Рентгенографія легенів у Вінниці

Серед усіх рентгенівських методів обстеження оглядова рентгенографія грудної клітки з’явилась однією з перших. Дослідники швидко висунули припущення, що обстеження органів з низькою щільністю за допомогою рентген-апарату має бути ефективним. І це справді так, адже навіть через сотню років цей метод обстеження не втратив актуальність. Саме тому, не зважаючи на доступ до надсучасного МРТ-сканера, УЗД-апарата, КТ та ендоскопа, в лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС надається послуга цифрового рентгену грудної клітки. Записатись на обстеження можна онлайн, за контактним номером або на рецепції.

Що дозволяє обстежити рентген ОГК?

Рентген легень
Рентген грудної клітки

В грудній порожнині людини знаходяться легені, серце, тимус, трахея, бронхи, стравохід, аорта та інші великі судини, лімфатичні вузли та плевральна порожнина. Крім того, до складу грудної клітки входять ребра, грудний відділ хребта, грудина, лопатки та ключиці. Досить великий комплекс, чи не так? Особливо якщо перелічити всі патології органів та інших структур ГК, які можна візуалізувати на рентгенограмі:

 • Скелетна травма. Частіше за все при травмах пошкоджуються ребра та ключиці. Рідше — хребці, лопатка або грудина. Але оглядова рентгенографія ОГК — обов’язковий діагностичний етап у випадку травми, навіть якщо пацієнт не скаржиться на болі в цій області.
 • Пошкодження внутрішніх органів. ДТП, вогнепальні поранення, тупі травми ГК, ножові рани — все це потребує екстренної оглядової рентгенографії. За допомогою швидкого та дешевого метода можна точно встановити діагноз пневмо- та гемотораксу, поранення серця, стравохода або головних бронхів.
 • Респіраторні захворювання. На рентгенограмі добре видно патології легеневої тканини (особливо такі, що супроводжуються інфільтративними або гнійними процесами). Пневмонія, бронхоектази, туберкульоз легень, різноманітні пневмоконіози, ХОЗЛ. Навіть хронічний бронхіт можна “побачити”, якщо зробити знімок на якісному цифровому рентген-апараті.
 • Патології органів серцево-судинної системи. На знімку зазвичай можна побачити тільки опосередковані прояви захворювань серця, аорти або легеневої артерії. Але часто такі знахідки дають підстави для дообстеження і тим самим рятують життя пацієнту. Наприклад, у випадку ТЕЛА, гемоперикарда, аневризми аорти.
 • Захворювання травної системи, переважно хірургічні. Річ іде про дві серйозні патології — перфоративну виразку шлунку та грижу стравохідного отвору діафрагми. І хоча при обидвох станах рентгенографія — не головний етап, дуже часто поява характерних рентген-симптомів ставить крапку в діагностиці. Також рентген-обстеження ОГК з пероральним контрастуванням допомагає встановити діагноз ахалазії кардії, раку або дивертикула стравоходу.
рентгенівський апарат DRGEM Diamond

Чому в багатьох випадках рентгенографія — краще ніж інші методи обстеження?

Рентген має багато переваг, інакше його б витіснили більш інформативні та точні інструментальні методи. Наочно познайомитись з основними плюсами можна, склавши порівняльну таблицю.

Діагностка Швидкість Вартість Точність Об’єктивність Комфорт Шкідливість
Рентгенографія
Висока
Низька
Середня
Висока (якщо апарат якісний)
Неінвазивний, безболісний, зручний
Низька
Низька
Висока
Висока
Висока
Неінвазивний, безболісний
Відсутня
КТ
Середня
Середня
Висока
Висока
Неінвазивний, безболісний
Низька
УЗД
Середня
Середня
Середня
Середня
Відносно неінвазивний
Відсутня
Ендоскопія (ФГДС, бронхоскопія, торакоскопія)
Низька
Середня
Висока
Середня
Інвазивний, приносить дискомфорт
Відсутня

Як бачите, хоча на рентген-знімку неможливо побачити початкові структурні зміни або функціональні патології, цей метод неможливо замінити в умовах дефіциту часу. Також він являється універсальним, тоді як УЗД підходить тільки для огляду плевральної порожнини і серця, ендоскопія — для порожнистих органів, а КТ — переважно для кісток та легеневої тканини.

Симптоми, які потребують рентгенографії ОГК?

 • Біль в ГК
 • Задишка
 • Кашель (особливо хронічний або нічний нападоподібний)
 • Перебої в роботі серця
 • Травма ГК або верхніх відділів живота
 • Відчуття важкості у верхніх відділах живота після прийому їжі
 • Погане проходження харчової грудки після ковтання
 • Блювання одразу після прийому їжі
 • Печія, відчуття кислоти в роті при переході в горизонтальне положення
 • Поява домішок в харкотинні (крові, гною)
 • Різка задуха після травми або спонтанно
 • Безпричинне підвищення температури тіла та інші симптоми лихоманки
 • Профілактика пневмоконіозів при роботі з шкідливими речовинами (азбест, антрацит та буре вугілля, бавовна, пшениця)

Якщо ви впевнені, що на знімку нічого неможливо розрізнити, значить до цього обстежувались на аналогових апаратах старого зразка. Сучасні сканери видають дуже якісні зображення з високою роздільною здатністю. Наприклад, Diamond DRGEM в МЕДІЛЮКС автоматично підлаштовується, в залежності від антропометрії пацієнта та необхідного режиму. А зображення можна роздивитись на екрані або роздрукувати у високій якості.

Ціни на послуги з рентгену Ціна, грн
Рентген органів грудної клітки (прямий)
280
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 33-01-30

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .👍
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка👍👍👍)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно👍👍👍
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису