Лікування Хронічного обструктивного захворювання легень у Вінниці

Розповсюджена ситуація: лікар-пульмонолог виставляє діагноз ХОЗЛ, нічого не пояснює та призначає лікування. Що ж за звір такий – цей таємничий ХОЗЛ? Все дуже просто. Це абревіатура, що розшифровується як “хронічне обструктивне захворювання легень”. І хоча деякі спеціалісти за звичкою не пояснюють пацієнту суті захворювання, патологія ця надзвичайно поширена та щорічно призводить мільйони людей до стійкої втрати непрацездатності. Звичайно, тільки в тому разі, якщо її не діагностувати та не лікувати завчасно. Тому в цьому розділі ми розповімо, як не пропустити перші симптоми ХОЗЛ та чому краще звертатися до пульмонолога в МЕДІЛЮКС.

Причини виникнення ХОЗЛ

На сьогоднішній день патогенез хронічної обструкції легень достатньо добре вивчений. Відомо, що склеротичні та обструктивні зміни в дихальних шляхах завжди розвиваються у відповідь на подразнення. Частіше ці подразники зовнішні:

  • Шкідливі хімічні речовини (фарби, лаки, хлорвмісні сполуки, бензин тощо).
  • Мілкодисперсні часточки, які з часом викликають професійні захворювання легень (антрацит, асбест, борошно).
  • Зовнішні алергени (пилок, тополиний пух, ефірні масла).
  • Деякі летючі агресивні речовини (оцет, нашатирний спирт, формальдегід).
  • Тютюн.

Всі ці чинники, а також внутрішні фактори, разом або окремо викликають бронхоспазм та обструкцію нижніх дихальних шляхів в’язким мокротинням (слизом). Внаслідок цього і з’являються як початкові, так і віддалені прояви захворювання. Саме тому в лікуванні ХОЗЛ на першому місці стоїть ліквідація подразнюючого агента. Адже незважаючи на медикаментозне лікування, з часом хронічне запалення призводить до фіброзних змін в легенях, і людина прогресуюче втрачає дихальний об’єм легень.

Симптоми хронічного обструктивного захворювання легень

Серед найбільш поширених та відомих симптомів можна виділити класичну тріаду:

  • Задишка.
  • Виснажливий кашель.
  • Відкашлювання мокротиння.

Дуже часто хронічне обструктивне захворювання легень можна сплутати з нападом бронхіальної астми. З ціллю диференційної діагностики навіть проводять спірометрію до та після проби з бронходилятатором. Очікується, що у випадку ХОЗЛ показники не будуть сильно відрізнятись.

Віддалені симптоми ХОЗЛ дуже цікаві та специфічні. Вони пов’язані з хронічною гіпоксією та проявляються деформаціями грудної клітки та пальців, а також набуттям шкірою ціанотично-землистого кольору. Пацієнти з ХОЗЛ зазвичай мають низьку вагу, палять (багато років, не менше половини пачки в день). Нерідко до ХОЗЛ приєднуються інші респіраторні патології – хронічний бронхіт, застійна пневмонія, ексудативний плеврит, синусит.

Діагностика та лікування ХОЗЛ

Чи можна вилікувати ХОЗЛ? Як і більшість хронічних захворювань, повністю позбутися усіх проявів ХОЗЛ не вийде. Але за допомогою ефективної схеми лікування з наступним контролем стану можна знизити частоту рецидивів до мінімуму. І такий пацієнт може жити повноцінним життям і ні в чому собі не відмовляти (окрім тютюну, звичайно). Головне – потрапити до кваліфікованого та досвідченого спеціаліста, який визначиться із діагнозом та призначить потужні препарати в правильній дозі. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС ви гарантовано потрапите до такого лікаря, адже інших в нас немає.

 

Лікар пульмонолог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Загоренко Анастасія В'ячеславівна

Лікар - пульмонолог

Наші ціни на послуги пульмонолога у Вінниці

Послуги пульмонолога Ціна, грн
Консультація пульмонолога
500
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
350
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису