МРТ (Магнітно-резонансний томографія) у Вінниці

Магнітно-резонансний томограф – одне з найбільш величних винаходів людства. Всередині цієї футуристичної машини знаходиться неймовірно складний комплекс, що генерує магнітне поле. Навколо цього апарату ходять легенди, що цілком виправдано. Адже МР-томограф не тільки має захмарну вартість, але також щодня робить дива в різних точках планети. Дослідники впевнені, що на сьогоднішній день вивчена лише мала частка можливостей технології в порівнянні з її реальним потенціалом. Але навіть незважаючи на це, сьогодні мільйони людей вдається врятувати, вилікувати або поліпшити якість їх життя завдяки явищу магнітного резонансу.

Команда лікувально-діагностичного центру МЕДІЛЮКС пишається тим, що на озброєнні нашої клініки знаходиться один з кращих томографів в усьому світі. Тому якщо потрібно точно і уважно обстежити будь-яку зону, орган, тканину або іншу анатомічну структуру, неодмінно звертайтесь до нас. Переконаєтесь на реальному прикладі, як далеко пішов прогрес в сфері інструментальної діагностики.

Космічні технології

В основі принципу роботи МР-томографа лежить явище ядерного магнітного резонансу. Цей унікальний процес перебуває на стику квантової фізики, молекулярної біології, вищої математики, біохімії, радіології і безлічі інших наук. Але в спрощеній формі принцип роботи сучасного томографа можна описати кількома реченнями.

Людський організм більш ніж наполовину складається з води. У дитинстві цей відсоток найвищий, в похилому віці – нижчий. Але в будь-якому випадку в кожній живій клітині знаходяться молекули H2O. Водень у складі речовини – найпростіший хімічний елемент, тому що всередині ядра знаходиться всього один протон. Завдяки цьому атоми водню умовно сприйнятливі до впливу магнітного поля.

Під дією електромагнітних хвиль частинки коливаються – і чим сильніше магнітне поле, тим більший резонанс створюють коливальні рухи. У якийсь момент ядра змушені випустити енергію у вигляді фотона, який реєструє апарат. Причому, це роблять всі атоми водню в усіх молекулах води, тому аналізатор поступово складає повноцінне зображення. Таким чином, вдається зробити висновки про щільність тканин, особливості анатомії і будови різних структур. А томографом апарат називається через те, що людське тіло візуалізується не цілком, а пошарово – в сотнях і тисячах зрізів.

Які переваги це нам дає?

 • Високу інформативність. Роздільна здатність сучасних МР-томографів вражає. Наприклад, програмне забезпечення апарату автоматично вираховує коефіцієнт дифузії на підставі отриманих зрізів. Не будемо вдаватися в деталі – відзначимо лише, що показник цей виражається в тисячних частках мм²/с. І все це машина не тільки «бачить», але також аналізує.
 • Безпека. На сьогоднішній день в усьому світі МРТ визнаний найбезпечнішим методом серед інструментальних досліджень. Процедура дозволена жінкам фертильного віку, маленьким дітям, вагітним в II і III триместрах, літнім пацієнтам, онкохворим, людям з аутоімунними і системними захворюваннями, а також в післяопераційному періоді, між сеансами хіміо- або радіотерапії.
 • Можливість вивчити процеси на різних рівнях – від клітинного, до системного. Існує безліч варіантів магнітно-резонансної томографії: МР-дифузія, МР-перфузія, МР-ангіографія і навіть функціональні методи. Їх комбінація дозволяє отримати цілісну картину – вивчити не тільки структуру, але і процеси в людському організмі.
 • Безболісність і комфорт. Страх перед дослідженням абсолютно необгрунтований. Сучасні апарати працюють набагато тихіше, капсула досить простора, кушетка зручна, в процесі дослідження пацієнту пропонують надіти навушники. Суб’єктивні відчуття під час сеансу також відсутні.
 • Універсальність. Якісні апарати, встановлені в провідних клініках по всьому світу, виробляються декількома гігантами ринку електроніки: Siemens, Hitachi, Philips. Устаткування відрізняється за конструкцєю, але працює за одним принципом. Тому в будь-якій точці земної кулі кваліфікований фахівець зможе розшифрувати томограму з використанням стандартного ПЗ.
 • Незамінність. У багатьох випадках МРТ стає безальтернативним методом дослідження, який не може замінити ані рентгенографія, ані УЗД, ані ендоскопія, ані КТ. Згідно з останніми протоколами ВООЗ, діагностика мієломи, нейрофіброматозу, раку передміхурової залози, меланоми і безлічі інших патологій повинна проводиться на основі результатів МРТ.

Протипокази

До відносних протипоказів, які можна скоригувати, відносяться легка клаустрофобія, епілепсія, шизофренія, декомпенсована серцева недостатність, вагітність в І триместрі, наявність імплантів у вигляді інсулінового насосу, кровозупинних кліпс (усюди крім аорти), клапанних протезів або нейростимулятора, важкий стан хворого або неможливість зберігати нерухоме положення.

Що стосується абсолютних протипоказів, можна виділити наступні:

 • Наявність металоконструкцій в області, яка підлягає дослідженню
 • Феромагнітні або електронні імпланти або сторонні тіла, електроди
 • Встановлений штучний водій ритму
 • Вага пацієнта більше 130 кг
 • Кровозупинні кліпси на аорті або судинах головного мозку
 • Виражена клаустрофобія, яку не вдається купірувати
 • Наявність татуювань, в складі яких залізовмісний пігмент (тату старого зразку)

Спростовуємо міфи

Для України магнітно-резонансна томографія досі є новим методом діагностики. Тому серед людей поширюються міфи, через які багато пацієнтів відмовляють від МР-діагностики на користь звичних інструментальних досліджень. Ми хочемо раз і назавжди зруйнувати міфи, відповівши на найбільш поширені питання.

FAQ

П: МРТ можна проходити кілька разів протягом короткого періоду?

В: Можна, а іноді необхідно. Магнітний резонанс не чинить патологічного впливу на організм. І навіть у разі застосування гібридного ПЕТ-МРТ пацієнт отримує невелику дозу опромінення.

П: Ціни на МРТ в Україні завищені?

В: Навпаки — на порядок нижчі, ніж в розвинених країнах. Ціноутворення враховує середній рівень доходу. Звичайно, томографія обходиться дорожче, ніж УЗД або рентгенографія. Але потрібно враховувати, що цей метод дослідження займає багато часу, вимагає наявності дуже дорогого обладнання і злагодженої роботи команди фахівців – техніка, рентген-лаборанта, діагноста. Обслуговування апарату вимагає витрат, препарати для контрастування також коштують недешево, а для встановлення системи з генератором магнітного поля необхідно орендувати площу в 10 і більше квадратних метрів.

П: Чому в процесі лікування лікар призначив повторне МРТ, якщо діагноз вже відомий?

В: Явище магнітного резонансу допомагає не тільки виявити патологію, а й проконтролювати ефективність терапії. Контроль після оперативного втручання в травматології, оцінка регресії пухлини в онкології, вивчення функціонального стану будь-якого органу – все це можливо вже зараз в центрі МЕДІЛЮКС.

П: Яка ймовірність того, що фахівець не побачить на екрані патологію і встановить неправильний діагноз?

В: МРТ на відміну від інших інструментальних досліджень є об’єктивним методом. Тобто результат багато в чому залежить від програмної аналітики зрізів, від якості контрасту, від правильності проведення процедури і підготовки. За умови дотримання базових вимог досвідчений фахівець проведе точну діагностику, яку неможливо провести при із застосуванням інших технологій. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС працюють провідні діагности України з багаторічним стажем в сфері МРТ. Ми пропонуємо якісні контрастні препарати, а томограф видає магнітне поле силою 1,5Т.

П: Що буде, якщо я випадково зайшов в приміщення з телефоном в кишені?

В: Електроніка в такому сильному магнітному полі ламається, а будь-які феромагнітні об’єкти притягує до капсули. Це не міф, а реальне обмеження. Тому перед обстеженням фахівець вивчає пацієнта на предмет наявності протипоказань, а рентген-лаборант стежить за тим, щоб електроніка і металеві предмети залишились в роздягальні.

МЕДІЛЮКС гарантує комфорт, доступні ціни, точний і швидкий результат, доброзичливе ставлення до пацієнтів і пунктуальність. Тому поспішіть записатись на діагностику в зручний час онлайн або за телефонами.

Наші послуги МРТ Ціна, грн
МРТ головного мозку
1400
МРТ ГМ та ангіографія (артерії)
1800
МРТ одного відділу хребта
1300
МРТ 3х від.хр.ШВХ;ГВХ;ПВХ)
3200
МРТ коліна
1550
МРТ кульшового суглобу
1540
МРТ плеча
2100
МРТ китиці
1900
МРТ стопи
1900
МРТ ОМТ
2700
МРТ ОЧП
3080
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 33-01-30

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .👍
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка👍👍👍)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно👍👍👍
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису