Лікування бронхіальної астми у Вінниці

В структурі захворювань дихальної системи значну частку займають алергічні та аутоімунні патології. Що не дивно, адже легенева тканина надзвичайно багата на біологічно активні речовини та прозапальні фактори, гарно васкуляризована. Бронхіальна астма, наприклад, входить в трійку найбільш поширених алергічних захворювань. Як добре, що в наш час існують ефективні методи боротьби з цим недугом. Навіть не віриться, що сто років тому БА забирала тисячі життів по всьому світі. Наразі в світі нараховується 340 млн хворих на астму, але всі вони живуть повноцінним життям та не страждають з цього приводу. В МЕДІЛЮКС також вміють лікувати астму – ви можете впевнитись в цьому, скориставшись послугою консультації лікаря-пульмонолога.

Класифікація бронхіальної астми

Насправді не зовсім вірно називати бронхіальну астму суто алергічним захворюванням. Звичайно, провідною в патогенезі є аутоагресія, коли власні імунні клітини атакують стінку бронхів, внаслідок чого виникає їх спазм та набряк слизової. Але такий процес можуть запускати різноманітні фактори, не тільки алергени. Тому логічно класифікувати астму перш за все за етіологією:

  • Екзогенна БА – класичний варіант, при якому симптоми виникають при потраплянні якихось речовин зовні. Частіше за все це харчові та рослинні алергени (пух, цитрусові, горіхи, пилок). Тому її також називають алергічна астма.
  • Ендогенна БА – менш розповсюджений тип, коли напади провокують внутрішні фактори – токсини мікроорганізмів, хронічні захворювання в активній фазі, виражений стрес.
  • Змішана БА – стан, патогенез якого досі не вивчений навіть приблизно. Вважається, що провідна роль належить регуляції з боку нервової системи, адже напад змішаної астми може викликати як продукт або інший алерген, так і стресова ситуація або переохолодження.

Звичайно, захворювання також класифікується, в залежності від стадії та ступеня важкості. Але такі деталі потрібні лише ликарю для вирішення лікувальної тактики.

Перші ознаки бронхіальної астми

У 85% хворих перший напад астми виникає до 40 років. Більше того, левова частка пацієнтів знайома з хворобою з раннього дитинства. Це означає, що з віком можна все менше непокоїтись з приводу цього захворювання. Та все ж краще знати ворога в обличчя, вивчивши типові симптоми БА:

  • Напади задишки та ядухи, які виникають стрімко, у відповідь на характерний подразник (у кого як – від вживання арахісового масла, до нервового перенапруження).
  • Наявність сухих свистячих хрипів та кашлю. Взагалі астматичний бронхіт – те, з чим лікарі найчастіше борються.
  • Вимушене положення хворого під час нападу зазвичай типове – пацієнт намагається впертись руками в стіл, щоб допомогти собі видихнути.
  • Чергування короткого легкого вдиху та важкого довготривалого видиху – ще один типовий симптом.
  • Ну і, звичайно, існують різні ускладнення бронхіальної астми. Наприклад, емфізематоза грудна клітка, розширення кінчиків пальців, посиніння шкіри обличчя тощо.

Діагностика та лікування бронхіальної астми у МЕДІЛЮКС

Встановлення діагнозу БА зазвичай не викликає проблем у досвідченого пульмонолога. Саме такі лікарі ведуть прийом в ЛДЦ МЕДІЛЮКС. Дуже важливо відрізнити астму від інших захворювань легень – насамперед, від ХОЗЛ. Для цього виконується проба з бронхолітиком і проводиться спірографія. Це інструментальне обстеження не викликає неприємних відчуттів, а навпаки полегшує стан хворого. Також в діагностиці БА використовуються алергопроби, загальноклінічні дослідження, УЗД легень та рентгенографія ОГК.

Лікування астми консервативне, включає декілька терапевтичних схем та ступенів. В залежності від ступеня важкості хвороби необхідно чітко призначити потрібну схему лікування, адже з часом хвороба прогресує і доводиться або збільшувати дозу, або застосовувати препарати з резервних груп.

Лікар пульмонолог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Загоренко Анастасія В'ячеславівна

Лікар - пульмонолог

Наші ціни на послуги пульмонолога у Вінниці

Послуги пульмонолога Ціна, грн
Консультація пульмонолога
500
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
350
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису