МРТ наднирників у Вінниці

МРТ наднирників – це високоінформативний та неймовірно точний метод діагностики хвороб. Не дивлячись на невеликі розміри, наднирки продукують гормони адреналін та норадреналін. Це лише найвідоміша широкому загалу частина гормонів, які продукує ця залоза. Але окрім них існує ще декілька, які нічим не поступаються своїм відомим «родичам». Отже, наднирники, як і будь-який інший орган ендокринної системи людини є незамінними для правильного функціонування організму. Саме тому і підхід до діагностики має бути не менш серйозним.

МРТ наднирників – це єдиний метод обстеження, який здатен відповісти на усі питання щодо структури, кровопостачання, положення та розмірів цього органу. А завдяки високій роздільній здатності отриманих зображань лікарі зможуть отримати відповіді на питання наявності чи відсутності патологічних змін. Варто відмітити абсолютну безпечність цього методу, наприклад у порівнянні із рентгенологічними методами обстежень, які несуть променеве навантаження на пацієнта.

магнітно-резонансний томограф Siemens MAGNETOM Avanto 1,5 T
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла

Покази до МРТ наднирників

Хоча список показів і не особливо великий, втім дуже серйозний. Ми радимо не зволікати, якщо ви помітили подібні скарги у себе, варто одразу пройти якісну діагностику для своєчасного підтвердження або спростування діагнозу. Отже покази:

 • Стрімке та потужне підвищення артеріального тиску.
 • Приступи пришвидшеного серцебиття та перебої у роботі серця.
 • Різкі зміни у вазі тіла, як в сторону підвищення, так і зниження.
 • Набряки.
 • Порушення менструального циклу у жінок та еректильна дисфункція у чоловіків.
 • Біль у поперековому відділі хребта.

Причиною подібних станів можуть бути такі захворювання як:

 • Феохромоцитома
 • Аденома наднирників

Як підготуватись до МРТ наднирників?

Для підготовки до МРТ наднирників варто виконати декілька простих кроків. Перш за все, це дієта, яка направлена на зменшення газоутворення, із раціону виключаються усі продукти, що містять клітковину, свіжі овочі та фрукти. Саме обстеження проводиться натще. Всі ці кроки направлені на поліпшення якості зображення саме тому ми рекомендуємо їх дотримуватись. Безпосередньо перед початком обстеження необхідно зняти усі металеві прикраси та пристрої, залишити їх у спеціально відведеному місці. Зазвичай процедура триває близько 30 хвилин, проте, за умови введення контрастної речовини тривалість збільшується.

МРТ наднирників з контрастом необхідне для пошуку новоутворень. Контрастна речовина на основі гадолінію чудово посилює якість зображання, допомагає підсилити судинний малюнок та контури утворення. Ці дані допомагають у вирішенні питання природи новоутворення. Контраст вводять внутрішньовенно на початку обстеження, а вже за 24 годин він абсолютно повністю виводиться з організму природнім шляхом із сечею. Контрастування є абсолютно безпечним для здоров’я. Перед початком обстеження вам буде проведено тест для виключення алергічної реакції.

Протипокази до МРТ наднирників

Протипоказом до кожного МРТ обстеження є наявність металевих сторонніх тіл в організмі людини. Це пов’язано з особливостями роботи апарату. Річ у тім, що під час роботи томографу, навколо нього утворюється потужне магнітне поле, яке здатне притягувати металічні предмети.

 • Наявність штифтів, імплантів, за виключенням виробів із титану, кровоспинних кліпс.
 • Інсулінова помпа.
 • Штучні водії ритму та кардіостимулятори.
 • Наявність кохлеарних слухових апаратів.

Також існує ряд протипоказів для процедури із використанням контрасту:

 • Індивідуальна непереносимість контрастної речовини.
 • Вагітність у І триместрі.
 • Грудне вигодовування.
 • Важка ниркова та печінкова недостатність.

Наші ціни на МРТ наднирників у Вінниці

Наші послуги з МРТ наднирників Ціна, грн
МРТ наднирників
2640
МРТ наднирників з контрастом 5 мл
3960
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису