Базовий огляд офтальмолога у Вінниці

Захворювання ока дуже різноманітні. Людину може турбувати всього одна скарга – погіршення гостроти зору, і при цьому він може хворіти одною з десятків хвороб, інколи декількома одразу. При цьому клінічно більшість патологій ока дуже схожі між собою, тому дуже важливо під час огляду пацієнта проводити основні інструментальні обстеження. В ЛДЦ МЕДІЛЮКС базовий огляд завжди включає ряд обов’язкових процедур, які входять в ціну консультації. Здивовані? Ми завжди маємо кілька козирів у рукаві. Давайте розберемось, в чому полягає якісна первинна діагностика лікаря-офтальмолога в нашому центрі.

Що входить в первинний огляд офтальмолога?

Коли ви приходите на прийом до кваліфікованого спеціаліста, він так само як і ви зацікавлений в постановці правильного діагнозу. По-перше, справжній лікар – це дослідник і фанат своєї професії. По-друге, спеціаліст намагається покращити життя пацієнта, допомогти у вирішенні проблеми. Нарешті, кожний професіонал боїться за свою репутацію. Тому офтальмолог МЕДІЛЮКС робить все можливе, щоб виявити патогномонічні для певної хвороби симптоми (тобто ті ознаки, які притаманні саме цій патології). Для цього проводяться послідовні етапи:

 • Збір скарг та історії хвороби, життя. Лікар визначає фактори ризику розвитку певних станів, оцінює суб’єктивні симптоми.
 • Об’єктивне обстеження та огляд пацієнта. Визначаються додаткові симптоми, а також наявність супутніх захворювань.
 • Вимірювання гостроти зору за допомогою цифрового фороптера.
 • Визначення рефракційних змін ока за допомогою рефрактометрії з кератометрією.
 • Також спеціаліст допомагає підібрати оптику.
 • Тонометрія – ще один надзвичайно важливий етап, адже при цьому вимірюють внутрішньоочний тиск.
 • Далі – біомікроскопія очей за допомогою щілинної лампи.
 • Огляд очного дна за допомогою фундус-лінзи завершує список обов’язкових безкоштовних послуг офтальмолога.

За даними додаткових методів обстеження можна в більшості випадків встановити заключний діагноз, а в інших – виключити інші діагнози або запідозрити супутню патологію. Тому за даними базового огляду інколи призначаються інші інструментальні дослідження (ОКТ, МРТ, УЗД очного яблука) або консультації суміжних спеціалістів – ендокринолога, кардіолога, невролога тощо.

Які патології можна виявити або спростувати на етапі базового огляду?

Найбільш розповсюджені захворювання ока офтальмолог діагностує на підставі основних методів обстеження, огляду та деяких лабораторних досліджень. До них відносяться:

 • Глаукома – стан, при якому виникають морфологічні зміни сітківки та зорового нерву внаслідок підвищення внутрішньоочного тиску.
 • Катаракта – специфічний стан, при якому з часом або через зміни в обміні речовин прозорий кришталик стає мутним.
 • Різноманітні варіанти рефракційних змін – астигматизм, міопія, гіперметропія.
 • Також при огляді очного дна можна запідозрити зміни сітківки або диску зорового нерву на тлі різних разхворювань – гіпертонічну, діабетичну та інші види ретинопатії.
 • Також, так як під час огляду оцінюється стан рогівки та склери, кон’юнктиви та райдужки, можна діагностувати безліч патологій структур переднього відрізка ока.

В МЕДІЛЮКС ви можете бути впевнені в якості надання спеціалізованої медичної допомоги та адекватності призначеної терапевтичної схеми.

План обстеження пацієнта офтальмолога

Завдяки розвитку технологій в медичній сфері сьогодні є можливість обстежувати хворих за допомогою точного обладнання, виставляти правильний діагноз на основі інструментальних та лабораторних обстежень, вчасно починати лікування. В нашому центрі представлені наступні діагностичні можливості:

 • Огляд і збір анамнезу спеціалістом. Інколи від одного правильного і вчасного слова пацієнта залежить успіх лікування. Не соромтесь розповідати спеціалісту правду про обставини травми, особливості спадкового анамнезу, свої відчуття та іншу симптоматику. Навіть якщо деталь здається незначною, вона може виявитись корисною знахідкою.
 • Офтальмоскопія. Простими словами, огляд очного дна за допомогою цифрового офтальмоскопа. Дуже цінний метод для макроскопічної оцінки сітківки, зорового нерва, судин та інших структур.
 • ОКТ. Ультрасучасний метод обстеження, що за інформативністю може позмагатись з МРТ та КТ. Оптична когерентна томографія — інструментальне дослідження, що базується на проходженні світлових променів через оптичні середовища ока. Програма аналізує зміни, які відбуваються під час проникнення світла крізь різні тканини ока. На підставі цього формуються зрізи (томограми), на яких добре видно стан переднього і заднього сегментів ока. Особливо це обстеження допомагає при діагностиці захворювань сітківки — діабетичної ретинопатії, ускладнень глаукоми, травм, новоутворень тощо.
 • УЗД ОКА. Не найбільш популярний, але часто незамінний метод обстеження. На відміну від МРТ, не має протипоказів. На відміну від ОКТ, дозволяє обстежити всі структури, а не тільки передній і задній сегменти ока. На відміну від КТ, дешевший і абсолютно нешкідливий. До того ж УЗД — золотий стандарт в екстренній діагностиці сторонніх тіл.
 • МРТ очного яблука, окорухового апарату і орбіти. Якщо є підозра на новоутворення (особливо пухлини зорового нерву чи інших структур НС), не обійтись без магнітного резонансу. Цей метод абсолютно безболісний і нешкідливий, програє іншим обстеженням тільки в швидкості.
 • Різноманітні лабораторні дослідження доповнюють діагностику та допомагають поглянути на проблему з системного боку. Тому вони також дуже важливі. В МЕДІЛЮКС можна здати необхідні аналізи.

Звичайно, жоден пацієнт ніколи не обстежується “на повну”. Задача спеціаліста — запідозрити хворобу на підставі збору анамнезу, огляду і безкоштовного об’єктивного обстеження. І тільки потім складати план інструментального обстеження. Це дозволяє зекономити час, сили та кошти пацієнта. Обстеження на якісному обладнанні — також запорука успіху. Адже достатньо один раз отримати точний результат, не втрачаючи час, гроші та нерви в процесі повторного обстеження. Саме тому важливо користуватись послугами прогресивного лікувально-діагностичного центру. Звертайтесь до МЕДІЛЮКС, адже здоров’я ваших очей у ваших руках!

Лікарі-офтальмологи в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Сосницький Володимир Андрійович

Лікар-офтальмолог

Наші ціни на послуги лікаря-офтальмолога у Вінниці

Офтальмологічні послуги Ціна, грн
Консультація офтальмолога
300
Повторна консультація (протягом місяця)
200
«Друга думка» - консультація по наявним обстеженням з інших клінік
200
Авторефрактометрія з кератометрією
150
Пневмотонометрія
100
Комп’ютерна периметрія 1/2 ока
200/300
Пакет обстежень «глаукома»
990
Пакет обстежень «катаракта»
700
Пакет обстежень «сітківка»
700
ОКТ з ангіографією 1 око
600
ОКТ з ангіографією 2 ока
1000
Макулярна ділянка 1 око
350
Макулярна ділянка 2 ока
500
Диск зорового нерва 1 око
350
Диск зорового нерва 2 ока
500
Комплекс офтальмологічний (Диск зорового нерва, Макулярна ділянка) 1 око
600
Комплекс офтальмологічний (Диск зорового нерва, Макулярна ділянка) 2 ока
800
ОКТ передній відрізок 1 око
350
Оптична біометрія 1 око
200
Оптична біометрія 2 ока
300
Фото очного дна
250
Фото переднього сегменту ока
200
Розрахунок ІОЛ 1 око
300
Розрахунок ІОЛ 2 ока
400
Видалення стороннього тіла
200

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису