Колоноскопія
Як обстежити кишечник? На це питання людство не могло дати відповідь до другої половини 20-го століття, поки не винайшло гнучкий ендоскоп. На щастя, сьогодні цей медичний девайс дозволяє візуально оцінити кожний сантиметр товстого кишківника швидко, безболісно та максимально інформативно. Ця процедура має назву фіброколоноскопія або просто колоноскопія. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна записатись на ФКС в зручний час та день, а також пройти обстеження уві сні при необхідності.
Покази до колоноскопії
Загалом обстеження призначається з ціллю діагностики захворювань товстого кишківника. До цього відділу ШКТ відноситься пряма, сигмоподібна та ободова кишки. Необов’язково призначення ФКС обумовлено симптомами. Дуже часто спеціаліст приймає рішення про необхідність обстеження після огляду або навіть збору анамнезу. Наприклад, в усьому світі покази до колоноскопії включають скринінг при обтяженому сімейному анамнезі (НВК, хвороба Крона, поліпи у кровних родичів).
Тому краще виділити основні покази, а не тільки перелічити скарги. Отож, до показів відносяться:
- Болі в животі, особливо в нижніх відділах.
- Закрепи або часті проноси.
- Поява слизу, крові або інших включень в калових масах.
- Зміна кольору калу.
- Болі при дефекації або в спокої, з ірадіацією в промежину, ліву половину живота, поперек.
- Хворобливі відчуття протягом деякого часу після дефекації.
- Встановлений діагноз раку кишечника, сімейного поліпозу, неспецифічного виразкового коліту або хвороби Крона в когось з членів сім’ї.
- Різка втрата ваги, особливо в похилому віці.
- Необхідність у взятті біопсії для дослідження слизової оболонки.
- Ендоскопічне оперативне втручання – поліпектомія тощо.
Що варто враховувати перед колоноскопією?
- Колоноскопія кишечника потребує очищення просвіту ШКТ. Тому до обстеження потрібно ретельно підготуватись. Зазвичай лікар призначає спеціальні проносні препарати осмотичного типу, які окрім послаблюючої дії також мають дію очисну (вимивають слизову кишківника).
- Перед обстеженням бажано виключити прийом деяких препаратів, вживання алкоголю та тютюнопаління. Крім того, якщо наявний гострий геморой, необхідно відкласти обстеження до ліквідації гострого стану.
- Нарешті, деяким пацієнтам колоноскопія здається неприємною процедурою через фізичний або психологічний дискомфорт. Тому можна провести обстеження уві сні – під безпечним та нешкідливим внутрішньовенним наркозом.
Протипокази до фіброколоноскопії
Звичайно, ФКС відноситься до обстежень з групи відносно інвазивних. Тобто не порушується структура тканин, але проводяться деякі маніпуляції безпосередньо на кишечнику. Тому існують деякі протипокази до проведення процедури:
- Перитоніт (запалення листків очеревини).
- Масивна шлунково-кишкова кровотеча (коли кал забарвлюється в чорний колір).
- Вагітність (дослідження вказують на підвищення ризику передчасних пологів після фіброколоноскопії).
- Порушення в системі згортання крові (спонтанні кровотечі, гемофілія, ДВЗ-синдром, тромбози).
- Серцева недостатність.
- Анальні тріщини.
- Гострий геморой (тобто, тромбоз гемороїдальних вузлів).
- Гострі інфекційні захворювання.
- Будь-які хвороби органів черевної порожнини в стадії загострення.
Правила підготовки до обстеження
Якщо вас цікавить, як підготуватись до колоноскопії, можете знайти детальні гайди в мережі. Вони перекладені на всі мови. Але під час телефонної розмови з адміністратором пацієнт отримує чіткі настанови. Тому обстеження завжди проводиться швидко, безпечно та інформативно.
Деяких пацієнтів цікавить, чи потрібна клізма? Інколи потрібна, але це вирішує лікар-ендоскопіст. Як правило, кишечник очищується після прийому послаблюючих засобів. Тому підготовка до процедури не викликає складнощів. Якщо вас цікавить до дрібниць, як проводиться колоноскопія, зателефонуйте нам за контактним номером.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Колоноскопія уві сні
Додаткова послуга обстеження під наркозом включає повну анестезіологічну підтримку:
- Бесіда з пацієнтом та збір анамнезу.
- Врахування всіх ризиків та вибір препарату, підрахунок дози.
- Введення препаратів та курація пацієнта протягом всього обстеження.
- Пробудження після анестезії.
В нашому центрі обстеження проводять кваліфіковані спеціалісти з багаторічним стажем практичної діяльності та величезним досвідом. Крім того, в цій процедурі дуже важливо враховувати характеристики апаратури. На озброєнні в МЕДІЛЮКС знаходиться флагманський ендоскоп – Fujifilm ELUXEO 7000. Тому вам абсолютно нічого боятись – адже обстеження гарантовано пройде за найкращим сценарієм!