Кон’юнктивіт

Кон’юнктивіт – це запальне захворювання кон’юнктиви, тобто слизової оболонки навколо очного яблука і на внутрішній поверхні повік. Це одне з найбільш розповсюджених захворювань в сфері офтальмології. І хоча лікується воно відносно легко та майже ніколи не призводить до серйозних наслідків, відсутність адекватної схеми терапії може позбавити хворого працездатності на декілька тижнів. Як діагностувати та лікувати кон’юнктивіт різної етіології? Достатньо звернутись до кваліфікованого спеціаліста, який керується засадами доказової медицини. В МЕДІЛЮКС ведуть прийом тільки такі лікарі – в тому числі, доказові офтальмологи!

Чому виникає кон’юнктивіт?

Як і будь-яке інше запальне захворювання, ця патологія виникає під впливом прозапальних факторів. Їх викид в крові активують різноманітні чужорідні агенти: бактерії, гриби, віруси, алергени тощо. Тому кон’юнктивіт можна розділити на типи, в залежності від причини:

 • Бактеріальний.
 • Вірусний.
 • Алергічний.
 • Хімічний
 • Грибковий
 • Специфічні види – хламідіозний, герпетичний, аденовірусний та інші.

В залежності від етіології хвороби кардинально різняться підходи до лікування. Наприклад, вірусний кон’юнктивіт лікується симптоматично, тоді як грибкове запалення необхідно обов’язково радикально лікувати для запобігання розвитку ускладнень.

Кваліфікований спеціаліст відрізняється від некваліфікованого тим, що знаходиться в пошуку істини. Правильний діагностичний мінімум дозволяє встановити вірний діагноз. Вірний діагноз в свою чергу являється головним критерієм складання правильної схеми лікування. Тому в нашому центрі всі спеціалісти керуються міжнародними протоколами, затвердженими експертними асоціаціями по всьому світі.

Симптоми кон’юнктивіту

Незалежно від причини, при будь-якому виді кон’юнктивіту виникає запалення слизової оболонки, яка оточує очне яблуко та вистеляє внутрішню поверхню повік. Тому всі прояви пов’язані саме з цим станом:

 • Свербіж очей.
 • Відчуття піску в очах.
 • Світлобоязнь.
 • Болі в області очей, коли деяке полегшення наступає при їх закритті.
 • Почервоніння очей
 • Сльозотеча
 • Патологічні виділення з очей різного характеру (гнійні, кров’янисті, мутні тощо)

Серед грізних ускладнень кон’юнктивіту виділяють кератит, виразки та перфорації рогівки. Всі ці стани в перспективі можуть призвести до сліпоти, тому важливо не затягувати з лікуванням.

Алгоритм дій спеціаліста в діагностиці запалення кон’юнктиви

Перш за все офтальмолог проводить загальний огляд, збирає анамнез життя та хвороби. В більшості випадків для встановлення діагнозу достатньо типових симптомів та історії захворювання. Але для визначення етіології нерідко необхідно проводити забір виділень з ока для виявлення збудника. Також в МЕДІЛЮКС можна пройти повний спектр додаткових офтальмологічних обстежень. Зокрема, ОКТ, манометрію, біомікроскопію, периметрію.

Лікування кон’юнктивіту в МЕДІЛЮКС

При умові своєчасного лікування запалення кон’юнктиви ока проходить без сліду і ніяк не впливає на якість подальшого життя пацієнта. Терапія включає препарати з наступних груп:

 • Антимікробні засоби та антибіотики.
 • Нестероїдні протизапальні засоби.
 • Десенсибілізуючі та заспокійливі засоби для слизової оболонки очей.

Лікарі-офтальмологи в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Сосницький Володимир Андрійович

Лікар-офтальмолог

Наші ціни на послуги лікаря-офтальмолога у Вінниці

Офтальмологічні послуги Ціна, грн
Консультація офтальмолога
300
Повторна консультація (протягом місяця)
200
«Друга думка» - консультація по наявним обстеженням з інших клінік
200
Пневмотонометрія
100
Пакет обстежень «глаукома»
990
ОКТ з ангіографією 1 око
600
ОКТ з ангіографією 2 ока
1000
Макулярна ділянка 1 око
350
Макулярна ділянка 2 ока
500
Диск зорового нерва 1 око
350
Диск зорового нерва 2 ока
500
Комплекс офтальмологічний (Диск зорового нерва, Макулярна ділянка) 1 око
600
Комплекс офтальмологічний (Диск зорового нерва, Макулярна ділянка) 2 ока
800
ОКТ передній відрізок 1 око
350
Оптична біометрія 1 око
200
Оптична біометрія 2 ока
300
Фото очного дна
250
Фото переднього сегменту ока
200
Розрахунок ІОЛ 1 око
300
Розрахунок ІОЛ 2 ока
400
Видалення стороннього тіла
200

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису