Ультразвукова діагностика

Ультразвукова діагностика — один з найбільш популярних та затребуваних методів інструментальної діагностики. Принцип роботи УЗ-апарату базується на властивості ультразвукових хвиль відбиватися від тканин високої і середньої щільності. За більш ніж піввікову історію розвитку УЗ-діагностики людство навчилося обстежувати всі органи і системи, включаючи судини, очі і навіть головний мозок. Завдяки цьому щорічно в усьому світі за допомогою УЗД діагностуються мільйони патологій. Нерідко апарат стає порятунком для важких пацієнтів, у яких присутні протипокази до проведення інших досліджень.  Звичайно, якісний результат гарантований тільки в разі збігу двох факторів:

 • Наявність кваліфікованого фахівця
 • Справна робота сучасного надточного обладнання

В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти обстеження потрібної зони у провідних фахівців Вінниці з багаторічним досвідом, на кращому апараті, в комфортних умовах і в зручний час. Запишіться на діагностику в зручній формі — за номером на сайті або онлайн.

Особливості та характеристики обладнання

В залежності від цілей і обраної методики використовуються різні режими роботи апарату, датчики різної форми і чутливості. Існує трансабдомінальне обстеження за допомогою лінійного і конвексного датчиків, трансректальне і трансвагінальне УЗД, ехокардіографія з використанням секторного датчика, доплерографія, ехоконтрастування, ехоенцефалографія і безліч інших видів та підвидів ультразвукової діагностики.

Універсальні фахівці на вагу золота, тому що вивчення УЗД-анатомії кожного органу, тренування положень датчика для гарної візуалізації, запам’ятовування характерних ознак тисяч досліджуваних патологій потребують багаторічної практики. Але для пацієнта потрапити на прийом до професіонала — щастя, адже він знайде причину скарг, не зробить боляче і проведе дослідження з рекордною швидкістю.

Переваги УЗД:

 • Безпека. Ультразвукові хвилі не мають шкідливого впливу. Дослідження позбавлене абсолютних протипоказань — дозволено вагітним, дітям будь-якого віку, пацієнтам з супутніми патологіями.
 • Безболісність. Під час процедури на шкіру або слизові наноситься спеціальний гель, дослідження є неінвазивним (не порушується цілісність тканин).
 • Оперативність. УЗД однієї зони триває до півгодини. Висновок з роздрукованими зображеннями ви отримуєте через кілька хвилин після завершення.
 • Комфорт для пацієнта — процедура проводиться на зручній кушетці, в тиші, наодинці з лікарем.
 • Відсутність спеціальної підготовки. У ряді випадків пацієнту пропонують випити кілька склянок води, щоб краще візуалізувати сечовий міхур.

Що можна побачити на екрані УЗ-апарату?

Людина без досвіду ніколи не відрізнить зображення нирки і плоду, що розвивається; жовчного міхура і запаленого апендикса; сечового міхура і селезінки. Фахівець же не тільки розрізняє тканини і органи, але також безпомилково знаходить паталогічні структури або характерні ознаки захворювань. Вважається, що за допомогою УЗД неможливо ефективно обстежити тільки порожнисті органи з тонкою стінкою — шлунок і кишечник. І хоча молоді напрямки (ЕЕГ, тканинне ехоконтрастірованія) тільки починають розкривати свій потенціал, уже зараз можна з легкістю виявити проблеми в більшості структур людського організму:

 • На УЗД черевної порожнини видно печінку, жовчний міхур і деякі жовчні протоки, селезінку, нирки, підшлункову залозу, сечоводи, сечовий міхур. При вагітності візуалізується плід. Нерідко можна побачити апендикс, випинання і спайки кишковика, вільну рідину або повітря в черевній порожнині, вміст грижового мішка.
 • УЗД органів малого тазу переважно проводиться пацієнтам жіночої статі. З його допомогою знаходять проблеми в матці, яєчниках, маткових трубах, сечовому міхурі, прямій кишці. Нерідко дослідження доповнюють трансректальним або трансвагінальним УЗД.
 • Ехокардіографія — ультразвукове дослідження серця. Показує патології серцевого м’яза, клапанів, центральних судин.
 • Трансректальне УЗД — золотий стандарт скринінгу більшості захворювань передміхурової залози.
 • Якщо трапилася травма, досвідчений фахівець може побачити на екрані пошкодження капсули внутрішнього органу, гематому, кровотечу в порожнину, розриви сухожиль і зв’язок, м’язових пучків, зв’язкового апарату суглобів. Також не можна забувати про патології м’яких тканин, які не пов’язані з запаленням або травмою. Наприклад, на УЗД можна запідозрити доброякісне або злоякісне новоутворення, диференціювати ліпому і атерому, відстежити кровотік в судині та визначити рівень часткової / повної її закупорки.
 • Нарешті, окрема група УЗД — інтраопераційні. Втручання проводиться під контролем датчика, щоб уникнути пошкодження важливих структур. Зазвичай процедура супроводжує операції в урології, пункцію або зовнішнє дренування порожнистих органів, абсцесів, кіст.

Коли потрібно проходити УЗД?

Ми рекомендуємо перед діагностикою записатися на прийом до профільного фахівця в центрі МЕДІЛЮКС. Лікар визначить зони, які потрібно перевірити, відповість на питання щодо дослідження. Якщо у пацієнта присутнє хронічне захворювання, нерідко потрібний контроль проблемного органу раз на рік або частіше. У будь-якому випадку, періодичність оглядів краще обговорити з консультуючим лікарем.

Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 33-01-30

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .👍
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка👍👍👍)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно👍👍👍
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису