КТ плечового суглоба
Для болю у плечах є чимало причин: перевтома, малорухливий спосіб життя, інфекційні захворювання, дегенеративні зміни й розвиток пухлинного процесу в кістковій та хрящовій тканині. Ультразвукова діагностика та класичний рентген часто не в змозі достеменно вказати на джерело виникнення больового синдрому.
Інформативніший метод − КТ плечового суглоба. Комп'ютерна томографія є різновидом рентгенологічної діагностики, який дозволяє отримувати об'ємні моделі обстежуваних частин тіла. Лікарі мають можливість оглянути орган в різних площинах, побачити в його структурі мінімальні зміни, які не візуалізуються на двовимірних зображеннях.
Біль у плечі − серйозний симптом. Не варто обмежувати рухи та чекати, доки він мине. Своєчасний діагноз дуже важливий, адже якщо з часом у травмованому суглобі відбудуться незворотні процеси, повне одужання стане неможливим. Тож не зволікайте й запишіться на КТ плеча в Лікувально-діагностичному центрі "МЕДІЛЮКС".
У яких випадках призначають комп’ютерну томографію плеча
Пройти сканування потрібно всім, кого турбує постійний біль у плечі та хрускіт в суглобі під час руху.
Також показаннями до обстеження є:
- Пухлини у кістковій, хрящовій тканині
- Артроз
- Артрит
- Некроз голівки плечової кістки
- Інфекційне ураження хрящової, кісткової тканини
- Перелом та інші травми плеча
- Накопичення рідини в порожнині суглоба.
Крім того, КТ проводять при підготовці пацієнта до операції, а також для контролю ефективності лікування після хірургічного втручання.
Як проходить обстеження
Порядок комп’ютерної томографії для обстеження плечового суглоба такий:
- Медичний працівник допоможе вам лягти на стіл томографа.
- У разі потреби зафіксує руку в потрібному положенні й попросить не рухатися до завершення процедури.
- За допомогою пульта керування перемістить стіл так, щоб ваші плечі опинилися всередині кільцеподібної рами пристрою.
- Почнеться сканування, яке триватиме не більше 5 хвилин.
Процедура не потребує спеціальної підготовки. Тож якщо не буде КТ, запланованого за попереднім записом, томографію проведуть у день вашого звернення до діагностичного кабінету.
Інколи лікарі призначають пацієнтам комп'ютерну томографію з контрастом. Потреба в такому дослідженні виникає, коли необхідно підтвердити наявність пухлин, уточнити характер змін у м'яких тканинах чи перевірити стан судин у зоні обстеження.
Під час процедури з контрастом спеціальна речовина через катетер поступово надходить пацієнтові у вену. У процесі її введення томограф виконує серію знімків. Тривалість діагностики зростає до 20-30 хвилин.
Перед таким дослідженням потрібно звернутись в лабораторію, щоб здати аналіз крові для визначення рівнів креатиніну й сечовини. Останнє вживання їжі має відбутися не пізніше ніж за 2 години до КТ.
Протипокази до комп’ютерної томографії плечового суглоба
Комп'ютерна томографія у вагітних проводиться за життєвими показами. У період лактації жінкам проходити процедуру можна, але після неї на 2 доби треба припинити грудне вигодовування.
Дослідження з контрастним підсиленням протипоказане людям із нирковою недостатністю та алергічною реакцією на йод.
Якщо пацієнт отримав травму і через сильний біль не може лежати нерухомо навіть 5 хвилин, процедуру можуть відкласти, поки його самопочуття не поліпшиться.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Переваги комп'ютерної діагностики плечового суглоба в МЕДІЛЮКС
Ми використовуємо інноваційний мультиспіральний томограф SOMATOM go.Up від німецького виробника Siemens. За один оберт апарат виконує 32-64 зрізи товщиною 0,7 мм.
Пристрій запрограмований на автоматичне позиціювання пацієнта на столі й сам контролює правильність розмітки діапазону сканування. Спеціальна камера фіксує найменші рухи пацієнта в ході дослідження та повідомляє про них оператору. Усе це дає змогу підвищити точність результатів обстеження.
Томограф SOMATOM go.Up має конструкцію відкритого типу, тому використовується й для обстеження людей із клаустрофобією. Протокол низькодозового обстеження Tin Filter дозволяє застосовувати пристрій у педіатрії.
Siemens SOMATOM go.Up оснащений технологією бездротового керування через пульт і планшет, завдяки чому оператор під час процедури може знаходитись поруч із пацієнтом.