УЗД (Ультразвукова діагностика) у Вінниці

Ультразвукова діагностика – один з найбільш популярних та затребуваних методів інструментальної діагностики. Принцип роботи УЗ-апарату базується на властивості ультразвукових хвиль відбиватися від тканин високої і середньої щільності. За більш ніж піввікову історію розвитку УЗ-діагностики людство навчилося обстежувати всі органи і системи, включаючи судини, очі і навіть головний мозок. Завдяки цьому щорічно в усьому світі за допомогою УЗД діагностуються мільйони патологій. Нерідко апарат стає порятунком для важких пацієнтів, у яких присутні протипокази до проведення інших досліджень.  Звичайно, якісний результат гарантований тільки в разі збігу двох факторів:

 • Наявність кваліфікованого фахівця
 • Справна робота сучасного надточного обладнання

В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти обстеження потрібної зони у провідних фахівців Вінниці з багаторічним досвідом, на сцчасному апараті, в комфортних умовах і в зручний час. Запишіться на діагностику в зручній формі – за номером на сайті або онлайн.

Особливості та характеристики обладнання

В залежності від цілей і обраної методики використовуються різні режими роботи апарату, датчики різної форми і чутливості. Існує трансабдомінальне обстеження за допомогою лінійного і конвексного датчиків, трансректальне і трансвагінальне УЗД, ехокардіографія з використанням секторного датчика, доплерографія, ехоконтрастування, ехоенцефалографія і безліч інших видів та підвидів ультразвукової діагностики.

Універсальні фахівці на вагу золота, тому що вивчення УЗД-анатомії кожного органу, тренування положень датчика для гарної візуалізації, запам’ятовування характерних ознак тисяч досліджуваних патологій потребують багаторічної практики. Але для пацієнта потрапити на прийом до професіонала – щастя, адже він знайде причину скарг, не зробить боляче і проведе дослідження з рекордною швидкістю.

УЗД апарат

Переваги УЗД:

 • Безпека. Ультразвукові хвилі не мають шкідливого впливу. Дослідження позбавлене абсолютних протипоказань – дозволено вагітним, дітям будь-якого віку, пацієнтам з супутніми патологіями.
 • Безболісність. Під час процедури на шкіру або слизові наноситься спеціальний гель, дослідження є неінвазивним (не порушується цілісність тканин).
 • Оперативність. УЗД однієї зони триває до півгодини. Висновок з роздрукованими зображеннями ви отримуєте через кілька хвилин після завершення.
 • Комфорт для пацієнта – процедура проводиться на зручній кушетці, в тиші, наодинці з лікарем.
 • Відсутність спеціальної підготовки. У ряді випадків пацієнту пропонують випити кілька склянок води, щоб краще візуалізувати сечовий міхур.

Порівняння з іншими методами

Діагностика Точність Шкідливість Вартість Обмеження Тривалість
КТ
Висока
Низька
Середня
Вагітні, діти
10-30хв
Висока
Відсутня
Висока
Вагітні в І триместрі
Від 30хв до кількох годин
УЗД
Середня
Низька
Низька
Відсутні
10-20хв
Рентген
Середня
Низька
Низька
Вагітні, діти
5хв

Що можна побачити на екрані УЗ-апарату?

Людина без досвіду ніколи не відрізнить зображення нирки і плоду, що розвивається; жовчного міхура і запаленого апендикса; сечового міхура і селезінки. Фахівець же не тільки розрізняє тканини і органи, але також безпомилково знаходить паталогічні структури або характерні ознаки захворювань. Вважається, що за допомогою УЗД неможливо ефективно обстежити тільки порожнисті органи з тонкою стінкою – шлунок і кишечник. І хоча молоді напрямки (ЕЕГ, тканинне ехоконтрастірованія) тільки починають розкривати свій потенціал, уже зараз можна з легкістю виявити проблеми в більшості структур людського організму:

 • На УЗД черевної порожнини видно печінку, жовчний міхур і деякі жовчні протоки, селезінку, нирки, підшлункову залозу, сечоводи, сечовий міхур. При вагітності візуалізується плід. Нерідко можна побачити апендикс, випинання і спайки кишковика, вільну рідину або повітря в черевній порожнині, вміст грижового мішка.
 • УЗД органів малого тазу переважно проводиться пацієнтам жіночої статі. З його допомогою знаходять проблеми в матці, яєчниках, маткових трубах, сечовому міхурі, прямій кишці. Нерідко дослідження доповнюють трансректальним або трансвагінальним УЗД.
 • Ехокардіографія – ультразвукове дослідження серця. Показує патології серцевого м’яза, клапанів, центральних судин.
 • Трансректальне УЗД – золотий стандарт скринінгу більшості захворювань передміхурової залози.
 • Якщо трапилася травма, досвідчений фахівець може побачити на екрані пошкодження капсули внутрішнього органу, гематому, кровотечу в порожнину, розриви сухожиль і зв’язок, м’язових пучків, зв’язкового апарату суглобів. Також не можна забувати про патології м’яких тканин, які не пов’язані з запаленням або травмою. Наприклад, на УЗД можна запідозрити доброякісне або злоякісне новоутворення, диференціювати ліпому і атерому, відстежити кровотік в судині та визначити рівень часткової / повної її закупорки.
 • Нарешті, окрема група УЗД – інтраопераційні. Втручання проводиться під контролем датчика, щоб уникнути пошкодження важливих структур. Зазвичай процедура супроводжує операції в урології, пункцію або зовнішнє дренування порожнистих органів, абсцесів, кіст.

Коли потрібно проходити УЗД?

Ми рекомендуємо перед діагностикою записатися на прийом до профільного фахівця в центрі МЕДІЛЮКС. Лікар визначить зони, які потрібно перевірити, відповість на питання щодо дослідження. Якщо у пацієнта присутнє хронічне захворювання, нерідко потрібний контроль проблемного органу раз на рік або частіше. У будь-якому випадку, періодичність оглядів краще обговорити з консультуючим лікарем.

Лікарі УЗД в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Лікар УЗД

Кокошко Олена В’ячеславівна

Лікар УЗД першої категорії

Крот Надія Олександрівна

Лікар УЗД другої категорії

Наші ціни на УЗД дослідження у Вінниці

Наші послуги з УЗД Ціна, грн
УЗД щитоподібної залози+регіонарні лімфатичні вузли
300
УЗД молочних залоз+регіонарні лімфатичні вузли
320
УЗД нирок та сечового міхура
350
УЗД передміхурової залози (трансректальне)+УЗД сечового міхура
450
УЗ трансторакальна ехокардіографія + доплер серця
400
УЗ дуплексне сканування артерій обох кінцівок
900
УЗ дуплексне сканування вен обох кінцівок
700
Передопераційна розмітка обох кінцівок
500
УЗД жовчного міхура та жовчновивідних шляхів
300
УЗД підшлункової залози
300
УЗД органів черевної порожнини +регіонарні лімфатичні вузли
450
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

дзвінки безкоштовні

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису