Лікування Мігрені у Вінниці

Мігрень – це хвороба, що проявляється головним болем різної інтенсивності, який може супроводжуватись нудотою, підвищеною чутливістю до світла та звука. Головний біль при мігрені носить пульсуючий характер, частіше з одного боку та локалізується переважно у лобно-скроневій ділянці. Напади можуть бути спровоковані будь-якими причинами: фізичні навантаження, запах парфума, яскраве світло, гучна музика, гормональні розлади тощо. Страждають на мігрень частіше жінки, співвідношення с чоловіками 4:1. В середньому, тривалість нападів від 2 до 24 годин. Такий виснажливий головний біль негативно впливає на працездатність людини, а при частих нападах можна сміливо говорити і про зниження якості життя в цілому.

Чому болить голова?

Для відповіді на це питання варто зрозуміти першопричину болю. Головний біль можна умовно поділити на первинний та вторинний. Вторинний головний біль, зазвичай, є наслідком або проявом основного захворювання, наприклад ГРВІ, лихоманки, артеріальної гіпер- або гіпотензії, порушень мозкового кровообігу, захворювань ендокринної системи.

Первинний головний біль – це головний біль напруги та мігрень.

Головний біль напруги – це характерний двосторонній біль, монотонний, тягнучий, який ми всі, час від часу, переживаємо.

При підозрі на мігрень хворий скаржиться на пульсуючий односторонній головний біль . Не дивлячись на те, що мігрень знайома людям ще з давніх давен, вчені досі ведуть суперечки, щодо причини та механізмів виникнення цього захворювання. У мозку хворих, що страждають на мігрень генетично закладена підвищена збудливість нейронів до розвитку больових нападів.

Оскільки мозок, це основний командний пункт усього організму, при перших проявах описаних симптомів, особливо при частих нападах головного болю, варто, в першу чергу, звернутись до фахівця.

Симптоми мігрені

Для «класичної» мігрені характерні певні періоди:

  • Продромальний період- це період змін, які є характерними для кожного пацієнта і при появі яких пацієнт зазвичай розуміє, що починається мігрень. Найчастіше мова йде про зміни у психо-емоційній сфері, як то ейфорія чи підвищена роздратованість.
  • Період мігренозної «аури».

Мігренозна аура – це ряд симптомів, які передують розвитку самого нападу. Вона не є обов’язковим елементом нападу, але зустрічається досить часто. Аура може проявлятися зоровими порушеннями, миганням світла в очах, відчуттям «повзання мурашок», нав’язливим відчуттям якогось запаху тощо.  За допомогою сучасних методів обстеження  доведено, що під час нападу мігрені в мозку поширюється специфічна хвиля збудження, яка клінічно проявляється аурою і от саме на ній треба встигнути «зловити» напад та попередити розвиток всіх його стадій.

  • Період головного болю – під час цього періоду виникають характерні симптоми хвороби як: пульсуючий біль який зазвичай виникає в одній половині голови, супроводжується підвішеною реакцією на подразники, тошнотою або блюванням.
  • Постдромальний період – для цього періоду характерним є емоційна та фізична виснаженість, втома.

Діагностика та лікування мігрені у ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Зазвичай проблематикою мігрені та головного болю займаються лікарі невропатологи. За деякими даними, мігрень є однією із найчастіших проблем з якою звертаються до лікарів неврологів. Проте це не виключає можливість, а часто і необхідність звернутись до сімейного лікаря. При гарній підготовці сімейний лікар може призначити відповідне адекватне лікування та надати поради щодо профілактики. Саме такі лікарі працюють у нашому медичному центрі «МЕДІЛЮКС». А враховуючи багатопрофільність та широкий спектр діагностичних послуг ви можете бути впевнені у правильності діагнозу та у раціональному підході да вашого часу.

Лікарі-Невропатологи в МЕДІЛЮКС

Савельєва Анжела Володимирівна

Лікар-невропатолог

Нікітчук Ярослав Васильович

Лікар-невропатолог

Наша ціна на послуги невропатолога у Вінниці

Послуги невропатолога Ціна, грн
Консультація невропатолога
400
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
250

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису