КТ (комп'ютерна томографія) легень у Вінниці

Комп’ютерна томографія — надзвичайно інформативний метод інструментальної діагностики, який успішно змагається з МРТ в інформативності. Але на підставі чисельних досліджень спеціалісти умовно виокремили напрямки, в яких краще застосовувати той чи інший апарат. 

Що стосується КТ, в усьому світі цей метод в першу чергу знають як золотий стандарт діагностики легеневої патології. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна зробити комп’ютерну томографію органів грудної клітки за доступною ціною і з гарантією якісного результату. Давайте розберемось, чому в деяких випадках КТ неможливо замінити.

Чому легені краще візуалізуються на КТ?

Комп’ютерні томограми представляють собою двовимірні зрізи в різних проекціях. Диференціація тканин можлива завдяки різниці їх щільності. Так, найбільш щільні структури поглинають більше променів, найменш щільні — пропускають випромінювання. Принцип отримання МР-томограм абсолютно інший — “яскравість” зображення залежить від концентрації атомів водню в тканині.

Це означає, що легені, які за щільністю знаходяться на межі між показниками повітря і жирової тканини, гарно видно при обстеженні за допомогою променевих методів (КТ, рентгенографія). Але на рентгенограмі шкала контрастності вужча, тому незначні або початкові зміни побачити неможливо.

комп'ютерна томографія легень
Комп'ютерна томографія легенів

При цьому існує велика кількість легеневих захворювань, які структурно майже не проявляють себе. В тому числі — вірусні пневмонії. В усьому світі сьогодні КТ використовують для ранньої діагностики запалення легень на тлі коронавірусної інфекції. І не дарма, адже за статистикою навіть у безсимптомних хворих (з COVID-19, підтвердженим за допомогою ПЛР) пневмонію на КТ знаходять в 5 разів частіше, ніж на рентгені. Більше того, комп’ютерна томографія дозволяє діагностувати інші грізні ускладнення — наприклад, ТЕЛА.

Коли КТ легень необхідне?

 • При підозрі на вірусні пневмонії
 • Якщо спостерігається клініка тромбоемболії легеневої артерії при наявності факторів ризику (ожиріння, вагітність, прийом оральних контрацептивів, великі оперативні втручання, будь-які патології судин — особливо вен нижніх кінцівок)
 • При обстеженні хворих з підтвердженим COVID19
 • Коли на цифровій рентгенограмі важко верифікувати патологію
 • При підозрі на специфічні інфекційні захворювання легень (пневмоконіози, альвеококкоз, туберкульоз тощо)
 • Будь-які захворювання бронхів (бронхіти, БЕХ, кісти і стриктури)
 • Новоутворення — як доброякісні, так і злоякісні, а також метастази позалегеневих пухлин
 • патології інтерстиційної тканини (емфізема, саркоїдоз)
 • захворювання інших органів грудної клітки, адже на КТ добре видно не тільки легеневу тканину і дихальні шляхи, але також серце, магістральні судини, середостіння, плевру, стравохід)
томограф Siemens SOMATOM go.UP

Чи шкідливий метод?

Безумовно, в світі не існує абсолютно нешкідливих методів інструментальної діагностики. Будь-який вплив на організм зустрічає відповідь органів і систем. Але міфи про шкідливість КТ дуже перебільшені, їх культивують некомпетентні спеціалісти.

Наприклад, під час обстеження грудної клітки на сучасному КТ-сканері в низькодозовому режимі пацієнт отримує 0,6-0,8 мЗв рентгенівських променів. Для прикладу:

 • Під час рентгенівського обстеження легень в трьох проекціях на якісному цифровому апараті доза складає 0,3 мЗв
 • Те саме обстеження на аналоговому обладнанні радянських часів — 0,5-0,7 мЗв
 • Природний радіаційний фон сумарно дає дозу в 2 мЗв/рік
 • А максимально допустима доза, при якій досі немає шкоди для організму, дорівнює 100 мЗв/рік.

Тобто надзвичайно інформативний і точний метод “шкодить” так само, як неякісний рентген або два цифрових рентгени. І навіть якщо пацієнт буде проходити КТ раз на три дні, в сумі він не назбирає достатньо променів для того, щоб обстеження погано вплинули на здоров’я.

Відповіді на часті запитання по КТ легень у Вінниці

Як підготуватись до КТ легенів?

Обстеження не потребує особливої підготовки. Бажано заспокоїтись і не переживати, адже єдина вимога до пацієнта під час процедури: не ворушитись і виконувати прості команди апарата. Не вдягайте прикраси, адже перед обстеженням все одно доведеться їх зняти. В будь-якому разі адміністратор під час запису надасть вичерпну інформацію щодо підготовки, процедури отримання результатів та інших особливостей обстеження в МЕДІЛЮКС.

Ціни на КТ досліджень легень у Вінниці

Вид дослідження Ціна, грн
КТ легень
950
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 33-01-30

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .👍
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка👍👍👍)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно👍👍👍
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису