Лікування катаракти у Вінниці

Зір – головний орган чуттів людини. Навіть втрата зору на одне око іналідизує та лишає деяких можливостей – наприклад, право на водіння авто або роботу на виробництві. На жаль, стани, що призводять до сліпоти – не така вже рідкість. Однією з найбільш розповсюджених очних хвороб серед пацієнтів похилого віку являється катаракта. Патологія проявляється характерним помутнінням кришталика, через яке природна лінза не може повноцінно пропускати та фокусувати світлові промені.

Катаракта ока – захворювання, яке необхідно своєчасно діагностувати, адже від цього напряму залежить успіх всіх лікувальних заходів. І, хоча в більшості випадків діагностика катаракти не викликає складнощів, все ж краще звернутись до кваліфікованого та досвідченого спеціаліста. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС професійні офтальмологи готові надати повний спектр послуг.

Симптоми катаракти

Патогенез захворювання зумовлює всі розповсюджені прояви помутніння кришталика:

 • В центрі ока, за зіницею видніється молочно біла пляма (так зване бельмо). Але на початкових стадіях макроскопічні прояви можуть бути відсутніми або ледь помітними. Набагато краще помутніння видно під час біомікроскопії ока.
 • Суб’єктивно пацієнт може відмічати зменшення гостроти зору, появу мушок перед очима, розмиті та затуманені образи. Все це виникає внаслідок того, що прозорі білки в складі кришталика змінюють свою просторову будову та стають непрозорими.
 • Також навколо джерел світла з’являється гало – специфічні блискучі круги. Цей симптом характеризує різні очні хвороби, але може також допомогти в діагностиці.
 • Погіршення зору в нічний час, і навпаки – больові відчуття в очах при дії потужних джерел світла.
 • До речі, при катаракті носіння окулярів та лінз абсолютно не покращує ситуацію.

На пізніх стадіях діагностувати катаракту неважко. Професіоналізм лікаря заключається в тому, щоб запідозрити захворювання на початковій стадії, коли можна дообстежити пацієнта за допомогою інструментальних методів та верифікувати діагноз. Чому ж важливо вчасно встановити діагноз? Бо існує ряд препаратів, прийом яких може сповільнити прогресування хвороби та відстрочити оперативне втручання.

Причини катаракти

До кінця невідомо, чому виникає хвороба. В похилому віці внаслідок природніх процесів денатурації білків, структури кришталика стають непрозорими. Але вчені досі не можуть з’ясувати точну причину вродженої катаракти. Фактори ризику виникнення вродженої катаракти:

  • Деякі ендокринні захворювання матері з декомпенсацією під час вагітності.
  • Інфекційні захворювання матері.
  • Прийом медикаментів з деяких груп (вагітним можна приймати лише дозволені медикаменти).

Наслідки несвоєчасного лікування

Якщо катаракта прогресує на одному оці, пацієнт не втрачає зір остаточно. Але при розвитку двобічного патологічного процесу виникає поступова та незворотня втрата зору. Причому, через кілька років хворий хоча б розрізняє темряву і світло. По мірі прогресування хвороби перед очима з’являється абсолютно чорний екран. Також є дослідження, які статистично доводять підвищення ризику виникнення інших офтальмологічних проблем при нелікованій катаракті.

Лікування

Як вже було сказано, єдиний стовідсотково ефективний спосіб вирішити проблему – оперативний. Видалення катаракти включає два етапи:

 • Деструкцію рідного кришталика.
 • Імплантацію ІОЛ (інтраокулярної лінзи) – “штучного кришталика”.

ІОЛ сильно відрізняються, в залежності від якості виробництва, матеріалів та призначення. В деяких випадках достатньо встановити стандартний кришталик, тоді як ряд випадків потребує імплантації дороговартісних мультифокальних лінз. В будь-якому випадку заміна кришталика являється єдиним на сьогоднішній день спасінням від катаракти. Тому всі пацієнти мають турбуватись про своє здоров’я та оперуватись радикально за показами.

Тим більше, що втручання майже не має протипоказів. А якщо вас турбує питання “як проходить операція”, зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом для отримання консультації.

Лікарі-офтальмологи в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Лікар-офтальмолог

Христич Леся Анатоліївна

Лікар-офтальмолог

Гвяздовська Сніжана Сергіївна

Лікар-офтальмолог

Наші ціни на послуги лікаря-офтальмолога у Вінниці

Офтальмологічні послуги Ціна, грн
Консультація офтальмолога
300
Повторна консультація (протягом місяця)
200
«Друга думка» - консультація по наявним обстеженням з інших клінік
200
Авторефрактометрія з кератометрією
150
Пневмотонометрія
100
Комп’ютерна периметрія 1/2 ока
200/300
Пакет обстежень «катаракта»
700
ОКТ з ангіографією 1 око
600
ОКТ з ангіографією 2 ока
1000
Макулярна ділянка 1 око
350
Макулярна ділянка 2 ока
500
Комплекс офтальмологічний (Диск зорового нерва, Макулярна ділянка) 1 око
500
Комплекс офтальмологічний (Диск зорового нерва, Макулярна ділянка) 2 ока
600
ОКТ передній відрізок 1 око
350
Оптична біометрія 1 око
200
Оптична біометрія 2 ока
300
Фото очного дна
250
Фото переднього сегменту ока
200
Розрахунок ІОЛ 1 око
300
Розрахунок ІОЛ 2 ока
400
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису