МРТ хребта
МРТ хребта - унікальний за своєю природою метод обстеження, оскільки при МРТ однаково чудово візуалізуються як м’які, так і тверді тканини. При виконанні МРТ хребта ви зможете отримати данні абсолютно про всі анатомічні структури: хребці, міжхребцеві диски, зв’язки, спинний мозок, м’язи, нерви, судини, і все це лише за одне дослідження. Варто до цього додати абсолютну безпечність - і стає зрозуміло, чому саме метод МРТ є лідером у сучасній діагностиці. А красень апарат Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла, який встановлений у кращих клініках світу та у нашому медичному центрі МЕДІЛЮКС,гарантує надзвичайну якість та інформативність даних дослідження. В нашому центрі є можливість провести як повну МРТ хребта так і обстеження певної зони, залежно від скарг пацієнта.
- МРТ шийного відділу хребта
- МРТ грудного відділ хребта
- МРТ поперекового відділу хребта
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
Покази до МРТ хребта
В залежності від ураженої зони хребта, симптоми, а отже і покази, можуть бути кардинально різними:
- Хронічний або гострий біль у хребті: біль в шиї, біль в грудях, біль в крижах, біль в ділянці таза, біль в нозі, біль в руці.
- Запалення нерва (радикуліт).
- Постійний головний біль, запаморочення.
- Дискомфорт в ділянці шиї, оніміння рук, ніг.
- Відчуття браку повітря, прискорене серцебиття.
- Кульгавість, що пов’язана з больовими відчуттями у нижніх кінцівках.
- Перед плануванням операцій.
- Пошук метастазів та пухлин.
Що показує МРТ хребта?
Враховуючи високу діагностичну цінність, яка пов’язана в першу чергу з неймовірною роздільною здатністю отриманого зображення та можливістю до міліметрів визначити розміри патологічного процесу, МРТ спини використовують для діагностики:
- Дегенеративних змін у хребті (остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків).
- Запальних змін спинного мозку (мієліт).
- Пошук та виключення новоутворень.
Захворювання хребта можуть часто викликати біль в інших анатомічних ділянках. Тому дуже часто шукають причину больового синдрому в тому чи іншому органі, а знаходять її, як не дивно, саме у хребті. Тому ми радимо не забувати про такий життєво важливий орган як хребет та при перших симптомах виконувати МРТ та звертатися до лікаря.
Протипокази до МРТ хребта
Враховуючи специфіку методу магнітно-резонансної томографії, яка полягає в створенні магнітного поля навколо апарату, до протипоказів входять наступні фактори:
- Металеві імпланти (за виключенням виробів з титану, який є парамагнетиком та не взаємодіє з магнітним полем апарату).
- Наявність кардіостимуляторів та штучних водіїв ритму, особливо старих зразків (існує загроза порушень в роботі цих пристроїв, враховуючи дію магнітного поля).
- Інсулінові помпи.
- Кровоспинні кліпси на аорті та судинах головного мозку.
- Вага пацієнта більше 150 кг.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Як проводиться МРТ хребта?
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС ми прагнемо втілити ідеї комфорту для пацієнта у кожному дослідженні та ніколи не забуваємо про професіоналізм. Не виключенням є і лікарі, які будуть супроводжувати вас при проходженні МРТ хребта. Сама процедура триває близько 30 хвилин, проте тривалість може змінюватись залежно від кількості ділянок які потрібно оглянути. Впродовж цього часу ви будете лежати на комфортній висувній кушетці томографу. У нас буде лише одне прохання: лежати спокійно. Це є запорукою чіткості та інформативності результатів обстеження.
МРТ хребта не викликає жодних неприємних чи болісних відчуттів у пацієнта. При необхідності у нашому центрі є можливість проведення МРТ хребта з контрастом. Контрастування підсилює точність зображення, особливо контраст допомагає у визначенні меж здорової та патологічно враженої тканини. У якості контрасту використовується речовина но основі гадолінію, яка є абсолютно безпечною для пацієнта. Контраст уводять внутрішньовенно перед початком обстеження, а вже через 24 години повністю виводиться із організму фізіологічним шляхом із сечею.