МРТ жовчного міхура та МР-холангіографія
МРТ жовчного міхура та МР-холангіографія – це надзвичайно точний та сучасний метод діагностики патологій жовчного міхура та жовчовивідних протоків. Вже багато років поспіль метод МРТ заслужено перебуває у ролі лідера серед діагностичних методів обстежень.
Це не дивно, адже у порівнянні зі своїми конкурентами МРТ володіє низкою переваг. Серед них неймовірна якість та роздільна здатність зображень, можливість оцінити зміни у декількох площинах та великій кількості зрізів. Ну і, звісно, безпечність, яка є суттєвою перевагою в порівнянні з рентгенологічними методами обстеження, які володіють таким небажаним ефектом, як променеве навантаження.
Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла
Що показує МРТ жовчного міхура та МР-холангіографія?
За допомогою такого універсального методу як МРТ можна діагностувати переважну більшість захворювань жовчного міхура та його протоків. Починаючи від конкрементів, абсолютно різних розмірів та щільності, закінчуючи найменшими пухлинами біліарної зони.
МР- холангіографія - це метод діагностики, метою якого є вивчення будови та структури жовчовивідних шляхів. Дуже часто причиною ряду патологічних станів є саме аномалії будови цієї зони. Також чудово цей метод здатен діагностувати різного роду запальні процеси. Саме завдяки неймовірній силі візуалізації у лікарів є можливість виявити патологію на ранніх етапах, що так важливо для успішного лікування більшості хвороб.
Покази до МРТ жовчного міхура та МР-холангіографії
Серед основних показів до проведення МРТ жовчного міхура та МР-холангіографії виділяють:
- Підозру на жовчнокам’яну хворобу, холедохолітіаз, холецистит.
- Жовтяницю, пожовтіння склер, свербіж, підозру на механічну жовтяницю.
- Поліпи жовчного міхура.
- Перед проведенням оперативних втручань на органах гепатобіліарної зони.
- Біль та неприємні відчуття у правому підребер’ї.
- Відчуття гіркоти у роті, нудота, порушення у роботі шлунково-кишкового тракту.
- Підозру на новоутворення у жовчовивідних шляхах.
- Структурні аномалії.
- Склерозуючий холангіт.
Як підготуватись до МРТ жовчного міхура та МР-холангіографії?
Підготовка до обстеження складається з декількох простих кроків. Перш за все, за добу до обстеження необхідно відмовитись від продуктів що підсилюють газоутворення: капуста, бобові, хліб. Сама ж процедура проводиться натще, тому останній прийом їжі повинен бути хоча б за 5 годин до обстеження.
Ще однією важливою деталлю обстеження є повна відсутність металевих прикрас та аксесуарів. Вам буде запропоновано залишити їх у спеціально відведеному місці. Лікарі МЕДІЛЮКС завжди будуть раді вам допомогти у вирішенні тих чи інших питань, які виникнуть у вас під час підготовки до обстеження.
Ви можете бути впевнені у якості отриманих даних, адже пліч о пліч із нашою командою професіоналів працює апарат Siemens MAGNETOM Avanto з потужністю магнітного поля в 1,5 Тесла, який є визнаним лідером у діагностиці по всьому світу.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Протипокази до МРТ жовчного міхура
Протипокази до цього виду обстеження пов’язані з магнітним полем, яке утворюється під час роботи апарату. Саме тому наявність майже будь-яких металевих предметів під час дослідження неможлива, в тому числі:
- Кардіостимуляторів та штучних водіїв ритму.
- Інсулінових помп.
- Кровоспинних кліпс після перенесених оперативних втручань.
- Імплантів та протезів з металу, окрім виробів із титанових сплавів.
- Кохлеарних імплантів.
За умови проведення обстеження із контрастуванням:
- Алергічна реакція на контрастну речовину.
- Печінкова та ниркова недостатність в стадії декомпенсаціі.