Лікування тромбозу глибоких вен у Вінниці

Тромбом називають прижиттєвий згусток крові, який формується під впливом різноманітних зовнішніх та внутрішніх механізмів. Не останню роль в утворенні тромба грає система згортання крові, але також підвищують ризик тромбоутворення будь-які судинні захворювання: атеросклероз, васкуліти, варикозна хвороба вен, посткатетерні флебіти тощо. Тромбоз буває венозний та артеріальний, великих та малих судин, але одним з найбільш небезпечних справедливо вважається тромбоз глибоких вен. Чому? Всього лиш через одне фатальне ускладнення – тромбоемболію легеневої артерії. Тому ТГВ необхідно не лише вміти профілактувати, але й вчасно діагностувати та лікувати. З такими задачами впевнено справляються флебологи лікувально-діагностичного центру МЕДІЛЮКС.

Чим відрізняється тромбоз та тромбофлебіту?

Взагалі-то, тромбоз характеризується утворенням тромбів в просвіті судини, а тромбофлебіт – запаленням стінки вени внаслідок утворення тромбів. Але ці два явища рідко протікають окремо, та зазвичай являються стадіями різноманітних венозних захворювань, в тому числі ТГВ. Саме при запаленні вени вдається зазвичай діагностувати тромбоз, адже на першій стадії пацієнта як правило нічого не турбує, окрім важкості в ногах. Але нерідко тромбоемболія легеневої артерії та інші ускладнення виникають, минаючи стадію флебіту. Тому важливо за наявності навіть однієї неспецифічної скарги (набряки або біль в НК) образу звертатись за допомогою до флеболога.

Які симптоми при тромбозі глибоких вен?

Як вже було сказано, перші прояви зазвичай – набряк нижніх кінцівок та біль в ногах. Коли ми говоримо про ТГВ, ми в більшості випадків маємо на увазі саме глибокі вени нижніх кінцівок (підколінну, гомілкові, глибоку вену стегна, тазові вени). Але це зовсім не означає, що тромбоз не може виникнути у руці. Верхні кінцівки також страждають, особливо у пацієнтів з онкологічними патологіями та після серйозних травм верхньої кінцівки. Окрема група – пацієнти після катетеризації підключичної вени. Тому набряк та біль в руці також повинні спонукати до візиту в МЕДІЛЮКС на консультацію та обстеження.

Інші симптоми ТГВ:

 • Почервоніння шкіри над запаленою веною.
 • Розширення підшкірних вен. Особливо насторожувати має однобічне розширення.
 • Локальне підвищення температури враженої кінцівки.
 • Загальне підвищення температури та лихоманка – на 3-4 добу після розвитку флебіту.
 • Біла або синя флегмазія – специфічні синдроми, при яких кінцівка відповідно набуває синюшного або блідого кольору.

Діагностика тромбозу глибоких вен

Клінічні прояви ТГВ дуже неспецифічні, тому в усьому світі користуються зручним діагностичним алгоритмом, який щороку рятує тисячі людей від фатальної ТЕЛА. Він базується навколо всього лише трьох критеріїв:

 • Клінічна симптоматика та об’єктивне обстеження.
 • УЗД (доплерографія) вен нижніх кінцівок.
 • Вимірювання рівня D-димеру.

Саме в такій послідовності проводяться діагностичні заходи. І консультація флеболога, і УЗД вен, і визначення необхідних аналізів доступні в ЛДЦ МЕДІЛЮКС.

Профілактика тромбозу глибоких вен

В усьому світі, в тому числі в Україні, ТГВ активно профілактують, якщо пацієнт набирає певну кількість балів за даними спеціального опитувальника. Ця система визначає людей з низьким, помірним та високим ризиком тромбоутворення, і ці люди впродовж стаціонарного лікування або амбулаторно приймають різноманітні препарати – антиагреганти та антикоагулянти. А також обов’язково користуються компресійною білизною.

В групах ризику онкохворі, вагітні, люди після важких або тривалих оперативних втручань, лежачі хворі, породілля, пацієнти з хворобами судин або системи кровотворення.

Чим лікують тромбоз глибоких вен?

Основний напрям в терапії – консервативний. Хворому призначають антикоагулянти з різних груп. Всі ці препарати при передозуванні можуть призвести до ще гірших наслідків, тому підбір комбінації ліків та їх дозування – справа виключно лікаря! В МЕДІЛЮКС ви можете бути абсолютно впевнені в якісному та безпечному лікуванні. В тому числі, якщо з якихось причин знадобиться хірургічне втручання.

Які операції виконують з приводу ТГВ на сьогоднішній день?

 • Встановлення кава-фільтру (спеціальної корзинки, яка перекриває нижню порожнисту вену та захоплює тромбоемболи). Цю операцію виконують людям з протипоказами до антикоагулянтів (зазвичай це вагітні жінки з ТГВ).
 • Тромбектомія (коли судинний хірург розрізає стінку вени та видаляє згусток механічно). В тому числі, сьогодні великі горизонти відкривають ендовенозні втручання, при яких тромби видаляються через проколи.
 • Фасціотомія (операція невідкладна, яка дозволяє врятувати кінцівку від гангрени при критичних набряках та венозному повнокрів’ї).

Судинні хірурги МЕДІЛЮКС

Юрець Сергій Сергійович

Кандидат медичних наук, судинний хірург вищої категорії, ендоваскуляриний хірург, флеболог
Детальніше

Прокопенко Владислав Михайлович

Судинний хірург

Татарін Александру Єфимович

Кандидат медичних наук, флеболог вищої категорії, судинний хірург вищої категорії
Детальніше

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису