МРТ гомілково-ступеневого суглоба
МРТ гомілково-ступневого суглоба - один із сучасних методів обстеження гомілково-ступневого суглоба, який по праву може називатись «золотим стандартом» у діагностиці патологічних змін у даній анатомічній ділянці.
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
Чому при патологіях гомілково-ступневого суглоба потрібна саме МР-томографія?
МРТ гомілково-ступневого суглоба відрізняється від усіх інших діагностичних обстежень цієї ділянки. В першу чергу - своєю надзвичайною інформативністю. Лише метод МРТ дає змогу отримати чітке зображення абсолютно кожної анатомічної структури яка присутня у складі такого складного суглоба.Для лікаря ортопеда-травматолога це справжня знахідка, адже лише маючи результати МР-обстеження, у нього буде можливість оцінити суглоб в декількох проекціях.
А враховуючи неймовірну складність будови зв’язкового апарату, кількість сухожилків, проходження судинно-нервового пучка, це дуже корисно для правильного встановлення діагнозу. Варто наголосити і на безпечності цього методу, оскільки у порівнянні зі звичним рентгенологічним обстеженнями, при МРТ гомілково-ступневого суглоба відсутнє променеве навантаження на пацієнта.
Коли потрібно проходити МРТ гомілково-ступневого суглоба?
Усі ми хоча б раз у житті невдало підвертали ногу і відчували нестерпний біль у гомілково-ступневому суглобі. Навіть така, на перший погляд банальна ситуація може стати причиною травми суглобу. Анатомія цієї ділянки є дуже складною, тому ми радимо не зволікати та вчасно проходити МРТ гомілково-ступневого суглоба. Адже краще попередити розвиток серйозних ускладнень, аніж лікувати їх. Нижче ми наводимо список станів, при яких бажано виконати МРТ гомілково-ступневого суглоба:
- Постійний біль в суглобі гострого характеру, набряк.
- Артрити, артрози гомілково-ступневих суглобів.
- Подагра.
- Тріщини, переломи кісток.
- Розтягнення та розрив зв’язок, м’язів, сухожиль.
- Підготовка до оперативного втручання в області суглобу.
- Інфільтрація суглоба рідиною невизначеної етіології.
- П’яткова шпора.
- Підозра на наявність новоутворень.
- Візуалізація метастазів.
Протипокази до МРТ гомілково-ступневого суглоба
Оскільки під час роботи томограф створює навколо себе магнітне поле, всі феромагнітні предмети, що знаходяться поруч, примагнічуються до нього. Тому дослідження суворо заборонено, якщо у пацієнта:
- Кардіостимулятор та штучний водій ритму старих зразків.
- Інсулінова помпа.
- У випадку наявності металевих імплантів (за виключенням ендопротезів з титану).
- Кохлеарниий імплант.
- Кровоспинні кліпси на великих (магістральних) судинах чи на судинах головного мозку.
- Вага пацієнта більше 130 кг.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як проводиться МРТ гомілково-ступневого суглоба?
Перед проведенням МРТ не потрібно проводити ніякої спеціальної підготовки. Більше того, одразу після обстеження пацієнт може одразу повернутись до своїх щоденних справ. У цілому МРТ ступні і гомілки - це достатньо швидке, безболісне та інформативне обстеження. В середньому дослідження триває не більше 30 хвилин, під час яких вам треба буде лише спокійно лежати та не робити зайвих рухів.
Це більше схоже на відпочинок ніж на серйозне медичне обстеження. Дослідження виконується на сучасному апараті Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла, який встановлений у кращих клініках Європи та у нашому центрі МЕДІЛЮКС. Також при необхідності можна провести МРТ з контрастом, що дозволяє ще точніше відрізнити патологічно вражені тканини від здорових. Сам контраст є абсолютно безпечним для здоров’я. Вводиться він внутрішньовенно на початку обстеження та вже через 24 годин після дослідження повністю виводиться з організму.