Розсіяний склероз

В неврології виділяють окрему групу патологій, які характеризуються прогресуючим розпадом специфічного білку, який покриває нервові волокна. Цей білок називається мієлін, а захворювання – демієлінізуючі. Всі хвороби в описаній категорії мають різний патогенез, причини і фактори ризику виникнення, діагностику та лікування. Але їх об’єднує дегенеративна неврологічна симптоматика. Найбільш розповсюджена патологія – розсіяний склероз. В цій статті поговоримо про симптоми РС, прогноз та можливості ранньої діагностики.

Причини і симптоми розсіяного склерозу

Всі демієлінізуючі захворювання мають в патогенезі аутоімунний компонент. Це означає, що захисна система організму синтезує зброю, яка направлена на боротьбу проти власних тканин. Саме через імунну відповідь виникає вогнище демієлінізації – асептичне запалення в ділянці головного мозку, де розщеплюється мієлін. Через це з часом виникає загибель нейронів та атрофія головного мозку.

До кінця невідомо, чому виникає РС, який фактор в його патогенезі являється провідним та які супутні захворювання погіршують прогноз склерозу. Але очевидно є групи людей, які мають вищий ризик захворіти. І на них має бути направлений скринінг. До факторів ризику відносяться:

  • Куріння.
  • Стрес.
  • Травми голови.
  • Вакцинація проти гепатиту В.
  • Зниження рівню сечової кислоти в крові.

Люди, у яких є один або більше факторів ризику, мають періодично консультуватись у невролога та проходити необхідні лабораторно-інструментальні обстеження.

Симптоматика РС дуже різноманітна та залежить в першу чергу від локалізації вогнищ демієлінізації. При пошкодженні кори головного мозку можуть виникати розлади вищої нервової діяльності – порушення пам’яті, мовлення, розпізнавання мови. При враженні мозочка виникає тремор або атаксія. При пошкодженні пірамідних шляхів – парези та атрофії м’язів кінцівок.Також нерідко виникає нетримання сечі, імперативні позиви до сечовипускання, сенсорна полінейропатія, погіршується мілка моторика.

Чи лікується розсіяний склероз?

На сьогоднішній день не існує радикального методу лікування РС. Основні задачі лікування включають купірування симптомів, вплив на вогнища запалення, імуносупресію та реабілітаційні заходи для покращення якості життя пацієнтів. Неможливо також точно сказати, скільки живуть пацієнти з встановленним діагнозом розсіяного склерозу. Адже існує багато форм хвороби, які мають різну агресивність.

В будь-якому випадку рання діагностика та спостереження у невролога дозволяють якомога довше стримувати прогресування хвороби та давати пацієнтам всі можливості для повноцінного щасливого життя.

Діагностика розсіяного склерозу в ЛДЦ «МЕДІЛЮКС»

Головний метод інструментальної діагностики на сьогоднішній день – МРТ. Але перед призначенням магнітно-резонансної томографії невропатолог детально збирає анамнез та проводить об’єктивну оцінку стану хворого. Адже в деяких випадках МРТ протипоказане, а в деяких – потрібне обстеження з контрастуванням для кращої візуалізації вогнищ демієлінізації.

Лікарі-невропатологи в МЕДІЛЮКС

Савельєва Анжела Володимирівна

Лікар-невропатолог

rachkova

Рачкован Марина Василівна

Лікар-невропатолог

Нікітчук Ярослав Васильович

Лікар-невропатолог

Наша ціна на послуги невропатолога у Вінниці

Послуги невропатолога Ціна, грн
Консультація невропатолога
400
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
250

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису