Лікування простатиту у Вінниці

Передміхурова залоза – це один з найважливіших органів чоловічої статевої системи. Вона приймає участь в утворенні сім’яної рідини, виконує деякі ендокринні функції, а також слугує клапаном, який перешкоджає відтоку сечі під час ерекції. Але на диво, більшість людей навіть не знають, де розташовується цей орган, не кажучи вже про фізіологічні особливості. А між іншим, запалення передміхурової залози (простатит) – надзвичайно поширене захворювання. З яким варто звернутись до кваліфікованого спеціаліста, щоб скласти ефективну лікувальну тактику. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС веде прийом досвідчений лікар-уролог, який знає абсолютно все про різноманітні патології передміхурової залози – в тому числі, аденому простати та простатит.

Причини простатиту

Дана патологія добре вивчена, і сьогодні ми з впевненістю можемо сказати, що в патогенезі розвитку простатиту першопричина – не інфекція. Існують асептичні варіанти захворювання, коли з секрету залози взагалі не висіваються збудники. Тому варто вказувати всі можливі причини, які призводять до запалення простати:

 • Розвиток інфекції в залозі. Збудник може потрапити як висхідним шляхом через уретру, так и гематогенним або лімфогенним шляхом.
 • Травми, особливо відкриті та проникаючі.
 • Загальне чи локальне переохолодження як обтяжуючий фактор.
 • Вплив різноманітних хімічних речовин та ліків.
 • Інфекція вірусної або грибкової етіології, адже далеко не завжди простатит викликають бактерії.

Симптоми простатиту

Згідно класифікації, в основному простатит поділяють на гострий та хронічний простатит. В першому випадку мова йде про стрімкий, частіше одноразовий процес з яскравою клінікою. В іншому – про затяжний термін захворювання, відсутність класичних симптомів та складне лікування. Дуже часто при відсутності своєчасної діагностики та адекватної терапії гострий стан може хронізуватись, або навіть запалена тканина частково переродиться в злоякісну. При цьому, в безлічі випадків лікарі без достатнього досвіда та проведення додаткових інструментально-лабораторних дослджень припускаються помилок та лікують кокцигоденію, аденому простати, цистит або проктит. Звичайно, безуспішно. Тому тільки якісна діагностика може допомогти.

Але є ряд симптомів, які мають спонукати звернутись до увролога:

 • Почастішання сечовипускання.
 • Біль та дискомфорт у промежині.
 • Відсутність сім’яної рідини.
 • Патологічні виділення з уретри.
 • Біль при еякуляції.
 • Стоншення струменя сечі.

При цьому гострий простатит буде мати деякі з симптомів завжди, а хронічний може ніяк себе не проявляти довгий час.

Діагностика простатиту

Діагноз зазвичай встановлюється на підставі збору анамнезу та огляду, а також загальноклінічних досліджень. У ряді випадків підтвердити наявність захворювання можна лише за результатами мікробіологічної оцінки простатичного соку. Також широко використовуються інструментальні методи діагностики:

 • Трансректальне УЗД передміхурової залози.
 • КТ простати або органів малого тазу з контрастуванням.
 • МРТ ОМТ з контрастом чи без.
 • Цифрова рентгенографія ОМТ (на рентгені можна побачити кальцифікати при хронічному простатиті.

Перед тим як вирішувати, як лікувати простатит, спеціаліст обов’язково проводить необхідні дослідження. Адже запалення простати може бути різним, а стандартна схема терапії підходить не всім.

Переваги лікування простатиту в МЕДІЛЮКС

По-перше, у нас не проводиться лікування простатиту антибіотиками без показів. Ми дуже обережно відносимось до антибіотикотерапії та не призначаємо протимікробних засобів усім підряд. По-друге, у нас можна одночасно звернутись до уролога за консультацією та пройти необхідні інструментальні обстеження. По-третє, на базі нашої клініки функціонує лабораторія, де роблять експрес-тести на виявлення чутливості збудників у простатичному секреті до антибактеріальних засобів. Не зволікайте та довіряйте тільки перевіреним спеціалістам.

Лікар-уролог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Уролог

Ільічов Євгеній Вікторович

Лікар-уролог

Наші ціни на послуги уролога у Вінниці

Послуги уролога Ціна, грн
Консультація уролога
400
Масаж передміхурової залози
250
Забір секрету передміхурової залози
150
Катетеризація сечового міхура/Заміна уретрального катетера
250
Заміна надлобкового катетера
350
Відведення сечі з сечового міхура
200
Вправлення парафімоза
700
Блокада сім'яного канатика по Лорін-Епштейну
480
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису