МРТ (Магнітно-резонансний томограф)

Магнітно-резонансний томограф — одне з найбільш величних винаходів людства. Всередині цієї футуристичної машини знаходиться неймовірно складний комплекс, що генерує магнітне поле. Навколо цього апарату ходять легенди, що цілком виправдано. Адже МР-томограф не тільки має захмарну вартість, але також щодня робить дива в різних точках планети. Дослідники впевнені, що на сьогоднішній день вивчена лише мала частка можливостей технології в порівнянні з її реальним потенціалом. Але навіть незважаючи на це, сьогодні мільйони людей вдається врятувати, вилікувати або поліпшити якість їх життя завдяки явищу магнітного резонансу.

Команда лікувально-діагностичного центру МЕДІЛЮКС пишається тим, що на озброєнні нашої клініки знаходиться один з кращих томографів в усьому світі. Тому якщо потрібно точно і уважно обстежити будь-яку зону, орган, тканину або іншу анатомічну структуру, неодмінно звертайтесь до нас. Переконаєтесь на реальному прикладі, як далеко пішов прогрес в сфері інструментальної діагностики.

Космічні технології

В основі принципу роботи МР-томографа лежить явище ядерного магнітного резонансу. Цей унікальний процес перебуває на стику квантової фізики, молекулярної біології, вищої математики, біохімії, радіології і безлічі інших наук. Але в спрощеній формі принцип роботи сучасного томографа можна описати кількома реченнями.

Людський організм більш ніж наполовину складається з води. У дитинстві цей відсоток найвищий, в похилому віці — нижчий. Але в будь-якому випадку в кожній живій клітині знаходяться молекули H2O. Водень у складі речовини — найпростіший хімічний елемент, тому що всередині ядра знаходиться всього один протон. Завдяки цьому атоми водню умовно сприйнятливі до впливу магнітного поля.

Під дією електромагнітних хвиль частинки коливаються — і чим сильніше магнітне поле, тим більший резонанс створюють коливальні рухи. У якийсь момент ядра змушені випустити енергію у вигляді фотона, який реєструє апарат. Причому, це роблять всі атоми водню в усіх молекулах води, тому аналізатор поступово складає повноцінне зображення. Таким чином, вдається зробити висновки про щільність тканин, особливості анатомії і будови різних структур. А томографом апарат називається через те, що людське тіло візуалізується не цілком, а пошарово — в сотнях і тисячах зрізів.

Які переваги це нам дає?

 • Високу інформативність. Роздільна здатність сучасних МР-томографів вражає. Наприклад, програмне забезпечення апарату автоматично вираховує коефіцієнт дифузії на підставі отриманих зрізів. Не будемо вдаватися в деталі — відзначимо лише, що показник цей виражається в тисячних частках мм²/с. І все це машина не тільки «бачить», але також аналізує.
 • Безпека. На сьогоднішній день в усьому світі МРТ визнаний найбезпечнішим методом серед інструментальних досліджень. Процедура дозволена жінкам фертильного віку, маленьким дітям, вагітним в II і III триместрах, літнім пацієнтам, онкохворим, людям з аутоімунними і системними захворюваннями, а також в післяопераційному періоді, між сеансами хіміо- або радіотерапії.
 • Можливість вивчити процеси на різних рівнях — від клітинного, до системного. Існує безліч варіантів магнітно-резонансної томографії: МР-дифузія, МР-перфузія, МР-ангіографія і навіть функціональні методи. Їх комбінація дозволяє отримати цілісну картину — вивчити не тільки структуру, але і процеси в людському організмі.
 • Безболісність і комфорт. Страх перед дослідженням абсолютно необгрунтований. Сучасні апарати працюють набагато тихіше, капсула досить простора, кушетка зручна, в процесі дослідження пацієнту пропонують надіти навушники. Суб’єктивні відчуття під час сеансу також відсутні.
 • Універсальність. Якісні апарати, встановлені в провідних клініках по всьому світу, виробляються декількома гігантами ринку електроніки: Siemens, Hitachi, Philips. Устаткування відрізняється за конструкцєю, але працює за одним принципом. Тому в будь-якій точці земної кулі кваліфікований фахівець зможе розшифрувати томограму з використанням стандартного ПЗ.
 • Незамінність. У багатьох випадках МРТ стає безальтернативним методом дослідження, який не може замінити ані рентгенографія, ані УЗД, ані ендоскопія, ані КТ. Згідно з останніми протоколами ВООЗ, діагностика мієломи, нейрофіброматозу, раку передміхурової залози, меланоми і безлічі інших патологій повинна проводиться на основі результатів МРТ.

Протипокази

До відносних протипоказів, які можна скоригувати, відносяться легка клаустрофобія, епілепсія, шизофренія, декомпенсована серцева недостатність, вагітність в І триместрі, наявність імплантів у вигляді інсулінового насосу, кровозупинних кліпс (усюди крім аорти), клапанних протезів або нейростимулятора, важкий стан хворого або неможливість зберігати нерухоме положення.

Що стосується абсолютних протипоказів, можна виділити наступні:

 • Наявність металоконструкцій в області, яка підлягає дослідженню
 • Феромагнітні або електронні імпланти або сторонні тіла, електроди
 • Встановлений штучний водій ритму
 • Вага пацієнта більше 130 кг
 • Кровозупинні кліпси на аорті або судинах головного мозку
 • Виражена клаустрофобія, яку не вдається купірувати
 • Наявність татуювань, в складі яких залізовмісний пігмент (тату старого зразку)

Спростовуємо міфи

Для України магнітно-резонансна томографія досі є новим методом діагностики. Тому серед людей поширюються міфи, через які багато пацієнтів відмовляють від МР-діагностики на користь звичних інструментальних досліджень. Ми хочемо раз і назавжди зруйнувати міфи, відповівши на найбільш поширені питання.

FAQ

П: МРТ можна проходити кілька разів протягом короткого періоду?

В: Можна, а іноді необхідно. Магнітний резонанс не чинить патологічного впливу на організм. І навіть у разі застосування гібридного ПЕТ-МРТ пацієнт отримує невелику дозу опромінення.

П: Ціни на МРТ в Україні завищені?

В: Навпаки — на порядок нижчі, ніж в розвинених країнах. Ціноутворення враховує середній рівень доходу. Звичайно, томографія обходиться дорожче, ніж УЗД або рентгенографія. Але потрібно враховувати, що цей метод дослідження займає багато часу, вимагає наявності дуже дорогого обладнання і злагодженої роботи команди фахівців — техніка, рентген-лаборанта, діагноста. Обслуговування апарату вимагає витрат, препарати для контрастування також коштують недешево, а для встановлення системи з генератором магнітного поля необхідно орендувати площу в 10 і більше квадратних метрів.

П: Чому в процесі лікування лікар призначив повторне МРТ, якщо діагноз вже відомий?

В: Явище магнітного резонансу допомагає не тільки виявити патологію, а й проконтролювати ефективність терапії. Контроль після оперативного втручання в травматології, оцінка регресії пухлини в онкології, вивчення функціонального стану будь-якого органу — все це можливо вже зараз в центрі МЕДІЛЮКС.

П: Яка ймовірність того, що фахівець не побачить на екрані патологію і встановить неправильний діагноз?

В: МРТ на відміну від інших інструментальних досліджень є об’єктивним методом. Тобто результат багато в чому залежить від програмної аналітики зрізів, від якості контрасту, від правильності проведення процедури і підготовки. За умови дотримання базових вимог досвідчений фахівець проведе точну діагностику, яку неможливо провести при із застосуванням інших технологій. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС працюють провідні діагности України з багаторічним стажем в сфері МРТ. Ми пропонуємо якісні контрастні препарати, а томограф видає магнітне поле силою 1,5Т.

П: Що буде, якщо я випадково зайшов в приміщення з телефоном в кишені?

В: Електроніка в такому сильному магнітному полі ламається, а будь-які феромагнітні об’єкти притягує до капсули. Це не міф, а реальне обмеження. Тому перед обстеженням фахівець вивчає пацієнта на предмет наявності протипоказань, а рентген-лаборант стежить за тим, щоб електроніка і металеві предмети залишились в роздягальні.

МЕДІЛЮКС гарантує комфорт, доступні ціни, точний і швидкий результат, доброзичливе ставлення до пацієнтів і пунктуальність. Тому поспішіть записатись на діагностику в зручний час онлайн або за телефонами.

Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 33-01-30

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .👍
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка👍👍👍)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно👍👍👍
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису