Бронхоскопія (фібробронхоскопія) у Вінниці

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
Бронхоскопія

Записатися на Бронхоскопія ви можете за телефоном або через форму на сайті

0 (800) 330 130 Безкоштовно по Україні

Бронхоскопія

Бронхоскопія (фібробронхоскопія) - ендоскопічне дослідження, яке дозволяє виконувати візуальний огляд дихальних шляхів, проведення ендоскопічних маніпуляцій і забору матеріалу для різних видів досліджень. Під час бронхоскопії тоненька трубка (бронхоскоп) проводитиметься через ваш ніс або рот і далі через горло в легені.

Цей метод високоінформативний при вивченні стану внутрішньої поверхні часткових, сегментних і субсегментних бронхів, визначенні прямих і непрямих ознак ураження легенів і органів середостіння. Він дозволяє візуально дослідити поверхню трахеї та бронхіального дерева і, при потребі, видалення сторонніх тіл і для уточнення діагнозу застосовувати біопсію.

Навіщо виконують бронхоскопію?

Бронхоскопію зазвичай виконують для виявлення причин та проблем із легенями. Наприклад, ваш лікар може призначити Вам процедуру через кашель, що довго не проходить або підозрілих знахідок на рентгенівських знімках. Бронхоскопію так само виконують і з лікувальною метою, наприклад для санації легень, внутрішньолегеневого введення антибіотиків, видалення гнійного вмісту з трахеї та бронхів, альвеолярно-легеневого лаважу.

Показання та протипоказання

Бронхоскопія, як і будь-який інший вид дослідження, має свої показання та протипоказання. Тому перед бронхоскопією завжди проводиться консультація лікаря, під час якої з'ясовується наявність існуючих захворювань (в т.ч. і алергії на медикаменти або продукти харчування) і визначається загальний стан пацієнта. Однак, слід врахувати, що в екстрених випадках, коли бронхоскопія є життєворятівною, вона може бути виконана незалежно від наявності протипоказань.

Враховуючи інвазивність ендоскопічного втручання, можливість виникнення ускладнень, воно має бути проведено за визначеними показаннями і за направленням лікаря. Лікар-ендоскопіст має право скасовувати ендоскопічні втручання, виходячи з показань і стану пацієнта, призначати альтернативні обстеження чи консультації інших спеціалістів.

Показання та протипоказання визначаються галузевими стандартами охорони здоров'я.

Умови виконання дослідження

Бронхоскопія проводиться в положенні пацієнта сидячи на стільці, або лежачи на тапчані. Дослідження виконується виключно натще, щоб уникнути ускладнення - закидання в дихальні шляхи їжі або води. Також, пацієнт має припинити вживати їжу та пити не менше ніж за чотири години до проведення бронхоскопії.

Найчастіше використовується місцеве знеболення, щоб проведення ендоскопа було безболісним і для пригнічення кашльового рефлексу. Крім місцевого нанесення знеболювального розчину або гелю за необхідністю можливе використання знеболення сублінгвально та у вигляді інгаляцій, спреїв.

Будь-які медикаменти в день дослідження можуть бути прийняті лише з дозволу лікуючого лікаря, в тому числі седативні і БАДи, лікар має бути поінформований про ліки, які пацієнт приймає систематично і відміна яких може дестабілізувати стан пацієнта.

При використанні антикоагулянтів проводять корекцію медикаментозного лікування з подальшим відновленням схеми прийому антикоагулянтів після проведення бронхоскопії. Деякі препарати можна буде прийняти трохи згодом, після виконання бронхоскопії.

Хворим на бронхіальну астму обов’язково треба мати при собі інгалятори з протиастматичними препаратами, в тому числі для зняття нападу бронхоспазму.

Підготовка до бронхоскопії пацієнтів, що страждають на серцево-судинну патологію, здійснюється індивідуально: заздалегідь має бути стабілізована гемодинаміка, усунені прояви застійної серцевої недостатності, відміняються антиагреганти та антикоагулянти.

У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.

Що відчувають пацієнти при бронхоскопії?

  • Відчуття оніміння і легкої закладеності носа, труднощі при ковтанні слини - наслідок анестезії;
  • Саме дослідження безболісно, як і проведення біопсії;
  • Вам не загрожує задуха, так як сам бронхоскоп тонше трахеї і бронхів, крім того - самостійне дихання, в процесі дослідження, не порушується.

Діагностичні або лікувальні заходи, які можуть виконуватися під час процедури:

  • Біопсія слизової оболонки або новоутворення з метою подальшого морфологічного дослідження;
  • Змив зі стінок бронхів – для виявлення бактерій, атипових клітин;
  • Лаваж бронхіального дерева – введення фізрозчину в бронхи дрібного калібру;
  • Санація бронхолегеневої системи – усунення слизу, гною, вмісту кіст, що скупчилися на стінках бронхів.

  • Діагностична бронхоскопія

    2100 грн

  • Санаційна бронхоскопія (первинна)

    2100 грн

  • Санаційна бронхоскопія (повторна)

    1900 грн

  • Анест.забезп."медикаментозного сна"

    1500 грн

  • Анест.забезп."медикаментозного сна" до 30 хв

    2000 грн

  • Анест.забезп."медикаментозного сна" більше 30 хв

    3000 грн

consultation
Безкоштовна консультація
Залиште Вашу контактну інформацію, наш менеджер зателефонує і проконсультує Вас
Відгуки
Що про нас говорять наші відвідувачі
Дивитись усі
4 сучасних клініки в Україні

Виберіть зручну для вас клініку і запишіться на прийом за телефоном або залиште свою контактну інформацію через форму, і ми з вами зв'яжемося.

вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
м. Вінниця, вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 22:00

Сб-Нд 8:00 - 20:00

вул. 600-річчя, 80
м. Вінниця, вул. 600-річчя, 80
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 9:00 - 16:00

Сб-Нд вихідний

вул. Кішки Матроса, 10 Г
м. Вінниця, вул. Кішки Матроса, 10 Г
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 19:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

вул. Шевченка, 28А
м. Хмільник, вул. Шевченка, 28А
Телефон: +38 (067) 430 76 76
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 16:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити максимальну функціональність сайту.

Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.