Хвороба Альцгеймера

Неврологія – одна з найбільш таємничих галузей медицини. Так багато патологій залишаються не вивченими до кінця, так багато проблем ще не вирішено. Та на щастя, завдяки сучасним методам інструментального обстеження вдається наблизитись до розгадки найбільш поширених захворювань. Хвороба Альцгеймера – одне з таких. Ця патологія стосується кожного, адже вражає незалежно від статі, расової приналежності та умов проживання. В більшості випадків маніфестація захворювання виникає в похилому віці, але є зареєстровані випадки хвороби у молодих людей. Тому актуальність проблеми значна, і вміти запідозрити ранні прояви Альцгеймера – обов’язок медиків і немедиків.

Деменція при таких станах незворотна та прогресує. І від своєчасності постановки діагнозу залежить ефективність лікування, адже головна його мета – зупинити прогресування когнітивних порушень. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС прийом ведуть компетентні та кваліфіковані неврологи, які мають багаторічний досвід роботи з пацієнтами, що мають деменцію. При зверненні проводяться необхідні когнітивні тести, інструментальні та лабораторні обстеження. І хоча причии хвороби Альцгеймера досі невідомі, ми вміємо боротись із проявами та розвитком патології.

Які симптоми при хворобі Альцгеймера?

Головний прояв захворювання – різноманітні когнітивні порушення, серед яких найчастіше виділяють деменцію. Деменція – це поступова втрата пам’яті та здібностей до мислення. В народі кажуть “слабоумство”, але це не зовсім так. Людина з деменцією може одночасно виконувати складні математичні розрахунки, і при цьому не пам’ятати домашньої адреси. Крім того, існує багато варіантів деменції (судинна, стареча, як наслідок гострих порушень мозкового кровообігу тощо). Тому ніхто крім досвідченого невролога не може впевнено запідозрити саме хворобу Альцгеймера.

Але занепокоїтись треба, якщо у когось з родичів були помічені наступні симптоми:

 • Сонливість та швидка втомлюваність.
 • Втрата мотивації до виконання будь-яких справ.
 • Відлюдькуватість та бажання бути на самоті.
 • Забудькуватість, особливо прогресуюча.
 • Розсіяність (люди з хв. Альцгеймера не можуть знайти свій дім, не впізнають родичів, втрачають моторні навички).
 • Агресивність, яка змінюється дитячою поведінкою (лякливістю, інфантильністю).

Якщо ви помітили один з цих симптомів, варто звернутись до спеціаліста. А наявність декількох з них взагалі потребує повноцінної діагностики та пошуку причини такого стану. Адже існує всього чотири стадії хвороби, при чому клініка проявляється тільки на другій. Розглянемо стадії ближче:

 • Початкова (відсутність симптомів).
 • Легких когнітивних порушень (пацієнт повністю соціальний, але дещо забуває, з’являється апатія та сонливість).
 • Деменція середнього ступеня (пацієнт все ще соціальний, але має складнощі з деякими повсякденними задачами – водінням авто, читанням).
 • Важкі когнітивні розлади (людина втрачає пам’ять, стає асоціальною).

Як ставиться діагноз хвороби Альцгеймера

Всі пацієнти мають знати: Альцгеймер – діагноз виключення! Що це значить? Це значить, що впевнитись в наявності хвороби можна лише в тому випадку, коли вдалося виключити всі інші причини деменції, а саме:

 • Перенесені інсульти.
 • Пухлини головного мозку.
 • Атеросклероз головного мозку.
 • Психічні захворювання.
 • Посттравматичні розлади.

Звичайно, якісно обстежити та з’ясувати причину проблем пацієнта може лише кваліфікований спеціаліст! Жодні поради в Інтернеті не допоможуть родичам без вищої медичної освіти та сертифіката лікаря-невролога встановити діагноз. Тому ще раз наголошуєм: з проблемами звертайтесь до професіоналів.

Лікар послідовно збирає анамнез, оглядає пацієнта, перевіряє когнітивні можливості за допомогою спеціальних тестів (годинниковий, MoCA, MSSE). Далі при необхідності виконуються лабораторні та інструментальні обстеження (ліпідограма, МРТ з контрастуванням, генетичні дослідження). І тільки все це загалом, разом з досвідом спеціаліста, допомагає встановити вірний діагноз.

Лікування та профілактика хвороби Альцгеймера

Захворювання хронічне та невпинно прогресуюче. Тому єдина ефективна на сьогоднішній день зброя – препарати, що покращують когнітивні функції та призупиняють деменцію. Існують різні групи ліків, але багато з них не мають доведеної ефективності. І величезна перевага доказових спеціалістів МЕДІЛЮКС в тому, що вони не призначають препарати-пустишки. А значить, пацієнти економлять гроші та час.

Специфічної профілактики хвороби Альцгеймера не існує. Але є дослідження, які вказують на ефективність вправ для “тренування мозку”. Сюди входить розгадування сканвордів, вирішення математичних прикладів, вивчення віршів та запам’ятовування визначних дат, а також вивчення додаткових мов.

Лікарі-невропатологи в МЕДІЛЮКС

Савельєва Анжела Володимирівна

Лікар-невропатолог

rachkova

Рачкован Марина Василівна

Лікар-невропатолог

Нікітчук Ярослав Васильович

Лікар-невропатолог

Наша ціна на послуги невропатолога у Вінниці

Послуги невропатолога Ціна, грн
Консультація невропатолога
400
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
250

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису