Дифузний токсичний зоб

Захворювання щитоподібної залози довгий час були під завісою таємниці для людства. По-перше, діагностика ендокринних патологій включає визначення рівня гормонів в крові, що було неможливо ще 100 років тому. По-друге, анатомія щитоподібної залози настільки складна та варіативна, що оперувати цей орган мають право тільки хірурги з досконалими навичками та величезним досвідом. По-третє, більшість хвороб з цієї групи аутоімунні, довгий час ніяк себе не проявляють, та і прояви здебільшого є системними, віддаленими.

Тому не дивно, що Базедова хвороба (дифузний токсичний зоб, гіпертиреоз Грейвса) досі часто залишається недіагностованою або нелікованою. Запідозрити ДТЗ на ранніх стадіях може тільки кваліфікований ендокринолог – саме такий веде прийом в ЛДЦ МЕДІЛЮКС. Якщо ви відчуваєте симптоми, схожі на ті, що описані нижче, мерщій на прийом до спеціаліста

Чому виникає дифузний токсичний зоб?

Всі аутоімунні стани не можна вважати абсолютно вивченими. Поки невідомо, що стає пусковим механізмом для розвитку Базедової хвороби. Висока захворюваність на ДТЗ спостерігається в регіонах з високим рівнем Йоду в продуктах та воді. Але ж і вінничани досить часто мають цю проблему, хоча Поділля навпаки вважається «бідним» на Йод. Скоріше за все, хвороба викликається сукупністю факторів, які включають генетичну схильність, радіаційний фон, особливості раціону та спосіб життя, а також стать та гормональні процеси. Наприклад, вагітні жінки 30-50 років мають найвищі шанси захворіти на ДТЗ, тоді як у молодих чоловіків зоб майже ніколи не розвивається.

Прояви Базедової хвороби

Так як в патогенезі захворювання головна ланка – вироблення щитовидною залозою гормонів в надлишку, то і симптоми безумовно пов’язані з гіпертиреозом (підвищеним рівнем тироксину в крові). Цей гормон відноситься до контрінсулярних, тобто має протилежні до інсуліну ефекти. І в першу чергу впливає на метаболізм, серцево-судинну діяльність, кістки.

Основні симптоми ДТЗ:

  • Підвищена пітливість.
  • Зниження маси тіла.
  • Дратівливість, емоційна лабільність.
  • Екзофтальм (витрішкуватість) внаслідок тиреоїдної офтальмопатії.
  • Остеопороз на рентгенограмах.
  • Патологічні переломи.
  • Сухість в роті та спрага.
  • Стабільно підвищена до субфебрильних значень температура тіла (37-37,5*С).

Найбільш впізнаваним, але, на щастя, в наш час не дуже поширеним симптомом є збільшення шиї в об’ємі. Це і є, власне, зоб або воло. Залежно від збільшення щитоподібної залози, виділяють зоб І ст. (залоза пальпується), ІІ ст. (залоза візуалізується), ІІІ ст. (шия пацієнта потовщена), ІV ст. (наявні симптоми, пов’язані зі зміщенням навколишніх органів) та V ст. (гігантський зоб). При зміщенні органів шиї може з’являтись задишка, відчуття кому в горлі, осиплість голосу та охриплість.

Діагностика дифузного токсичного зобу

Лабораторні методи базуються на визначенні рівня ТТГ (тиреотропного гормону), Т4 та Т3 гормонів щитоподібної залози в сироватці крові, а також антитіл до ТТГ. Всі ці показники можуть значно коливатись, в залежності від патології, тому сучасний доказовий ендокринолог користується спеціальними діагностичними алгоритмами, викладеними в гайдлайнах європейської, американської або інших тиреоїдних асоціацій.

УЗД щитоподібної залози – золотий стандарт інструментального обстеження органа. За допомогою цього методу можна визначити щільність тканини, наявність вузлів, вираженість кровотоку та стан паращитоподібних залоз. При необхідності також пацієнта направляють на КТ, сцинтіграфію, ОФЕКТ або інші інструментальні обстеження.

Лікування ДТЗ

Незалежно від віку хворого, статі та інших факторів лікування Базедової хвороби завжди починають з медикаментозної терапії. При серйозному токсичному впливі або при неефективності препаратів призначають сеанси радіойоду. Останній рубіж – радикальне втручання. Проводиться тиреоїдектомія, тобто видалення щитоподібної залози, і потім пацієнт для компенсації післяопераційного гіпотиреозу отримує тироксин.

Лікар-ендокринолог в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

severyn

Северин Оксана Володимирівна

Лікар-ендокринолог


Наші ціни на послуги Лікаря-ендокринолога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги лікаря-ендокринолога Ціна, грн
Консультація ендокринолога
400
Повторна консультація протягом місяця (за рекомендацією лікаря)
250

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису