Кон’юнктивіт
Кон’юнктивіт – це запальне захворювання кон’юнктиви, тобто слизової оболонки навколо очного яблука і на внутрішній поверхні повік. Це одне з найбільш розповсюджених захворювань в сфері офтальмології. І хоча лікується воно відносно легко та майже ніколи не призводить до серйозних наслідків, відсутність адекватної схеми терапії може позбавити хворого працездатності на декілька тижнів.
Як діагностувати та лікувати кон’юнктивіт різної етіології? Достатньо звернутись до кваліфікованого спеціаліста, який керується засадами доказової медицини.
В МЕДІЛЮКС ведуть прийом тільки такі лікарі – в тому числі, доказові офтальмологи!
Чому виникає кон’юнктивіт?
Як і будь-яке інше запальне захворювання, ця патологія виникає під впливом прозапальних факторів. Їх викид в крові активують різноманітні чужорідні агенти: бактерії, гриби, віруси, алергени тощо. Тому кон’юнктивіт можна розділити на типи, в залежності від причини:
- Бактеріальний.
- Вірусний.
- Алергічний.
- Хімічний
- Грибковий
- Специфічні види – хламідіозний, герпетичний, аденовірусний та інші.
В залежності від етіології хвороби кардинально різняться підходи до лікування. Наприклад, вірусний кон’юнктивіт лікується симптоматично, тоді як грибкове запалення необхідно обов’язково радикально лікувати для запобігання розвитку ускладнень.
Кваліфікований спеціаліст відрізняється від некваліфікованого тим, що знаходиться в пошуку істини. Правильний діагностичний мінімум дозволяє встановити вірний діагноз. Вірний діагноз в свою чергу являється головним критерієм складання правильної схеми лікування. Тому в нашому центрі всі спеціалісти керуються міжнародними протоколами, затвердженими експертними асоціаціями по всьому світі.
Симптоми кон’юнктивіту
Незалежно від причини, при будь-якому виді кон’юнктивіту виникає запалення слизової оболонки, яка оточує очне яблуко та вистеляє внутрішню поверхню повік. Тому всі прояви пов’язані саме з цим станом:
- Свербіж очей.
- Відчуття піску в очах.
- Світлобоязнь.
- Болі в області очей, коли деяке полегшення наступає при їх закритті.
- Почервоніння очей
- Сльозотеча
- Патологічні виділення з очей різного характеру (гнійні, кров’янисті, мутні тощо)
Серед грізних ускладнень кон’юнктивіту виділяють кератит, виразки та перфорації рогівки. Всі ці стани в перспективі можуть призвести до сліпоти, тому важливо не затягувати з лікуванням.
Алгоритм дій спеціаліста в діагностиці запалення кон’юнктиви
Перш за все офтальмолог проводить загальний огляд, збирає анамнез життя та хвороби. В більшості випадків для встановлення діагнозу достатньо типових симптомів та історії захворювання. Але для визначення етіології нерідко необхідно проводити забір виділень з ока для виявлення збудника. Також в МЕДІЛЮКС можна пройти повний спектр додаткових офтальмологічних обстежень. Зокрема, ОКТ, манометрію, біомікроскопію, периметрію.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Лікування кон’юнктивіту в МЕДІЛЮКС
При умові своєчасного лікування запалення кон’юнктиви ока проходить без сліду і ніяк не впливає на якість подальшого життя пацієнта. Терапія включає препарати з наступних груп:
- Антимікробні засоби та антибіотики.
- Нестероїдні протизапальні засоби.
- Десенсибілізуючі та заспокійливі засоби для слизової оболонки очей.