ЕКГ
ЕКГ (електрокардіографія) — безпечне та високоточне дослідження, що застосовується для оцінки роботи серця. Спеціальні датчики розміщуються на тулубі та кінцівках, підключаються до спеціального обладнання та вимірюють електричну активність міокарда. ЕКГ записує імпульси, щоб оцінити, як швидко б'ється серце, ритм серцевих скорочень, час електричних імпульсів, що проходять через різні частини серця. Зміни на ЕКГ можуть бути ознакою багатьох захворювань серця.
Медичний центр "Меділюкс" пропонує пройти обстеження ЕКГ на сучасних точних апаратах в комфортних умовах.
Що таке ЕКГ
Просте безболісне дослідження вимірює електричну активність серця. Кожен удар серця викликає електричний сигнал, який починається у верхніх відділах серця та поширюється вниз. Якщо пацієнт має патології або захворювання серця, це впливає на електричну активність серця. ЕКГ може зафіксувати ці відхилення, щоб лікар міг уточнити діагноз та оцінити ступінь патології.
Чому ЕКГ така важлива
ЕКГ допомагає виявити різні серцеві захворювання на ранніх стадіях, що важливо для своєчасного лікування та запобігання ускладненням.
Показання до ЕКГ
Ось деякі причини, через які лікар може рекомендувати проведення ЕКГ:
- біль у грудях;
- сильна стомлюваність;
- задишка;
- запаморочення або непритомність.
Вимірювання електричної активності серця допомагає лікарю визначити хвороби серця, які викликають симптоми.
Якщо в сімейному анамнезі є серцеві захворювання, наприклад, тромбоемболія або ішемічна хвороба серця лікар також може порекомендувати зробити ЕКГ для визначення перших ознак розвитку подібних патологій. Крім діагностики стану при симптомах серцевої патології дослідження може бути проведене для оцінки загального стану здоров'я серця перед процедурами, такими як хірургічне втручання. Для ЕКГ показання — гіпертонічна хвороба, перенесений серцевий напад міокарда, ендокардит, перенесена операція на серці або катетеризація серця. Іноді його також призначають у рамках звичайного фізичного огляду у людей середнього та похилого віку, навіть якщо вони не мають ознак серцевого захворювання.
ЕКГ обстеження призначають для оцінки роботи імплантованого кардіостимулятора або ефективності призначених серцевих препаратів. У лікаря можуть бути й інші причини, через які він рекомендує провести ЕКГ. Наприклад, цей тест є обов'язковим при допуску до певних видів робіт.
Підготовка до ЕКГ
Спеціальної підготовки ця функціональна діагностика не вимагає. Однак, деякі препарати можуть впливати на результати, тому важливо повідомити лікаря, які медикаменти ви приймаєте на постійній основі.
Під час підготовки до ЕКГ також слід враховувати кілька моментів:
- потрібно прибрати будь-які металеві предмети та прикраси;
- можливо, потрібно голити волосся на грудях;
- не рекомендується пити холодну воду перед тестом;
- не рекомендовано фізичні вправи перед дослідженням.
Вживання холодної води може спричинити зміни в електричних характеристиках, які реєструються тестом, тоді як фізичні вправи можуть збільшувати частоту серцевих скорочень та впливати на результати тесту. Зняття прикрас та гоління допомагає надійніше закріпити електроди. Уникайте використання жирних або маслянистих кремів та лосьйонів для шкіри в день тесту. Вони заважають електродам добре контактувати зі шкірою.
Як проходять ЕКГ
Існують різні види ЕКГ. Одні допомагають оцінити роботу серця на момент часу, інші — довгостроково. Амбулаторні монітори знімають свідчення за кілька хвилин. Використання спеціальних приладів пов'язане з тим, що деякі проблеми із серцем виникають при певних навантаженнях. Тривалий чи спеціалізований моніторинг допомагає їх виявити:
- Стрес тест. Деякі проблеми із серцем виникають лише під час фізичних навантажень. Щоб виявити їх, під час занять безперервно роблять ЕКГ, наприклад, на біговій доріжці чи велотренажері.
- Холтерівська ЕКГ. Прилад записує активність серця на добу і більше. Одночасно пацієнт веде щоденник активності, щоб допомогти визначити причину симптомів. Електроди, прикріплені до грудей, записують інформацію на портативний монітор із живленням від батарейок, який можна носити в кишені, на поясі чи плечовому ремені.
- Реєстратор подій. Симптоми, які нечасто спостерігаються, реєструють спеціальні прилади. Вони активуються автоматично при виявленні аритмії або пацієнт повинен увімкнути реєстратор у разі появи симптомів.
Метод ЕКГ кожного клінічного випадку вибирає лікар з симптомів, мети обстеження, інших індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Що показує ЕКГ
Апарат для реєстрації ЕКГ відображає роботу серця та його електричну активність у вигляді графіка. Для розшифровки ЕКГ може знадобитися час. Якщо результати готові, пацієнту на руки віддають розшифровку.
Якщо за результатами виявляються ознаки будь-яких проблем зі здоров'ям, потрібна консультація кардіолога. Лікар призначить додаткові аналізи, за їх результатами поставить діагностика та обговорить варіанти покращення стану серця. Ознаки аномалій, які можна виявити за допомогою ЕКГ, включають:
- нерегулярне серцебиття;
- збільшене серце, нестача кровотоку;
- серцевий напад (у минулому чи теперішньому);
- потовщення стінок серця;
- вроджені дефекти;
- закупорка артерій чи ішемічна хвороба серця.
Якщо дослідження покаже ознаки цих відхилень лікар призначить лікування. Воно може містити медикаментозну терапію, коригування способу життя, дієту, зміну роботи.
Переваги проведення ЕКГ у центрі "Меділюкс"
Клініка "Меділюкс" пропонує високоякісні медичні послуги в Вінниці та запрошує всіх бажаючих пройти тест ЕКГ. Клініка використовує сучасне обладнання, у нас працюють кваліфіковані лікарі.
Ми гарантуємо пацієнтам комфортні умови, доступні ціни та точні результати. Пам'ятайте, ЕКГ — це безболісний та безпечний тест, який може зробити лікар, щоб перевірити серцевий ритм та оцінити стан вашого серця. Інформація, отримана після ЕКГ, допоможе лікарю вирішити, яке лікування буде для вас найкращим. Запис на серце ЕКГ в центрі "Меділюкс" доступний за телефоном 0 (800) 331429 або онлайн на сайті.