Позбутись варикозу за годину назавжди – можливо!

Варикозна хвороба нижніх кінцівок (ВХНК) – одне з найбільш «популярних» захворювань цивілізації. В наш час різні стадії хронічної венозної недостатності мають більше 80% населення планети. Серед хронічних захворювань вен перше місце за частотою виникнення безумовно займає варикозна хвороба. Причин цьому достатньо:

  • Деякі патології з групи ХЗВ являються наслідками або ускладненнями варикозу.
  • В патогенезі варикозної хвороби ключовими є фактори, які супроводжують кожного жителя країн з високим рівнем життя.
  • На перших стадіях хвороба протікає безсимптомно, а на пізніх – лікується тільки оперативним шляхом.
  • Ризик виникнення ВХНК значно підвищують інші хвороби цивілізації – цукровий діабет та ожиріння.

Вибір тактики хірургічного лікування ВХНК – актуальне питання. Адже від нього залежить не тільки косметичність ефекту, але також вірогідність рецидиву, фінансові затрати, працездатність, здоров’я і навіть життя пацієнта. Ідеального метода не існує: при виборі типу втручання спеціаліст враховує анамнез життя і хвороби, супутні патології, платоспроможність, стадію захворювання та її ускладнення. Не можна забувати, що часто вирішальним фактором стає рівень кваліфікації флеболога та матеріально-технічне оснащення.

Парадигма ендоваскулярних втручань

Всі інтервенційні методи лікування ВХНК можна розділити на три групи:

  • Абляція судин без порушення цілісності шкірних покривів
  • Ендовенозні втручання
  • Відкриті операції

Кожний з варіантів має переваги та недоліки. Так, «закриті» процедури не потребують високої кваліфікації, анестезіологічного забезпечення, обладнаної операційної, значних матеріальних витрат. Але як самостійне втручання лазерна абляція або мікросклеротерапія можуть виконуватись тільки в разі доведеної відсутності рефлюкса. Що стосується відкритих операцій, покази до них наразі вкрай обмежені. Самостійно такі втручання виконуються дуже рідко, як один з етапів хірургічного лікування – при видаленні гілок підшкірних вен та комунікантів.

За статистикою відкриті операції частіше супроводжуються післяопераційними ускладненнями, потребують знаходження пацієнта в стаціонарі, не гарантують відсутність рецидивів та потребують залучення великої операційної бригади.

Різноманітні ендоваскулярні втручання – золотий стандарт та нова парадигма в лікуванні варикозної хвороби. Вони успішно виконуються вже протягом 20 років з моменту першого використання методики лазерної облітерації великої підшкірної вени в 2001-му році. Наразі неможливо представити флебологію без використання мініінвазивних технологій «закриття» вен. Крововтрата при таких втручаннях мінімальна, час знаходження пацієнта в стаціонарі – 1 доба. Післяопераційні ускладнення виникають набагато рідше, бо процедура не потребує наркозу, розрізи шкіри мають довжину до 1см.

Детальніше про ендовенозні методи

Найпопулярнішими техніками видалення варикозно розширених вен на сьогодні являються Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) та радіочастотна абляція (РЧА). Вони зазвичай супроводжуються кросектомією (пересіченням стовбура сафени в області впадіння у стегнову вену) та мініфлебектомією (видаленням малих притоків через проколи). При лазерній коагуляції «заварювання» вени виникає внаслідок локального впливу високої температури.


Склеювання інтими вен – результат денатурації білків при дії інфрачервоного випромінювання електрода. Радіочастотна абляція має схожий ефект, але замість коагуляції стінок вен під впливом високої температури виникає їх облітерація від впливу радіочастотних хвиль. Таким чином, відсутність опіку здорових навколишніх тканин – очевидна перевага РЧА.

VenaSeal Closure System – революційна альтернатива ЕВЛК та РЧА

В 2015-му році американська корпорація Medtronic (один зі світових лідерів медичних технологій) опублікувала дані дослідження нової методики закриття вен. VenaSeal Closure System – технологія, що базується на введенні у просвіт великих підшкірних вен клею на основі ціаноакрилату з наступною облітерацією судин і блокуванням механізму патологічного рефлюкса.

Головний патогенетичний фактор розвитку ВХНК – зворотній ток крові, що виникає внаслідок недостатності венозних клапанів. Саме цей рефлюкс ліквідується завдяки застосуванню біоклею. За даними клінічних випробовувань, у 94 пацієнтів зі 100 рецидив не виник впродовж 5 років. Це дозволяє впевнено говорити про високу ефективність технології (не меншу ніж у ЕВЛК та РЧА).

Переваги VenaSeal Closure System:

  • Немає потреби у виконанні кросектомії.
  • Пацієнт прямує додому одразу після втручання.
  • Інтервенція може проводитись в маніпуляційній, процедурному кабінеті або амбулаторній операційній.
  • Пацієнт не потребує анестезіологічного забезпечення (хіба що легкої седації або інфільтраційної анестезії в місці проколу).
  • Процедура абсолютно безболісна.
  • Все втручання виконується через один прокол, а отже – на шкірі взагалі не залишається рубців.
  • В більшості випадків після процедури відпадає необхідність в носінні компресійного трикотажу.
  • Пацієнт одразу закінчує прийом флеботоніків, якщо до операції вони були включені в схему лікування.
  • Відсутні післяопераційні ускладнення, так як оточуючі тканини не піддаються впливу високих температур (метод навіть назвали нетермальною облітерацією).

В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС проводиться лікування варикозної хвороби нижніх кінцівок за міжнародними стандартами, із залученням сучасних технологій. В томі числі, ми – єдиний центр у Вінницькій області та один з небагатьох в Україні, де виконуються втручання з використанням біоклею. VenaSeal Closure – це реальна можливість назавжди забути про варикозні вени вже через годину після початку процедури! Більше ніяких інтубацій, великих розрізів, болючих перев’язок, панчох, рецидивів, деформуючих рубців, швів, довгого періоду реабілітації, лікарняних листків та інших неприємностей.

Час прямувати в напрямку технологічного прогресу!

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити максимальну функціональність сайту.

Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.