DWI (Дифузно-зважена томографія)

DWI (Дифузно-зважена томографія)​

Злоякісні новоутворення — особиста трагедія людства. Жодна інша група захворювань не являється такою жорстокою, непередбачуваною та безкомпромісною по відношенню до людини. Рак розвивається за своїми законами, не зважаючи на вік, стать, спосіб життя, погані звички та професіональні шкідливості.  За даними статистики, в 2019 році в Україні новоутворення зайняли друге місце в структурі смертності з відміткою в 13,5%. Тому не дивно, що наразі всі галузі онкології стрімко розвиваються: починаючи з діагностики та онкохірургії, завершуючи хіміотерапією та радіочастотною терапією.

Як і у випадку з іншими групами захворювань, результат лікування в онкології напряму залежить від якості обстеження. Ось лиш декілька прикладів:

 • В залежності від розповсюдження первинної пухлини, приймається рішення про об’єм оперативного втручання. Приміром, при раку молочної залози можна виконати лампектомію, радикальну резекцію або мастектомію.
 • Дуже важливо при лікуванні вплинути на всі вражені регіонарні лімфовузли. Для хворих на рак шлунку навіть розроблений алгоритм, згідно якого в тих чи інших випадках видаляють різні групи вузлів.
 • Пошук віддалених метастазів — надзвичайно відповідальна робота. Адже від цього кардинально залежить схема лікування, якість і тривалість життя хворих.

Як бачите, в онкології велике значення має точність діагностики. Єдина помилка може багато коштувати і пацієнту, і лікарю. Зазначимо також, що більшість онкохворих мають супутні захворювання або ослаблені хворобою/хіміотерапією. Для обстеження доводиться вибирати не тільки якісні і високотехнологічні, але також безпечні та неінвазивні дослідження. Оптимальний вибір — МРТ.

Що таке МР-дифузія?

Не так давно в світі набула популярності специфічна скринінгова процедура — Магнітно-Резонансна Дифузія (DWI, Дифузно-зважене МРТ). Цей метод дослідження базується на явищі ядерного магнітного резонансу, але кардинально відрізняється від звичайного МРТ рядом особливостей:

 • Дозволяє дослідити весь організм за один сеанс.
 • Не потребує введення контрасту.
 • На відміну від ПЕТ/МРТ та інших гібридних досліджень, пацієнт не отримує дози опромінення.
 • Має на меті не візуалізацію структури тканин і органів, а дослідження процесів на клітинному рівні.
 • Сканування можливе в умовах вільного дихання, що значно спрощує процедуру у дітей та пацієнтів з клаустрофобією.

Вперше Дифузійна Спектральна Томографія була застосована для діагностики ішемічного інсульту в 80-х роках ХХ-го сторіччя. Потенціал методу був високо оцінений, тому спеціалісти з багатьох галузей незабаром взяли його на озброєння. Що стосується онкології, в цій сфері МР-Дифузія незамінна для онкопошуку. Принцип обстеження заснований на різниці швидкостей дифузії молекул води в різних біологічних середовищах. Речовина з різною інтенсивністю проходить не тільки на межі двох різних тканин, але й в межах однієї тканини при умові наявності структурних або функціональних змін. Простіше кажучи, якщо клітини будь-якого органа переродились в злоякісні, на томограмі вони будуть контрастувати за рахунок різниці дифузії.

Якісний скринінг — запорука своєчасного лікування

 • Онкопошук — одна із ключових засад сучасної онкології. Хибно вважати, що виявлення злоякісної пухлини — остаточна ціль діагностики. Дуже рідко первинне утворення призводить до смерті — справжні проблеми починаються з моменту розповсюдження метастазів. Тому дуже важливо при виявленні онкопатології виконати пошук метастатичних клітин. Зробити це можна або за допомогою цілеспрямованого дослідження традиційних органів-мішеней (довго і дорого), або шляхом дифузії всього тіла (швидко і недорого). В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти Дифузно-зважену МРТ на сучасному високотехнологічному апараті Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла.

магнітно-резонансний томограф Siemens MAGNETOM Avanto 1,5 T
МРТ Siemens MAGNETOM Avanto 1,5 Тесла

Покази до DWI

В онкології:

 • Підозра на наявність первинної пухлини без чіткої локалізації
 • Індивідуальне побажання пацієнта в зв’язку зі страхом щодо злоякісних новоутворень
 • Контроль ефективності терапії в динаміці
 • Пошук метастазів

В інших галузях медицини:

 • Пошук вогнищевих уражень паренхіми органів (мозку, підшлункової залози, наднирників тощо)
 • Діагностика ГПМК за ішемічним типом
 • Дегенеративні захворювання ЦНС
 • Діагностика групи патологій ЛОР-органів
 • Верифікація запальних хвороб кишківника

Чи існують протипокази?

Так як DWI не потребує введення контрастної речовини, протипокази до процедури достатньо обмежені і пов’язані або з магнітними властивостями апарата, або з особливостями пацієнта:

 • Виражена клаустрофобія (в центрі МЕДІЛЮКС це питання вирішується шляхом введення пацієнта в медикаментозний сон за бажанням)
 • Наявність кардіостимулятора або електродів
 • Будь-які інші електронні або феромагнітні імпланти в тілі (зубні протези, імпланти середнього вуха, деякі ортопедичні металоконструкції)
 • Кліпси на судинах головного мозку та аорті
 • Інсулінова помпа
 • Тату старого зразка (в складі фарби залізо)
 • Вага більше 180 кг, обвід грудної клітки або живота більше 180 см

В будь-якому разі перед обстеженням пацієнт оглядається рентген-лаборатнтом, а в ряді випадків — також анестезіологом. З’ясовується детальний анамнез, виключаються всі можливі протипокази, і тільки після цього пацієнт направляється в роздягальню.

Підготовка до процедури

DWI не потребує специфічної підготовки. Напередодні треба заспокоїтись та переконати себе, що обстеження абсолютно безболісне, не викликає дискомфорту та вкрай необхідне. Протягом двох діб до обстеження відмовтесь від продуктів, що спричиняють газоутворення (квашені закуски, здоба, капуста, редька, бобові).

Безпосередньо перед обстеженням рентген-лаборант прослідкує, щоб в індивідуальній роздягальні були залишені прикраси, пірсинг, монети, ключі, магнітні картки, телефон та інші електронні пристрої. Тільки після цього можна буде пройти в середовище з магнітним полем.

Роздягальні МЕДІЛЮКС обладнані окремим входом і виходом, розділені між собою, мають не тільки основне, але й периферійне автоматичне освітлення. Це дає змогу пацієнтам відчувати себе комфортно, а також мінімізує контакт з вмикачами.

Наші послуги з дифузно-зваженої томографії Ціна, грн
DWI (дифузійно-зважені МР зображення) однієї анатомічної ділянки
2310
DWI (дифузійно-зважені МР зображення) всього тіла
5000
DWI (дифузійно-зважені МР зображення) всього тіла з використаням контрасту
4950
DWI (дифузійно-зважені МР зображення) з нейрографією
4800
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 33-01-30

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .👍
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка👍👍👍)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно👍👍👍
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису