МРТ грудної клітки
Грудна клітка - це область тіла, обмежена ребрами, грудиною та хребтов. Всередині грудної клітки знаходяться найважливіші структури: легені, серце, стравохід та магістральні судини. Не можна забувати також про грудний відділ хребта. Обстеження цієї області потрібне пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, патологіями системи дихання та ШКТ, проблемами зі спиною.
На сьогоднішній день найбільш інформативним методом інструментального обстеження є МРТ. Магнітно-резонансна томографія актуальна і в дослідженні органів грудної клітки. Якісна диференціація тканин, можливість розглянути структури пошарово або провести сканування з контрастом - це лише частина переваг МРТ. І звичайно ж, коли річ заходить про життєво-важливі органи, необхідно обстежуватись на кращому обладнанні.
В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти МРТ грудної клітки швидко і без черг, отримати заключення досвідченого спеціаліста і навіть записатись на консультацію до лікаря потрібного профілю.
Покази до проведення МРТ грудної клітки
В цілому, показом для проведення магнітно-резонансної томографії грудної клітки може бути будь-який симптом, який свідчить про патологічний процес в дихальних шляхах, легенях, плеврі, органах середостіння, серці, ребрах та інших структурах ГК. Тому доцільно поділити прояви і покази на групи, в залежності від об’єкта дослідження:
- МРТ м’яких тканин грудної клітки призначають при підозрі на пухлинні або запальні процеси в жировій клітковині та м’язах. Часто такі процеси починаються на шиї, кінцівках або в молочних залозах та розповсюджуються на м’які тканини ГК. Можуть з’являтись видимі випинання або зміни на шкірі.
- МРТ органів середостіння - дуже важливе обстеження при підозрі на новоутворення цієї ділянки, медіастиніт (запалення середостіння), перикардит (запалення серцевої сумки), аневризми. Пацієнт відчуває важкість в ГК, підвищення температури, перебої в роботі серця.
- МРТ грудного відділу хребта виконується в тому випадку, коли підозрюють міжхребцеві грижі, пухлини або метастази хребців чи спинного мозку. Зазвичай пацієнта турбує вогнищева неврологічна симптоматика - нейропатичний біль, порушення моторики, парез або параліч кінцівок.
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
Протипокази до проведення МРТ грудної клітки
Магнітно-резонансний томограф - абсолютно безпечне і безболісне обстеження. Але пацієнт під час процедури знаходиться в магнітному полі, тому існує ряд протипоказів до проведення МРТ:
- Наявність слухових імплантів
- Інсулінові помпи
- Кліпси на великих судинах
- Кардіостимулятори та електроди
- Будь-які інші імпланти старого зразка, виготовлені з феромагнітних матеріалів
На щастя, сучасні протези клапанів, стенти, ендопротези суглобів виготовляють зі сплавів, які не піддаються дії магнітного поля. Тому пацієнт може обстежуватись безліч разів, не отримуючи променевого навантаження.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Що показує МРТ грудної клітки?
Магнітно-резонансна томографія - настільки точний метод обстеження, що з його допомогою можна дослідити функцію та будову найменших структур організму. Зокрема, можна вивчити стан слизової оболонки ШКТ або дихальних шляхів, побачити на знімках органів грудної клітки новоутворення на початкових стадіях або найменші метастази. За потребою також призначають МРТ грудної клітки з контрастом. Це дозволяє дослідити стан судин і роботу серцево-судинної системи в цілому. Розповсюдження запального процесу по клітковині, зміни кісток та суглобів, накопичення рідини в порожнинах - все це можна побачити на сканах та встановити правильний діагноз.