МРТ прямої кишки

МРТ прямої кишки – це високоінформативний та точний метод діагностики захворювань термінального відділу товстої кишки. На превеликий жаль, проблема онкологічних захворювань товстої кишки є однією з найпоширеніших у світі. А частота раку прямої кишки є лідером серед них. Як і більшість злоякісних новоутворень, на перших етапах це захворювання протікає майже безсимптомно. Втім, є ряд випадків та станів, коли все ж лікарі можуть запідозрити наявність того чи іншого захворювання. Саме в таких ситуаціях на допомогу їм приходить МРТ прямої кишки. Адже саме цей метод діагностики здатен вже на ранніх етапах виявити різноманітні захворювання цієї анатомічної ділянки. Тільки за допомогою результатів МРТ лікар може оцінити усі анатомічні структури пошарово та у декількох площинах, виявити зв’язок з прилеглими органами, оцінити судинний малюнок та іннервацію.

магнітно-резонансний томограф Siemens MAGNETOM Avanto 1,5 T
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла

Покази до МРТ прямої кишки

Одним із серйозних показів до проведення МРТ прямої кишки є, звісно ж, підозра на пухлинні захворювання. Втім існує безліч інших захворювання цієї анатомічної ділянки, серед них нориці та парапроктит. Основними симптомами, які можуть говорити про патологію прямої кишки, є:

 • Сліди крові в випороженнях.
 • Відчуття неповного випорожнення після акту дефекації.
 • Часті та хибні позиви до дефекації.
 • Неприємні відчуття та біль під час випорожнень.

Також дуже часто дану діагностичну процедуру призначають перед виконанням хірургічного втручання з метою максимально точного виявлення патологічного процесу.

Що показує МРТ прямої кишки?

МРТ прямої кишки вважаться одним із найбільш досконалих методів обстеження. Метод є абсолютно безболісним у порівнянні із колоноскопією та не несе жодного променевого навантаження, на відміну від рентгенологічних методів обстеження. А точність результатів обстеження виконаних апаратом Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла, який встановлений у нашому медичному центрі МЕДІЛЮКС просто вражає. За допомогою МРТ можна виявити такі стани, як:

 • Рак прямої кишки.
 • Різноманітні захворювання запального характеру.
 • Доброякісні новоутворення.
 • Поліпи прямої кишки.
 • Геморой.
 • Порушення прохідності прямої кишки внаслідок стенозу чи з інших причин.

Сама процедура зазвичай триває близько 30 хвилин, проте тривалість може змінюватись. Наприклад, процедура з використанням контрасту триватиме довше. Також існують певні правила підготовки, характерні саме для цього обстеження. Перш за все це дотримання дієти. З раціону за декілька днів до обстеження бажано виключити продукти що сприяють надмірному газоутворенню. А також перед обстеженням потрібно буде провести очищення кишечнику.  

Протипокази до МРТ прямої кишки

Попри усю бездоганність методу МРТ існують певні протипокази до проведення цього обстеження. Пов’язані вони з особливостями роботи самого томографу. Річ у тім, що при виконанні дослідження, апарат утворює навколо себе потужне магнітне поле, яке здатне притягувати усі металеві предмети. Саме тому до протипоказів відносяться наступні стани:

 • Металеві імпланти, протези (за виключенням виробів із титану, який є парамагнетиком).
 • Кардіостимулятори та штучні водії ритму (можливі зміни у роботі за рахунок магнітного поля).
 • Інсулінові помпи.
 • Перший триместр вагітності.
 • Вага пацієнта більше 130 кг.
 • Кровоспинні кліпси на аорті та судинах головного мозку.

Наші ціни на МРТ прямої кишки у Вінниці

Наші послуги на МРТ прямої кишки Ціна, грн
МРТ прямої кишки
2750
МРТ прямої кишки з контрастом 5 мл
4070
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису