МРТ ОЧП
МРТ органів черевної порожнини - надзвичайно інформативний, а в ряді випадків незамінний метод інструментального обстеження. З його допомогою можна верифікувати діагноз в складних випадках, визначити локалізацію пухлини або метастазів, дослідити функцію органів, досконало вивчити анатомію пацієнта для планування оперативного втручання.
Результат сканування напряму залежить від характеристик томографа - зокрема, від напруженості магнітного поля. В лікувально-діагностичному центріМЕДІЛЮКС можна обстежитись на сучасному апараті Siemens MAGNETOM Avanto з напруженістю поля 1,5 Тесла. Цих можливостей достатньо при будь-яких показах. Тому не зволікайте і записуйтесь на МРТ прямо зараз!
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
Що можна побачити на МРТ черевної порожнини?
Черевна порожнина представляє собою область людського тіла, обмежену очеревиною. Над нею знаходиться грудна клітка, під - малий таз. Тому до органів черевної порожнини буквально відносяться всі органи живота. Тож давайте визначимось, що входить в об’єм обстеження:
- Абдомінальна частина стравоходу.
- Шлунок.
- Дванадцятипала кишка.
- Тонка кишка.
- Товстий кишечник, який включає ободову та сигмоподібну кишку.
- Діафрагма.
- Печінка з жовчним міхуром, протоками та ворітними судинами.
- Селезінка.
- А також органи заочеревинного простору - нирки, сечоводи, наднирники, підшлункова залоза, аорта, нижня порожниста вена, поперековий відділ хребта та відповідні сегменти спинного мозку.
Хоча з точки зору топографічної анатомії заочеревинний простір не відноситься до черевної порожнини, на МРТ ці органи все одно скануються. Адже ми отримуємо пошарове зображення на всьому протязі живота. Тому на питання “Що показує МРТ черевної порожнини?” буде коректно відповісти так:
Магнітно-резонансна томографія ОЧП без використання контрасту показує структуру всіх органів, що розташовані в черевній порожнині до рівня малого тазу + заочеревинних органів.
МРТ ОЧП з контрастом крім цього дозволяє дослідити кровотік, виявити джерела кровопостачання пухлин, побачити ділянки ішемії. А використання додаткових режимів, таких як DWI, взагалі допомагає визначити функціональний стан, поєднати МРТ-скани з результатами КТ або УЗД, виявити метастази або виконати 3D-реконструкцію.
Покази до МРТ черевної порожнини та заочеревинного простору
- Травми або оперативні втручання в анамнезі (при підозрі на спайкову хворобу очеревини).
- Підозра на новоутворення ЧП (особливо актуально для пухлин печінки).
- Абдомінальний ішемічний синдром (атеросклероз кишківника).
- Контроль після протезування великих судин.
- Запальні захворювання кишечника, паренхіматозних органів.
- Сечокам’яна хвороба.
- Пухлини заочеревинного простору.
- Аневризми магістральних судин.
- Різноманітні ендокринні захворювання (хвороба Іценко-Кушинга, феохромоцитома).
- Жирова дистрофія або цироз печінки.
- Планування реконструктивних операцій (панкреато-дуоденальна резекція, баріартричні шунтування).
- Аномалії розвитку ОЧП (дзеркальне розташування органів, синдром Ледда).
Як підготуватись до МРТ ОЧП?
Хоча ціна на МРТ черевної порожнини у Вінниці в ЛДЦ МЕДІЛЮКС доступна і виправдана якістю результату, важливо дотримуватись правил підготовки щоб отримати максимально точне заключення. Етапи включають підготовку кишечника до обстеження, а в деяких випадках також введення контрасту заздалегідь.
Підготовка кишечника проводиться пацієнтом самостійно - для цього необхідно за інструкцією прийняти дві порції послаблюючого очисного препарату ввечері перед обстеженням. Зранку не можна вживати їжу та напої окрім води. Що стосується введення контрасту, цю процедуру проводить рентген-лаборант разом із анестезіологом безпосередньо в нашому центрі.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Протипокази до МРТ ОЧП
- Кохлеарні імпланти
- Інсулінові помпи
- Кліпси на аорті та інших великих судинах
- Кардіостимулятор або електроди
- Нейростимулятор
- Феромагнітні сторонні тіла в тілі