Лікування аритмії у Вінниці

Серце будь-якої істоти представляє собою м’язовий орган, задачею якого є безперервні скорочення протягом усього життя організму. Якщо серце зупиняється хоча б на мить, запустити його можливо лише штучно і лише в деяких випадках. Таким чином, наше існування напряму залежить від якості роботи нашого серця. Але іронія долі в тому, що саме перебої в роботі серця – стан, що досить часто виникає. Патологічна або фізіологічна, аритмія в будь-якому разі не являється нормою та хоча б раз на життя трапляється у однієї людини з десятьох. Тому кардіологи щоденно стикаються з аритміями та вчаться їх диференціювати.

В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС досвідчені та кваліфіковані кардіологи проведуть якісну діагностику та призначать ефективну схему лікування. У нас можна одразу після консультації пройти ЕКГ, ЕхоКГ, холтерівське моніторування, рентгенографію ОГК або МРТ серця, а також здати всі необхідні аналізи.

Види аритмій

Термін “аритмія” дослівно перекладається як “відсутність ритму”. При деяких видах цього стану дійсно відсутні повноцінні серцеві поштовхи. Але за сучасною класифікацією ВОЗ, прийнятою в 1978-му році, до аритмій відносять усі ритми серця, які відрізняються від нормального синусового ритму. При цьому змінюється або ЧСС, або послідовність збудження різних відділів серця, або ритмічність окремих збуджень. Відповідно до рівня збоїв виділяють:

 • Порушення автоматизму, коли так званий водій ритму або знаходиться не в синусовому вузлі, або працює з перебоями. Простими словами – проблема на рівні генератора.
 • Порушення збудливості, коли деякі ділянки серця скорочуються окремо від інших структур. Простіше кажучи, проблема на рівні приймача сигналу.
 • Порушення провідності, коли через проблему на рівні провідних шляхів імпульс не доходить до окремих ділянок серця. Проблемний об’єкт – дроти між джерелом і приймачем сигналу.

Класифікація включає дуже багато різновидів аритмій. Недарма аритмологія виділилась в окрему науку, та деякі спеціалісти являються виключно аритмологами. Та не зважайте, наші універсальні лікарі можуть дати раду і аритміям, і атеросклерозу, і клапанним вадам. Тому ми охарактеризуємо лише найбільш розповсюджені види порушень ритму:

 • Синусова аритмія має благоприємний прогноз. Водій ритму залишається в синусовому вузлі, але тривалість серцевих циклів може відрізнятись. Різновид – дихальна аритмія, при якій ЧСС збільшується на вдиху та зменшується на видоху. Це варіант норми для дітей.
 • Синусова тахікардія та брадикардія нерідко також являються варіантами норми. Тривалість циклу при цьому стала, але швидше та відповідно повільніше за норму. Тимчасова тахікардія виникає при стресі, під час фізичних навантажень, при споживанні кави, чаю або енергетичних напоїв. Постійна фізіологічна брадикардія нерідко спостерігається у спортсменів.
 • Екстрасистолічна аритмія або екстрасистолія – буквально те, що зашифровано в назві. “Зовнішня систола” – тобто, скорочення серця починається не з синусового вузла. Екстрасистоли можуть бути одиничні, парні, групові).
 • Блокади серця відносяться до загрозливих аритмій, тому потребують негайного лікування та постійного спостереження. А в деяких випадках – навіть встановлення кардіостимулятора. Причина у випадінні окремих збуджень (часткових або повних).
 • Миготлива аритмія – дуже неблагоприємний стан, коли мова йде про тріпотіння шлуночків. Потребує реанімаційних заходів, включно з дефібриляцією.

Що провокує виникнення аритмії?

Усі без виключення аритмії супроводжуються неадекватними скороченнями серця. Такі прояви можуть бути наслідками різноманітних функціональних та анатомічних, патологічних та травматичних, вроджених та набутих порушень з боку провідної системи, міокарду, водія ритму або окремих ділянок кардіоміоцитів.

Наприклад:

 • Інфекційні захворювання (міокардит, ендокардит).
 • Вади серця.
 • Деякі поширені поліетіологічні патології серцево-судинної системи (артеріальна гіпертензія, ІХС та гострий коронарний синдром).

Основні симптоми аритмії

 • Сильне серцебиття або суб’єктивне відчуття перебоїв в роботі серця.
 • Біль за грудиною та задишка, хоча вони менш виражені.
 • Специфічні зміни на ЕКГ та ЕКГ-холтері.
 • Втрати свідомості, особливо при блокадах або фібриляції.
 • Коливання АТ та пульсу.
 • Інколи спостерігаються неспецифічні загальні симптоми – слабкість, нудота та блювання, сонливість або збудження.

Діагностика та лікування аритмії в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Факт наявності аритмії виставляють на підставі ЕКГ або холтерівського моніторування. Останній діагностичний метод особливо цінний, коли підозрюється екстрасистолія і необхідно “зловити” випадковий удар серця, який виникає один раз на кілька хвилин чи годин.

Вже на підставі даних ЕКГ чи холтера приймають рішення про наступні діагностичні процедури: Ехокг (УЗД серця), МРТ або рентгенографію. Серед аналізів виділяють загальноклінічні, біохімічні аналізи крові, коагулограму та ліпідограму, а також деякі ревмопроби. Лікування аритмій зазвичай консервативне та включає антигіпертензивні препарати, антиагреганти, статини, антибіотики (залежить від етіології захворювання). Але іноді доводиться встановлювати пацієнту штучний водій ритму (кардіостимулятор) – цим займаються інтервенційні кардіологи.

Кардіологи в МЕДІЛЮКС

Наші ціни на послуги лікаря-кардіолога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги кардіолога Ціна, грн
Консультація кардіолога + кардіограма
400
Кардіограма з розшифровкою
150

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису