Лікування гіпертонічної хвороби у Вінниці

Серце – головний орган в людському тілі. Проведення асоціацій з двигуном авто дуже доречне, адже серце дійсно наповнює всі тканини кров’ю, збагаченою киснем. З кожним ударом орган посилає струмінь під достатньо високим тиском – це потрібно для того, щоб кисню вистачало найбільш віддаленим від серця тканинам. Якщо сили не вистачає, виникає гіпоксія (дефіцит кисню). Але надто високий тиск також небезпечний. Зокрема, хронічне підвищення кров’яного тиску називається гіпертонічною хворобою або гіпертонією серця.

В ЛДЦ МЕДІЛЮКС пацієнти з різними стадіями та ступенями гіпертонії отримають кваліфіковану допомогу. Досвідчені кардіологи встановлюють діагноз, складають схему лікування та контролюють її ефективність. Надзвичайно важливо не тільки призначити ефективну терапію, але і досягти мінімізації ускладнень. Адже всі ліки, що знижують тиск, володіють також побічними діями. Тому професіоналізм кардіолога в лікуванні ГХ в першу чергу виражається в якості складання терапевтичної схеми.

Симптоми гіпертонічної хвороби серця

На початку захворювання зазвичай людина нічого не відчуває. Єдиний критерій гіпертонічної хвороби – це підвищення систолічного тиску вище 140 мм рт.ст. і/або діастолічного тиску вище 90 мм рт.ст. Тому випадково виявити патологію до появи ускладнень або розгорнутої клініки можна лише під час профілактичного огляду та тонометрії.

Проте, коли захворювання прогресує та протікає протягом 5-10 років, з’являються характерні ознаки гіпертонії:

 • Постійні або періодичні шуми у вухах.
 • Головні болі, зазвичай не локалізовані, тиснучого характеру.
 • Почервоніння обличчя та кінцівок.
 • Головокружіння та поява мушок перед очима (або мідних дротів).
 • Напади пульсації в голові.
 • Інколи також виникають такі симптоми, як часте серцебиття, перебої в роботі серця, пітливість. Але ці симптоми характерні для супутніх патологій, які часто перебігають одночасно з гіпертонією.

Причини гіпертонічної хвороби

 • На сьогоднішній день парадигма етіології артеріальної гіпертонії наступна: АГ – це поліетіологічне захворювання (виникає з різних причин), в патогенезі якого найважливішими чинниками є генетична схильність, надмірна вага тіла, стрес, фізичне перевантаження та підвищений вміст солі в раціоні. Тому кожна людина зі схильністю до ГХ (якщо в сім’ї хтось хворіє на гіпертонію) повинна дотримуватись наступних правил:

  • Модернізувати свій спосіб життя та нормалізувати масу тіла.
  • Відмовитись від шкідливих звичок.
  • Намагатись мінімізувати стресові ситуації та навчитись контролювати хвилювання.
  • Зменшити споживання солі до 5г на добу.
  • Не перевантажуватись на тренуваннях та не входити в червону зону серцевої діяльности.

Наслідки артеріальної гіпертензії

У гіпертоніків зі стажем вражаються всі органи, які гарно кровопостачаються. Перш за все це серце та нирки. Але також проблеми стосуються сітківки ока, головного мозку, легень, ніг тощо. Всі ускладнення можна розділити на гострі та хронічні. Гострі, звичайно, несуть безпосередню загрозу життю – наприклад, порушення мозкового кровообігу (геморагічний інсульт), розшаровуючу аневризму аорти або гіпертонічний криз. Хронічні ускладнення погіршують якість життя поступово, призводячи до незворотніх змін без належного лікування.

До них відносять:

  • Серцеву недостатність.
  • Ниркову недостатність та нефросклероз.
  • Ретинопатія (патологічні зміни в судинах сітківки).
  • Набряки.

Діагностика та лікування гіпертонії в МЕДІЛЮКС

Головними діагностичними інструментами являються тонометрія (в тому числі, добовий моніторинг артеріального тиску), а також УЗД серця та судин. На оглядовій рентгенограмі органів грудної клітки можна виявити ознаки серцевої недостатності. В лабораторних показниках специфічних маркерів не виділяють, тому пацієнт здає ряд обов’язкових аналізів – цукор крові, ліпідограму, загальні аналізи крові та сечі, деякі біохімічні аналізи.

Лікування гіпертонічної хвороби виключно консервативне. Але ускладненнями інколи доводиться займатись суміжним спеціалістам: нейрохірургам, судинним хірургам, неврологам, реабілітологам, нефрологам та іншим. Тому краще не доводити до ускладнень, вчасно діагностувати проблему та лікувати її на перших стадіях. В цьому допоможуть кваліфіковані спеціалісти МЕДІЛЮКС.

Кардіологи в МЕДІЛЮКС

Кашуба Віталій Миколайович

Лікар-кардіолог

Волохатюк Людмила Андріївна

Лікар-кардіолог

Наші ціни на послуги лікаря-кардіолога в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Послуги кардіолога Ціна, грн
Консультація кардіолога + кардіограма
400
Кардіограма з розшифровкою
150
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису