КТ (Комп'ютерна томографія)

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
КТ

Записатися на КТ ви можете за телефоном або через форму на сайті

0 (800) 330 130 Безкоштовно по Україні

КТ діагностика - це популярний в медицині метод дослідження, який дозволяє отримати детальні поперечні зображення, "зрізи" тіла. Ці знімки потрібні для діагностики станів, моніторингу лікування та післяопераційного стану. Діагностична технологія проводиться швидко, безболісно, часто не вимагає підготовки. А висока точність результатів підвищує її популярність у всіх сегментах медичної практики.

Що показує КТ

Процедура комп'ютерної томографії допомагає без проникнення та розрізу дослідити внутрішні органи та структури. Технологія використовує комбінацію рентгенівських променів та передових комп'ютерних технологій для створення графічних зображень. Простими словами, після обстеження лікар отримує серію знімків, які створюються як нарізане для пирога скибочками яблуко. Тільки "розрізається" на найтонші поперечні шари тіло людини. На цих зображеннях видно з дивовижною чіткістю органи, тканини, кістки та кровоносні судини.

Завдяки високому рівню деталізації комп'ютерну томографію призначають для виявлення різних потенційних проблем зі здоров'ям:

  • Пухлини

За підозри на пухлину пацієнту рекомендують зробити КТ. Дослідження може проводитись у будь-якій частині тіла. Технологія не тільки виявляє новоутворення, а й вказує його чіткі межі та локалізацію. Це дозволяє скласти ефективний план лікування, спрямований на видалення пухлини. Також метод допомагає проводити моніторинг зростання утврення з часом.

  • Хвороби серця

Лікар може рекомендувати проведення комп'ютерної томографії пацієнту при симптомах серцевих захворювань. Метод допомагає виявити відкладення кальцію, появу бляшок, судинні мальформації, які можуть спричинити серцевий напад, серцеву недостатність. Також метод дає змогу оцінити стан клапанів, структуру серцевих тканин.

  • Переломи кісток

В ортопедії та травматології КТ обстеження допомагають виявити тріщини та переломи кісток після травми. Деякі переломи важко діагностувати за допомогою традиційного рентгенологічного обстеження. Комп'ютерна томографія дозволяє отримати зображення поперечного перерізу кісток, які лікарі можуть використовувати для виявлення навіть найменших пошкоджень.

  • Внутрішні кровотечі

У відділення невідкладної допомоги часто потрапляють пацієнти після аварій та нещасних випадків. В результаті таких ситуацій може виникнути внутрішня кровотеча, яку складно розпізнати та діагностувати. Скорочений час проведення КТ грає вирішальну роль у виборі цього діагностичного методу. Лікар швидко отримує чітку картину внутрішньої та зовнішньої частини всіх кровоносних судин та органів для виявлення внутрішньої кровотечі.

Переваги КТ

  • Комп'ютерна томографія безболісна, неінвазивна та точна.
  • Основною перевагою томографії є її здатність одночасно візуалізувати на комп'ютері кістки, м'які тканини та кровоносні судини.
  • За допомогою комп'ютерної томографії лікарі можуть отримати зображення будь-якої частини тіла пацієнта, яке є більш точним та деталізованим, ніж те, що може надати традиційний рентген.
  • Дослідження займає трохи більше 15 хвилин.
  • Технологія підходить для широких категорій пацієнтів, у тому числі дітей та людей старшого віку.
  • Записатись на КТ можуть пацієнти, яким протипоказана магнітно-резонансна томографія. Наприклад, люди з кардіостимулятором чи штучним суглобом.
  • Комп'ютерна томографія забезпечує візуалізацію в реальному часі що робить її хорошим інструментом під час проведення біопсії внутрішніх органів, кісток.

Види КТ досліджень

Розрізняють два різні варіанти сканування.

КТ без контрастної речовини

Найчастіше проводиться дослідження без контрасту, коли об'єктами КТ стають м'які тканини, кістки, м'язи, не порожні органи.

КТ із контрастом

Деякі дослідження проводять зі спеціальним барвником, що називається контрастною речовиною. Він забезпечує вищу візуалізацію судин та органів, "підсвічуючи" їх. Використовується контраст для обстеження кровоносних та лімфатичних судин, порожнистих органів, шлунково-кишкового тракту.

Контрастну речовину вводять

  • Через рот. Якщо сканується стравохід чи шлунок, пацієнту пропонується проковтнути рідину з контрастною речовиною.
  • Через артерію чи вену на руці. Для дослідження судин та органів вводять фарбник шляхом ін'єкції.
  • За допомогою клізми. Контрастна речовина може бути введена у пряму кишку, якщо об'єктом дослідження стає кишечник.

Хоч і рідко, але при використанні контрастного матеріалу у пацієнтів можуть виникати алергічні реакції. Більшість реакцій незначні і призводять до висипу чи свербіжу. Рідше алергічна реакція може бути серйозною, навіть небезпечною для життя. Лікарі готові до надання першої допомоги таким пацієнтам.

Показання до комп'ютерної томографії

Комп'ютерна томографія є корисною для діагностики широкого спектру проблем зі здоров'ям. Зображення поперечного перерізу, які дозволяє отримати ця технологія, можуть допомогти лікарям запобігти або лікувати проблеми зі здоров'ям до того, як вони завдають непоправної шкоди.

Вже частково було перераховано показання до комп'ютерної томографії. Цей список можна продовжити такими можливостями методу:

  • Аномалії головного мозку

Цей діагностичний метод ефективний для виявлення аномалій у структурах головного мозку, наприклад, після черепно-мозкової травми, перенесеного інсульту, при підозрі на новоутворення. Детальні "зрізи" голови, мозкової тканини та кровоносних судин допомагають лікарям оцінювати стани, швидко проводити медичні втручання та розробляти плани лікування з урахуванням конкретного клінічного випадку.

  • Хвороби серця

У кардіології практикується КТ-ангіографія, спеціалізована форма КТ, що дозволяє оцінити кровоносні судини. Це необхідно для виявлення аневризм, тромбів та інших судинних аномалій.

  • Дослідження органів черевної порожнини та тазу

КТ-сканування забезпечує детальне зображення черевної порожнини та тазу, що робить його безцінним для виявлення та оцінки різних станів. Лікар може попросити провести КТ при пошуку каменів у нирках, інших причин болю в животі або блювоті (включаючи апендицит і дивертикуліт). Також її проводять для виявлення інфекції, абсцесу, кіст та інших аномалій у черевній та тазовій ділянці.

  • Оцінка кісток, суглобів, м'яких тканин

КТ часто використовують із оцінки станів опорно-рухового апарату. Деталізовані поперечні "зрізи" кісток, суглобів та м'яких тканин допомагають у діагностиці та оцінці переломів, артритів, пухлин та дегенеративних станів.

Прямі показання для КТ

Цей метод кращий, коли потрібна швидка та точна діагностика стану пацієнта, наприклад після ДТП або при підозрі на внутрішню кровотечу.

Протипоказання до проведення КТ

Протипоказання до комп'ютерної томографії не такі великі, як для МРТ, що робить спосіб поширеним. Не проводять дослідження вагітним жінкам, пацієнтам із вираженою печінковою або нирковою недостатністю.

Ще на етапі планування важливо повідомити лікаря про всі препарати, які вживаються. Пацієнтам з діабетом, захворюванням нирок або високим артеріальним тиском, яким призначається КТ з контрастною речовиною, перед дослідженням слід здати аналізи для скринінгу загального стану здоров'я.

Як проходить КТ

Рекомендується одягнути зручний вільний одяг. За деяких видів КТ пацієнту потрібно буде зняти весь одяг. Металеві предмети, включаючи ювелірні вироби, пірсинг та шпильки, можуть спотворити зображення. Тому їх також знімають.

Лікар може порекомендувати пацієнтові нічого не їсти і не пити протягом кількох годин до дослідження, якщо воно проводитиметься з контрастною речовиною. Але часто особлива підготовка до КТ не потрібна.

КТ-сканер складається з машини у формі бублика з вузьким столом посередині. Пацієнт лежить на столі, який повільно рухається через центр сканера, тоді як рентгенівська трубка та детектори обертаються навколо нього. Рентгенівська трубка викидає серію рентгенівських променів, що проходять через тіло, а детектори вимірюють результати рентгенівських променів, що виходять з іншого боку.

Комп'ютерна робоча станція, яка обробляє інформацію, знаходиться у відділенні диспетчерської. Тут лікар керує дослідженням. Він чує пацієнта та розмовляє з ним за допомогою динаміка та мікрофона.

Розшифровка результатів КТ

Зібрані дані обробляються комп'ютером для створення зображень поперечного перерізу, які можна вивести на монітор або роздрукувати для подальшого аналізу. Для створення цих зображень комп'ютер використовує техніку, яка називається томографічною реконструкцією. Об'єднуючи кілька рентгенівських проекцій під різними кутами, комп'ютер створює детальне уявлення зони, що сканується, показуючи кістки, органи, кровоносні судини та інші структури.

Зображення зберігаються як електронні файли даних. Найчастіше їх переглядають на екрані комп'ютера. Лікар, який спеціалізується на візуалізації, що називається рентгенологом, переглядає зображення та створює звіт, який зберігається в медичній карті пацієнта.

У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.

Пройти КТ у Вінниці у МЦ "Меділюкс"

Лікувальний діагностичний центр "Меділюкс" у Вінниці запрошує всіх бажаючих пройти КТ обстеження органів та тканин на сучасному обладнанні. При виявленні патологічного стану або хвороби ви зможете також пройти у нас лікування. Наші пацієнти отримують такі переваги від звернення до центру:

  • інноваційне обладнання;
  • висококваліфіковані лікарі;
  • процедура у комфортних умовах;
  • можливість записатися на зручний час для діагностики;
  • швидке та точне розшифрування результатів.

Записатися на прийом можна на сайті або за телефоном. Бережіть здоров'я, а ми вам у цьому допоможемо.

  • КТ ОГК (органів грудної клітки)

    1300 грн

  • КТ ННП (навколоносових пазух)

    800 грн

  • КТ колінного суглобу

    1300 грн

  • КТ ліктьового суглобу

    1300 грн

  • КТ зап’ястку та кисті

    1300 грн

  • КТ гомілково-ступеневого суглобу

    1300 грн

  • КТ стегна

    1300 грн

  • КТ гомілки

    1300 грн

  • КТ тазу

    1300 грн

  • КТ стопи

    1300 грн

  • КТ одного відділу хребта

    1300 грн

  • КТ кульшових суглобів

    1300 грн

  • КТ головного мозку

    1300 грн

  • КТ головного мозку та кісток черепа

    1300 грн

  • КТ нирок

    2100 грн

  • КТ скроневих кісток

    700 грн

  • КТ скронево-нижно щелепні суглоби

    1300 грн

  • НДКТ легень

    1300 грн

  • КТ ОЧП та ОМТ без контр.

    3700 грн

  • КТ ключічно-грудного сполучення

    1300 грн

  • КТ плечового суглобу

    1300 грн

  • КТ-м'яких тканин шиї

    1300 грн

  • КТ крижі та куприка

    1300 грн

  • КТ наднирників

    1300 грн

  • КТ однієї анатомічної ділянки

    1300 грн

  • КТ шиї та ОГК

    1900 грн

  • КТ ОЧП та ОМТ (сечокам'яна хвороба)

    2500 грн

  • КТ біліарної системи (жовчнокам`яна хвороба)

    1200 грн

  • КТ судин головного мозку з 50 мл. в/в контр.

    4000 грн

  • КТ судин головного мозку з 100 мл. в/в контр.

    4400 грн

  • КТ судин головного мозку та судин шиї з в/в

    4700 грн

  • КТ ОГК з 50 мл. в/в контр. (тела)

    4200 грн

  • КТ ОГК з 100 мл. в/в контр.

    4400 грн

  • КТ ОЧП та ОМТ з 100 мл. в/в контр.

    4900 грн

  • КТ ОГК, ОЧП та ОМТ з 100 мл. в/в контр.

    6200 грн

  • КТ голови, шиї, ОГК, ОЧП та ОМТ з 100 мл. в/в контр.

    6500 грн

  • КТ голови, ОЧП та ОМТ з 100 мл. в/в контр.

    5800 грн

  • Додаткове використання 50 мл. в/в контр.

    1300 грн

  • Додаткове використання 100 мл. в/в контр.

    1500 грн

  • КТ однієї анатомічної ділянки з в/в контр.

    3900 грн

  • КТ-м'яких тканин шиї з в/в контр.

    4400 грн

  • КТ-ангіографія судин нижніх кінцівок з в/в контр.

    6200 грн

  • КТ шиї, ОГК, ОЧП та ОМТ з 100 мл. в/в контр.

    6300 грн

  • КТ-ангіографія судин верхніх кінцівок з в/в контр.

    5900 грн

  • КТ-ангіографія судин шиї з в/в контр.

    4400 грн

  • КТ голови, шиї, ОГК, ОЧП та ОМТ з 100 мл. в/в контр. (з підготовкою)

    7000 грн

  • КТ ОГК та головного мозку в/в контр.

    4800 грн

  • КТ-венографія судин нижніх (верхніх) кінцівок з в/в контр.

    5900 грн

  • КТ-ангіографія судин нижніх кінцівок з в/в контр. без опису

    4800 грн

  • КТ ОЧП та ОМТ з 100 мл в/в контр., з підготовкою кишківни

    5500 грн

  • КТ ОГК, ОЧП та ОМТ з 100 мл в/в контр., з підготовкою кишківника

    6700 грн

  • Друк плівки з КТ обстеженням

    210 грн

  • Оцінка КТ динаміки на наступний день після обстеження

    1100 грн

  • КТ ОГК та шиї з в/в контрастом

    5100 грн

  • КТ шиї, ОГК, ОЧП та ОМТ з 100 мл. в/в контр. (з підготовкою)

    6800 грн

consultation
Безкоштовна консультація
Залиште Вашу контактну інформацію, наш менеджер зателефонує і проконсультує Вас

Відповіді на популярні запитання

  • Серед усіх інструментальних методів обстеження комп’ютерна томографія на сьогодні являється лідером за співвідношенням ціни та інформативності. Існують більш дешевші популярні процедури: УЗД, рентгенографія тощо. Існують також інструменти, які в ряді випадків незамінні — наприклад, МРТ або колоноскопія. Та все ж, популярність КТ говорить сама за себе.


    В стінах лікувально-діагностичного центру МЕДІЛЮКС можна пройти комплексне обстеження всього організму. В тому числі, ми обстежуємо пацієнтів на власних МРТ і КТ-апаратах. Хоча і те, й інше обладнання конструює зображення у вигляді тонких зрізів (томограм), принцип дії методів абсолютно різній. Тому, наприклад, пульмонологи не можуть обійтись без комп’ютерної томографії, а онкологи частіше направляють своїх пацієнтів на МР-дослідження.


    В рідкісних або важких для діагностики випадках навіть доводиться одночасно застосовувати обидва інструменти, щоб візуалізувати всі зміни в структурі та функції органів. Більшість людей цього не знають, тому ми вирішили розповісти більше про особливості КТ.

  • Перший комп’ютерний томограф побачив світ ще в 70-х роках минулого сторіччя. За відкриття інноваційного метода променевої діагностики Allan Cormack та Godfrey Hounsfield навіть удостоїлись Нобелівської премії. Що не дивно, враховуючи, скільки мільйонів життів врятував томограф.


    Процес отримання зображення базується на здатності тканин людського тіла ослабляти рентгенівські промені. Чим більш щільну структуру зустрічає на своєму шляху рентгенівська хвиля, тим більше енергії вона втрачає. Саме тому кістки на томограмах мають білий колір, а повітря — чорний. Але між цими двома полюсами багато відтінків сірого, які інтерпретує спочатку аналізатор, а потім і рентгенолог. Наприклад, вода займає середнє положення, жир має більшу щільність, тому має “біліший” відтінок. Легені ж навпаки не такі щільні, тому за відтінком займають проміжне положення між водою та повітрям.


    Відступаючи раз за разом долі міліметра, виконуючи чіткі зрізи обстежуваної області, якісний томограф дозволяє побачити майже будь-які патологічні зміни в тканинах і органах. А коли до стандартного метода додається контрастування, лікар взагалі отримує ідеальні топографічні схеми. Тільки вдумайтесь: під контролем КТ сьогодні встановлюють кардіостимулятори, виконують ендоваскуляні втручання, до міліметра оцінюють прохідність судин і проток, а також стан слизової порожнистих органів.

  • В усьому світі єпархією комп’ютерної томографії вважається дослідження легень, кісток та травм. Звичайно, це лише узагальнена характеристика, бо спеціалісти можуть назвати багато виключень з цього правила. Наприклад, для дослідження кісткового мозку вдаються до МРТ, а пошук метастазів в м’яких тканинах часто потребує проведення ПЕТ-КТ. Але можна виділити кілька ситуацій, при яких комп’ютерну томографію неможливо замінити:


    • Найгостріший і гострий період інсульту, коли треба негайно верифікувати діагноз і розпочати лікувальні заходи. МРТ — золотий стандарт в пошуку мілких вогнищ ішемії, але великі ділянки враження, а також крововиливи прекрасно візуалізуються на КТ.
    • Черепно-мозкова травма. Як і в попередньому прикладі, ЧМТ потребує негайної діагностики, тому оптимальним варіантом стає відносно дешева і швидка комп’ютерна томографія без контрастування.
    • Патології кісткової тканини. При складних переломах навіть дуже якісна цифрова рентгенографія не здатна візуалізувати всі зміни в повній мірі. При КТ-дослідженні відсутнє явища тіньового накладання структур одна на іншу. Тому спеціаліст може відшукати кожний уламок кістки, побачити найменші тріщини і пошкодження судинно-нервового пучка, а також скласти сценарій оперативного втручання за необхідністю.
    • Пневмонія та інші захворювання легеневої тканини. Бронхи, структури коренів легень, органи середостіння гарно візуалізуються на МРТ. Але альвеоли мають дуже низьку щільність, тому поза зоною досяжності метода. Саме тому при обстеженні легень перевага надається КТ.
  • Якщо б покази до проведення комп’ютерної томографії обмежувались тільки пневмоніями, інсультами і травмами, метод не витримав би конкуренції на ринку. На щастя, додаткові опції значно підвищують інформативність обстеження. До них можна віднести ПЕТ-КТ, СКТ, МСКТ, внутрішньовенне і пероральне контрастування. До того ж, швидке і недороге дослідження часто стає альтернативною довготривалому і більш коштовному МР-обстеженню. Тому сьогодні КТ використовують в усіх областях медицини:


    • Онкологія — скрінінг, пошук первинних пухлин і метастазів
    • Судинна хірургія — КТ-ангіограція дозволяє оцінити стан магістральних судин, ступінь їх стенозу, вроджені судинні аномалії
    • Кардіохірургія — при постановці стентів та електродів, для оцінки прохідності шунтів
    • Гінекологія — при підозрі на патології матки та придатків, піхви
    • Абдомінальна хірургія — при кишковій непрохідності, стриктурах порожнистих органів, грижах (в тому числі діафрагмальних), ахалазії стравоходу
    • Ендокринологія — при підозрі на новоутворення ендокринних залоз, також часто комбінують з сцинтіграфією
    • При наявності протипоказів до проведення МРТ (штучного водія ритму, вираженої клаустрофобії, парамагнітних імплантів, інсулінової помпи, металевих сторонніх тіл, кліпс на великих судинах та судинах мозку)
Відгуки
Що про нас говорять наші відвідувачі
Дивитись усі
4 сучасних клініки в Україні

Виберіть зручну для вас клініку і запишіться на прийом за телефоном або залиште свою контактну інформацію через форму, і ми з вами зв'яжемося.

вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
м. Вінниця, вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 22:00

Сб-Нд 8:00 - 20:00

вул. 600-річчя, 80
м. Вінниця, вул. 600-річчя, 80
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 9:00 - 16:00

Сб-Нд вихідний

вул. Кішки Матроса, 10 Г
м. Вінниця, вул. Кішки Матроса, 10 Г
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 19:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

вул. Шевченка, 28А
м. Хмільник, вул. Шевченка, 28А
Телефон: +38 (067) 430 76 76
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 16:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити максимальну функціональність сайту.

Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.