МРТ (Магнітно-резонансна томографія) у Вінниці

Магнітно-резонансний томограф – одне з найбільш величних винаходів людства. Всередині цієї футуристичної машини знаходиться неймовірно складний комплекс, що генерує магнітне поле. Навколо цього апарату ходять легенди, що цілком виправдано. Адже МР-томограф не тільки має захмарну вартість, але також щодня робить дива в різних точках планети. Дослідники впевнені, що на сьогоднішній день вивчена лише мала частка можливостей технології в порівнянні з її реальним потенціалом. Але навіть незважаючи на це, сьогодні мільйони людей вдається врятувати, вилікувати або поліпшити якість їх життя завдяки явищу магнітного резонансу.

мрт головного мозку 1
МРТ головного мозку

Команда лікувально-діагностичного центру МЕДІЛЮКС пишається тим, що на озброєнні нашої клініки знаходиться такий томограф. Тому якщо потрібно точно і уважно обстежити будь-яку зону, орган, тканину або іншу анатомічну структуру, неодмінно звертайтесь до нас. Переконаєтесь на реальному прикладі, як далеко пішов прогрес в сфері інструментальної діагностики.

Космічні технології

В основі принципу роботи МР-томографа лежить явище ядерного магнітного резонансу. Цей унікальний процес перебуває на стику квантової фізики, молекулярної біології, вищої математики, біохімії, радіології і безлічі інших наук. Але в спрощеній формі принцип роботи сучасного томографа можна описати кількома реченнями.

Людський організм більш ніж наполовину складається з води. У дитинстві цей відсоток найвищий, в похилому віці – нижчий. Але в будь-якому випадку в кожній живій клітині знаходяться молекули H2O. Водень у складі речовини – найпростіший хімічний елемент, тому що всередині ядра знаходиться всього один протон. Завдяки цьому атоми водню умовно сприйнятливі до впливу магнітного поля.

Під дією електромагнітних хвиль частинки коливаються – і чим сильніше магнітне поле, тим більший резонанс створюють коливальні рухи. У якийсь момент ядра змушені випустити енергію у вигляді фотона, який реєструє апарат. Причому, це роблять всі атоми водню в усіх молекулах води, тому аналізатор поступово складає повноцінне зображення.

Таким чином, вдається зробити висновки про щільність тканин, особливості анатомії і будови різних структур. А томографом апарат називається через те, що людське тіло візуалізується не цілком, а пошарово – в сотнях і тисячах зрізів.

магнітно-резонансний томограф Siemens MAGNETOM Avanto 1,5 T
МРТ Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла

Які переваги це нам дає?

 • Високу інформативність. Роздільна здатність сучасних МР-томографів вражає. Наприклад, програмне забезпечення апарату автоматично вираховує коефіцієнт дифузії на підставі отриманих зрізів. Не будемо вдаватися в деталі – відзначимо лише, що показник цей виражається в тисячних частках мм²/с. І все це машина не тільки «бачить», але також аналізує.
 • Безпека. На сьогоднішній день в усьому світі МРТ визнаний безпечним методом серед інструментальних досліджень. Процедура дозволена жінкам фертильного віку, маленьким дітям, вагітним в II і III триместрах, літнім пацієнтам, онкохворим, людям з аутоімунними і системними захворюваннями, а також в післяопераційному періоді, між сеансами хіміо- або радіотерапії.
 • Можливість вивчити процеси на різних рівнях – від клітинного, до системного. Існує безліч варіантів магнітно-резонансної томографії: МР-дифузія, МР-перфузія, МР-ангіографія і навіть функціональні методи. Їх комбінація дозволяє отримати цілісну картину – вивчити не тільки структуру, але і процеси в людському організмі.
 • Безболісність і комфорт. Страх перед дослідженням абсолютно необгрунтований. Сучасні апарати працюють набагато тихіше, капсула досить простора, кушетка зручна, в процесі дослідження пацієнту пропонують надіти навушники. Суб’єктивні відчуття під час сеансу також відсутні.
 • Універсальність. Якісні апарати, встановлені в провідних клініках по всьому світу, виробляються декількома гігантами ринку електроніки: Siemens, Hitachi, Philips. Устаткування відрізняється за конструкцєю, але працює за одним принципом. Тому в будь-якій точці земної кулі кваліфікований фахівець зможе розшифрувати томограму з використанням стандартного ПЗ.
 • Незамінність. У багатьох випадках МРТ стає безальтернативним методом дослідження, який не може замінити ані рентгенографія, ані УЗД, ані ендоскопія, ані КТ. Згідно з останніми протоколами ВООЗ, діагностика мієломи, нейрофіброматозу, раку передміхурової залози, меланоми і безлічі інших патологій повинна проводиться на основі результатів МРТ.

Протипокази

До відносних протипоказів, які можна скоригувати, відносяться легка клаустрофобія, епілепсія, шизофренія, декомпенсована серцева недостатність, вагітність в І триместрі, наявність імплантів у вигляді інсулінового насосу, кровозупинних кліпс (усюди крім аорти), клапанних протезів або нейростимулятора, важкий стан хворого або неможливість зберігати нерухоме положення.

Що стосується абсолютних протипоказів, можна виділити наступні:

 • Наявність металоконструкцій в області, яка підлягає дослідженню
 • Феромагнітні або електронні імпланти або сторонні тіла, електроди
 • Встановлений штучний водій ритму
 • Вага пацієнта більше 130 кг
 • Кровозупинні кліпси на аорті або судинах головного мозку
 • Виражена клаустрофобія, яку не вдається купірувати
 • Наявність татуювань, в складі яких залізовмісний пігмент (тату старого зразку)

Спростовуємо міфи

Для України магнітно-резонансна томографія досі є новим методом діагностики. Тому серед людей поширюються міфи, через які багато пацієнтів відмовляють від МР-діагностики на користь звичних інструментальних досліджень. Ми хочемо раз і назавжди зруйнувати міфи, відповівши на найбільш поширені питання.

Відтворити відео

Відповіді на найчастіші запитання

 • Скільки триває обстеження?

  Все залежить від типу та особливостей обстеження. Наприклад, МРТ великих ділянок закономірно займає більше часу, тоді як томографія суглоба триває недовго. Якщо необхідна процедура з контрастуванням, час також збільшується. В середньому, обстеження триває 30-40 хвилин. Та в будь-якому разі не переймайтесь. По-перше, наш томограф обладнаний технологією “AudioComfort” для зменшення рівня шуму на 97%. По-друге, більшість процедур не потребують положення пацієнта в тунелі цілком.

 • Чи можна пройти МРТ уві сні?

  Так, МЕДІЛЮКС надає послуги анестезіологічної підтримки. За відсутності протипоказів штатний анестезіолог центру вводить пацієнта в наркоз, який триває рівно стільки, скільки триває обстеження. Крім того, за бажанням доступна послуга індивідуального супроводу пацієнта близькими.

 • Як підготуватись до МРТ?

  Тут також все залежить від області обстеження і виду процедури. Наприклад, будь-яке МРТ з контрастом потребує тестів для перевірки реакції на феромагнітну речовину. Дослідження ОЧП або ОМТ в більшості випадків потребують підготовки кишечника. Лікар-рентгенолог обов’язково обговорює всі деталі з пацієнтом, щоб отримати найбільш якісний результат. В нас навіть є послуга підготовки до МРТ ОМТ, яку проводить кваліфікований персонал.

 • Чи дозволене МРТ з зубними імплантами, тату, штучним кришталиком?

  Якщо в вашому тілі знаходиться будь-який імплант, на нього були видані документи. Ці папери або виписки з вказівкою назви імпланту необхідно надати лікарю-рентгенологу для перевірки сумісності з МР-томографами. Зазвичай стоматологічні імпланти та татуювання з використанням сучасних фарб не являються перепоною для проходження МРТ.

 • МРТ можна проходити кілька разів протягом короткого періоду?

  Можна, а іноді необхідно. Магнітний резонанс не чинить патологічного впливу на організм. І навіть у разі застосування гібридного ПЕТ-МРТ пацієнт отримує невелику дозу опромінення.

 • Чому в процесі лікування лікар призначив повторне МРТ, якщо діагноз вже відомий?

  Явище магнітного резонансу допомагає не тільки виявити патологію, а й проконтролювати ефективність терапії. Контроль після оперативного втручання в травматології, оцінка регресії пухлини в онкології, вивчення функціонального стану будь-якого органу – все це можливо вже зараз в центрі МЕДІЛЮКС.

 • Яка ймовірність того, що фахівець не побачить на екрані патологію і встановить неправильний діагноз?

  МРТ на відміну від інших інструментальних досліджень є об’єктивним методом. Тобто результат багато в чому залежить від програмної аналітики зрізів, від якості контрасту, від правильності проведення процедури і підготовки. За умови дотримання базових вимог досвідчений фахівець проведе точну діагностику, яку неможливо провести при із застосуванням інших технологій. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС працюють провідні діагности України з багаторічним стажем в сфері МРТ. Ми пропонуємо якісні контрастні препарати, а томограф видає магнітне поле силою 1,5Т.

МЕДІЛЮКС гарантує комфорт, доступні ціни, точний і швидкий результат, доброзичливе ставлення до пацієнтів і пунктуальність. Тому поспішіть записатись на діагностику в зручний час онлайн або за телефонами.

Лікарі-рентгенологи в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Данькова Аліна Володимирівна

Лікар-рентгенолог

Довгань Олександр Миколайович

Лікар-рентгенолог

Наші ціни на МРТ дослідження у Вінниці

Наші послуги МРТ Ціна, грн
МРТ головного мозку без контрастування
1500
МРТ головного мозку з судинним режимом та DWI (дифузно зважене зображення)
2850
МРТ м'яких тканин голови
2350
МРТ головного мозку з безконтрастною перфузією
2570
МРТ головного мозку з ангіографією (артерії)
2350
МРТ головного мозку та безконтрастна перфузія з ангіографією
2750
МРТ головного мозку з ангіографією (артерії+вени)
2800
МР-мієлографія (МРТ спиного мозку)
3850
МР трактографія
3850
МРТ гіпофізу
2100
МРТ орбіт
2000
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
2310
МРТ гортані та гортаноглотки
2640
МРТ біляносових пазух
1485
МРТ м'яких тканин шиї
2350
МРТ шийного відділу хребта з ангіографією
2350
МР ангіографія шиї
1485
МРТ одного відділу хребта
1500
МРТ 3-х відділів хребта (шийного, грудного, поперекового)
3300
МРА артерій шиї (сонні та хребтові) + вен шиї
2915
МРА артерій шиї (сонні та хребтові) з функціональними пробами
2640
МРТ хребта (скринінг mts)
2640
МРТ коліна
1550
МРТ кульшового суглобу
1540
МРТ плеча
2100
МРТ китиці (кисті)
1900
МРТ ліктьового суглобу
1900
МРТ гомілково-стопного суглоба
1925
МРТ стопи
1900
МРТ крижово-клубового зчленування
1925
МРТ плечового сплетіння
3000
МРТ кісток тазу
2035
МР-ангіографія судин стегна
2695
МРТ органів малого тазу
2900
МРТ органів черевної порожнини
3300
МР холангіографія (МРТ жовчних протоків)
2400
МРТ нирок, сечоводів, сечового міхура з екскреторною урографією (без в/в контрастування)
2750
МРТ матки
2750
МРТ мошонки та яєчок
3025
МРТ наднирників
2640
МРТ нирок
2640
МРТ передміхурової залози (простати) з оцінкою тазових лімфовузлів та кісток тазу
2750
МРТ печінки
3080
МРТ дообстеження печінки після КТ
1650
МРТ підшлункової залози
3080
МРТ прямої кишки
2750
МРТ сечового міхура
2750
МР-ангіографія судин черевної порожнини
2750
МР-ангіографія судин малого тазу
2750
МР-ангіографія ниркових артерій
2915
МРТ пенісу та оцінка тазових лімфовузлів
2695
МР-ангіографія судин грудної клітки (діагностика ТЕЛА)
4840
МРТ грудної клітки (м'які тканини + межистіння)
2695
МРТ обох молочних залоз
3850
МР-мамографія з контрастуванням
4100
МР-маммографія після аугментації (контроль положення імпланту)
2640
МРТ м'яких тканин (однієї зони)
2310
Дифузно зважені МР-зображення (МР-ПЕТ-графія) 1-ї анатомічної ділянки
2310
Дифузно зважені МР-зображення (МР-ПЕТ-графія) всього тіла
5000
Дифузно зважені МР-зображення (МР-ПЕТ-графія) всього тіла з контрастуванням
6500
Анестезіологічне забезпечення медикаментозного сна (МРТ уві сні)
1000
МРТ серця
4400
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису