УЗД щитоподібної залози у Вінниці

УЗД щитоподібної залози – один з найбільш інформативних видів ультразвукового дослідження. З метою виявлення захворювань цього важливого ендокринного органу в переважній більшості випадків застосовують п’ять діагностичних методів: аналіз рівня тиреоїдних гормонів і антитіл до тиреоглобуліну, КТ, сцинтиграфію, біопсію і УЗД. Неможливо перебільшити важливість кожної з названих процедур, але сонографія має кілька переваг у порівнянні:

 • Безпека і відсутність радіаційного навантаження. КТ і сцинтиграфія – рентгенологічні методи діагностики. А УЗД не має протипоказань навіть у вагітних, літніх пацієнтів, дітей або онкохворих.
 • Безболісність і неінвазивність. В процесі УЗД пацієнтові всього лише наносять на шкіру спеціальний гель.
 • Найнижча ціна серед методів діагностики захворювань щитовидної залози. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти УЗД щитовидної залози і регіонарних лімфатичних вузлів за низькою ціною.
 • Інформативність. Відштовхуючись від результатів УЗД, можна цілеспрямовано призначати специфічні дослідження. Біопсію призначають при підозрі на пухлинні захворювання або у випадках агресивного перебігу тиреоїдиту. Сцинтиграфія дозволяє вивчити функціональну активність органу. КТ в деталях показує стан тканин, морфологію. У той же час, ультразвукове дослідження допомагає виявити пухлини, кісти, вузли, а також дає загальне уявлення про стан залози, її конфігурацію та структуру.
 • Економія часу. Кожна з процедур проходить швидко, але час очікування результатів сильно відрізняється. Відносно УЗД це кілька хвилин, в разі інших досліджень – доба і більше.

Від чого залежить результат УЗД щитоподібної залози?

Щитоподібна залоза – невеликий і відносно однорідний орган. Щоб точно визначити патологію або запідозрити проблему і направити пацієнта на дообстеження, потрібно мати в розпорядженні дуже хороший апарат. Фахівця в першу чергу цікавить роздільна здатність датчика і екрану – чим вона вища, тим менші деталі можна візуалізувати і зафіксувати на екрані. Але і досвід, майстерність, талант лікаря-УЗД не менш важливі.

Показання до УЗД щитовидної залози і регіонарних лімфовузлів

 • Симптоми гіпертиреозу: схуднення, підвищена пітливість, гіперактивність, екзофтальм, тремор, дратівливість, безсоння).
 • Симптоми гіпотиреозу: різкий набір ваги, відчуття прохолоди в теплу пору року, млявість і адинамія, сонливість, випадання волосся і погіршення якості нігтів, лущення та інші проблеми зі шкірою.
 • Поява в області шиї видимого утворення або збільшення її розмірів.
 • Безпричинне утруднення дихання або акту ковтання.
 • Осиплість голосу.
 • Пухлини щитовидної залози або аутоімунний тиреоїдит в анамнезі у кого-небудь з близьких родичів.
 • Збільшення лімфовузлів шиї (особливо в разі їх безболісності).
 • Проживання в ендемічному районі йододефіциту. Вінницька область не відноситься до регіонів з вираженою захворюваністю, але статистика погіршується з кожним десятиліттям через тотальне споживання рафінованих, очищених і оброблених продуктів.
 • Комплексне обстеження пацієнта при виявленні «пов’язаної» патології – наприклад, гіпертонічної хвороби, псоріазу або передменструального синдрому.
УЗД апарат

Відповіді на часті питання

 • Чи потрібна підготовка до УЗД щитовидки?

  Специфічної підготовки немає. Важливо вчасно прийти на обстеження, не хвилюватись та не ворушитись під час обстеження.

 • Чи існують протипокази для проведення УЗД щитовидної залози?

  Абсолютні протипокази відсутні. Тобто за потреби можна проводити обстеження будь-кому, незалежно від статі, віку, раси, професії, стану здоров’я. Серед відносних протипоказів можна виділити хіба що гнійничкові захворювання шкіри в досліджуваній області. Якщо немає потреби в негайному ультразвуковому обстеженні щитоподібної залози, бажано відкласти похід до лікаря і дочекатись редукції запального процесу.

 • Чи можливі побічні ефекти або ускладнення під час обстеження?

  Будь-які ускладнення і побічні ефекти навіть теоретично неможливі. Саме тому УЗД дозволене вагітним, новонародженим та літнім людям.

Запишіться на УЗД ЩЗ і регіонарних ЛУ в центрі МЕДІЛЮКС прямо зараз!  Зателефонуйте нам за номером або скористайтеся зручною електронною формою.

Лікарі УЗД в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Лікар УЗД

Кокошко Олена В’ячеславівна

Лікар УЗД першої категорії

Крот Надія Олександрівна

Лікар УЗД другої категорії

Наша ціна на УЗД щитоподібної залози у Вінниці

Наші послуги з УЗД Ціна, грн
УЗД щитоподібної залози + регіонарні лімфатичні вузли
300
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису