КТ гомілко-ступеневого суглоба
За даними травматологів, пошкодження гомілковостопного суглоба (ГСС) становлять 15-20% спортивних травм. Поширені травми ГСС і в побуті, зокрема при дорожньо-транспортних пригодах.
Перші ознаки пошкодження — біль та набряк — можуть вказувати на різні проблеми, але для відновлення здоров’я анатомічно складного суглоба потрібне правильне лікування.
Щоб безпомилково встановити суть травми та своєчасно отримати належну допомогу, лікарі рекомендують пройти КТ гомілковостопного суглоба.
Комп'ютерна томографія стопи
Комп’ютерна томографія заснована на використанні рентгенівського випромінювання. Але, на відміну від класичного рентгену, дає можливість отримувати об'ємні зображення.
Завдяки обертанню рентген-трубки довкола стопи апарат робить знімки під різними кутами. Пошарові зрізи виводяться на екран комп'ютера, формуючи картинку у трьох вимірах. Лікар має змогу оцінити стан кісток, оглянувши їх у різних площинах, і поставити точний діагноз.
Якщо ви зіткнулися з травмою гомілки чи стопи, не гайте часу — звертайтесь по діагностику в ЛДЦ «МЕДІЛЮКС». Вчасно поставлений діагноз — гарантія того, що проблему вдасться ліквідувати без тяжких наслідків.
Покази до обстеження
Розглянемо ситуації, у яких необхідно пройти комп'ютерну томографію гомілковостопного суглоба. До них належать:
- підозра на наявність кісткових пухлин;
- закриті, відкриті переломи;
- вивихи, підвивихи;
- погано зрощені кістки;
- поява інфекції в зоні пошкодження;
- наявність стороннього тіла в кістковій тканині;
- розвиток дегенеративного, ревматоїдного артриту;
- розриви м'яких тканин, судин унаслідок перелому;
- ознаки кутової деформації суглоба;
- постійний біль незрозумілого походження;
- асептичний некроз;
- тріщини в кістках;
- плоскостопість.
Для оцінки результатів лікування КТ призначається тим, хто переніс операції на гомілці та стопі (післяопераційний моніторинг).
Що показує КТ гомілковостопного суглоба
Під час діагностики отримують об’ємне зображення, на якому детально видно таранну, велику та малу гомілкові кістки, фасції, зв'язки. Обстеження дозволяє виявляти навіть мінімальні дефекти кістково-хрящової тканини.
КТ з контрастом проводять, якщо є підозра на наявність пухлини в кістках чи розрив судин внаслідок травми. Пацієнту внутрішньовенно вводять йодовмісний препарат. Він не завдає шкоди й упродовж 24 годин виводиться з організму через нирки.
Кому протипоказана комп’ютерна томографія
Серед основних протипоказань до обстеження — вагітність, оскільки достеменно невідомо, як рентгенівські промені впливають на плод. Пацієнтам, котрі страждають на епілепсію, шизофренію, клаустрофобію, КТ призначають лише зі згоди психіатра.
Якщо постраждалий перебуває в тяжкому стані й не в змозі виконувати інструкції діагноста, комп'ютерну томографію доцільно відкласти до поліпшення його самопочуття.
Не рекомендується проводити КТ із контрастним підсиленням жінкам у період лактації, бо препарат всмоктується в грудне молоко. Якщо, на думку лікаря, процедура жінці вкрай необхідна, їй доведеться припинити грудне вигодовування не менше ніж на дві доби.
Протипоказами до діагностики з контрастуванням є алергія на йод, бронхіальна астма, цукровий діабет (тип II), хвороби нирок, щитовидної залози, печінки.
Відповіді на часті запитання по КТ у Вінниці
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Особливості обстеження в лікувально-діагностичному центрі «МЕДІЛЮКС»
Фахівці лікувально-діагностичного центру «МЕДІЛЮКС» працюють на передовому діагностичному обладнанні. Німецький апарат Siemens SOMATOM go.Up дозволяє отримувати за один оберт від 32 до 64 зрізів товщиною 0,7 мм і виявляти найдрібніші зміни структури кістково-хрящової тканини.
Конструкція мультиспірального томографа забезпечує мінімізацію променевого навантаження на організм.
Апарат запрограмований на автоматичне позиціювання пацієнта на столі. Тобто вбудована камера гарантує фіксацію мінімальних рухів обстежуваного й сигналізує оператору про зміну положення його тіла. Це дає можливість у десятки разів підвищити якість і точність діагностики.