш коштовному МР-обстеженню. Тому сьогодні КТ використовують в усіх областях медицини:

 • Онкологія — скрінінг, пошук первинних пухлин і метастазів
 • Судинна хірургія — КТ-ангіограція дозволяє оцінити стан магістральних судин, ступінь їх стенозу, вроджені судинні аномалії
 • Кардіохірургія — при постановці стентів та електродів, для оцінки прохідності шунтів
 • Гінекологія — при підозрі на патології матки та придатків, піхви
 • Абдомінальна хірургія — при кишковій непрохідності, стриктурах порожнистих органів, грижах (в тому числі діафрагмальних), ахалазії стравоходу
 • Ендокринологія — при підозрі на новоутворення ендокринних залоз, також часто комбінують з сцинтіграфією
 • При наявності протипоказів до проведення МРТ (штучного водія ритму, вираженої клаустрофобії, парамагнітних імплантів, інсулінової помпи, металевих сторонніх тіл, кліпс на великих судинах та судинах мозку)

Переваги і особливості КТ в порівнянні з іншими інструментальними методами

Діагностика Точність Шкідливість Вартість Обмеження Тривалість
КТ
Висока
Низька
Середня
Вагітні, діти
10-30хв
Висока
Відсутня
Висока
Вагітні в І триместрі
Від 30хв до кількох годин
УЗД
Середня
Низька
Низька
Відсутні
10-20хв
Рентген
Середня
Низька
Низька
Вагітні, діти
5хв

Від чого залежить інформативність зображення?

 • Від рівня комфорту пацієнта, рентген-лаборанта і рентгенолога
 • Від мобільності та універсальності обладнання
 • Від ступеню автоматизації робочого процесу
 • Від контрастного підсилення зображень
 • Від роздільної здатності апарату
 • Від підготовки та поведінки пацієнта
 • Від покоління установки (кількості детекторів та режиму обертання рентгенівської трубки)

В ЛДЦ МЕДІЛЮКС можна пройти обстеження на сучасному томографі Siemens SOMATOM go.UP. Цей високотехнологічний пристрій відноситься до КТ-апаратів 3-го покоління, являється повністю автоматизованою системою, діє з меншим променевим навантаженням, управляється дистанційно за допомогою планшета, може сканувати пацієнта в кількох позиціях, а час повного оберту трубки дорівнює 1сек. Отже, унікальний апарат повністю задовольняє перелічені вимоги і має ряд додаткових переваг.

Як підготуватись до обстеження?

КТ без контрасту не потребує особливої підготовки. Вам необхідно лише записатись на обстеження і прийти в назначений час. Перед процедурою не хвилюйтесь — ви не відчуєте дискомфорту, зате хвилювання може ускладнити діагностику.

Обстеження органів черевної порожнини потребує простої підготовки. За добу до процедури відмовтесь від продуктів, що спричиняють газоутворення (бобові, випічка, насичені бульйони, капуста, квашені продукти). Деякі дослідження потребують прийому проносних препаратів, але про це вас обов’язково повідомлять при записі.

Що стосується ангіографії, холангіографії, урографії та інших обстежень з внутрішньовенним контрастуванням, перед ними необхідно здати аналіз на креатинін, щоб дізнатись функціональний стан нирок. В будь-якому разі перед обстеженням пацієнту надається детальна інформація.

Наші ціни на КТ дослідження у Вінниці

Послуги КТ Ціна, грн
КТ органів грудної клітки
950
КТ навколо носових пазух
500
КТ колінного суглоба
1000
КТ ліктьового суглоба
950
КТ зап'ястку та китиці
950
КТ гомілково-ступеневого суглоба
950
КТ стегна
1000
КТ гомілки
950
КТ тазу
1000
КТ стопи
950
КТ одного відділу хребта
950
КТ кожного наступного відділу хребта
850
КТ кульшових суглобів
1000
КТ головного мозку і кісток черепа
1000
Низькодозове КТ легень
850
КТ органів черевної порожнини та органів малого тазу без контрасту
2950
КТ плечового суглоба
950
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису