Лікування пієлонефриту у Вінниці

Серед великого різноманіття запальних патологій нирок найбільш розповсюдженим являється пієлонефрит. Це запалення канальцевого апарату нирки. На відміну від гломерулонефрита, при пієлонефриті вражаються області органа, які відповідають за аккумуляцію та відведення сечі. Тому з одного боку захворювання не чинить такої серйозної небезпеки, а з іншої – набагато частіше розвивається. І звичайно ж, на відміну від гломерулонефриту, діагностикою та лікуванням пієлонефриту займається лікар-уролог. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС можна впевнитись у тому, що патологія ця нескладна та цілком виліковна. Адже все залежить від адекватності терапевтичної схеми, яку наші спеціалісти призначають розмірковано та з оглядом на міжнародні рекомендації.

Причини пієлонефриту

В більшості випадків захворювання має бактеріальну етіологію. Також в більшості випадків пієлонефрит являється висхідним – тобто, інфекція підіймається до нирки з нижніх сечових шляхів через сечівник. Взагалі класифікація захворювання за етіологією, патогенезом та “гостротою” цілком логічна, адже це зумовлює терапевтичну тактику. В залежності від збудника обирається антибактеріальний препарат, в залежності від патогенезу лікуються супутні захворювання та причини пієлонефриту, а залежно від гостроти – вираховується доза препаратів та тривалість лікування.

Які ще варіанти хвороби бувають?

  • В залежності від сторони ураження, виділяють лівобічний, правобічний та двосторонній пієлонефрит.
  • В залежності від умов виникнення, первинний та вторинний (який розвинувся в результаті іншого захворювання).
  • За характером виділяють не тільки гострий та хронічний, але й рецидивуючий ПН.
  • В залежності від прохідності сечових шляхів, обструктивний та необструктивний (перший часто є результатом міграції каменів).
  • В залежності від складу секрету, гнійний та серозний.
  • Також виділяють ускладнення – від абсцеса нирки до гострої ниркової недостатності.

Симптоми пієлонефриту

Існує багато проявів запалення мисково-чашкової системи. Але найбільш яскраві симптоми – наявність високої температури та болі в попереку. Саме в поєднанні ці два прояви дають змогу запідозрити саме пієлонефрит. Адже болі окремо можуть свідчити про напад ниркової кольки, а висока температура – про грипп, ангіну або пневмонію. Гострий пієлонефрит як правило супроводжується більш яскравою клінікою. Температура тіла може сягати 39 *С, а болі бути виснажливими та гострими. Хронічне запалення на початку турбує менше, але з часом рецидиви стають все більш яскравими, а при наростанні явищ ниркової недостатності шкіра набуває землистого відтінку, з’являються набряки на обличчі, біль в попереку стає постійним і тупим.

З сечею може виділятись гній. Але частіше сеча просто стає каламутною, що підтверджується її мікроскопією (велика кількість лейкоцитів). Під час сечовипускання пацієнтів також турбує біль та печіння, з’являються постійні позиви, а повного полегшення не настає.

Діагностика пієлонефриту

Базується в першу чергу на загальному аналізі сечі та УЗД нирок. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС можна здати експрес-тест на виявлення збудників у сечі та антибіотикограмму. Це таблиця, в якій вказана чутливість висіяних збудників до основних видів антибіотиків. Інколи для уточнення діагнозу доводиться призначати екскреторну урографію (рентгенівску або КТ-шну). Це також можливо зробити в стінах МЕДІЛЮКС, не вистоюючи черги в інших центрах.

Як лікувати пієлонефрит?

Пієлонефрит лікується консервативно, якщо не доводити до розвитку ускладнень. Будь-які ускладнення потребують довготривалого, дороговартісного, а часто і хірургічного лікування. Тому не треба чекати гектичної температури вдома. Записуйтесь на прийом до кваліфікованого спеціаліста при появі будь-яких симптомів.

Лікар-уролог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Наші ціни на послуги уролога у Вінниці

Послуги уролога Ціна, грн
Консультація уролога
400
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
250
Масаж передміхурової залози
250
Забір секрету передміхурової залози
150
Катетеризація сечового міхура/Заміна уретрального катетера
350
Заміна надлобкового катетера
350
Відведення сечі з сечового міхура
200
Вправлення парафімоза
700
Блокада сім'яного канатика по Лорін-Епштейну
480
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису