ОКТ
За даними на 2010 рік майже 300 млн людей у світі мають серйозні проблеми із зором, З них 40 млн не бачать на обидва ока. Статистика невтішна також по тій причині, що з року в рік спостерігається тенденція до зростання захворюваності в сфері офтальмології. Це обумовлено багатьма факторами, серед яких:
- Урбанізація, внаслідок якої око поступово втрачає потребу в значній зміні фокусної відстані
- Високе світлове навантаження в мегаполісах - як вдень, так і вночі
- Хронічна перевтома, пов’язана з діждиталізацією
На жаль, більшість хвороб в офтальмології, не пов’язаних із запаленням, інфекціями та травмами, роками перебігають безсимптомно. Це стосується новоутворень, ревматології, патологій оптичної системи ока, а також ускладнень хронічних хвороб інших систем органів. Кожна людина має хоча б раз на кілька років проходити обстеження у офтальмолога. Адже ми отримуємо більше 80% інформації про навколишній світ із зорового аналізатора.
Роль інструментальних досліджень в боротьбі зі сліпотою
Без врахування травматичних пошкоджень, частіше всього людина втрачає зір через проблеми з сітківкою. Цей орган — одна з найважливіших структур ока, яка складається зі світлочутливих клітин та судин. Палички та колбочки захоплюють світло та завдяки ланцюгу реакцій аналізують зображення, а судини живлять нервові структури. Тому ураження будь-яких тканин сітківки призводить до поступового погіршення зору з наступною його втратою.
Більшість людей, які мають проблеми з цим апаратом ока, не підозрюють про них до першого відвідування офтальмолога. Але нерідко буває, що навіть консультація спеціаліста не допомагає, адже початкові зміни дуже важко візуалізувати. Офтальмоскопія показує картину хвороби, коли її лікування вже супроводжується складностями, потребує оперативного втручання або взагалі не має ефективності. Тому дуже важливо при наявності факторів ризику завчасно проходити специфічні обстеження для точного визначення стану сітківки.
ОКТ — сучасний стандарт діагностики патологій сітківки та переднього сегменту ока
Оптична когерентна томографія — дуже молодий інструментальний метод. В України перші апарати ОКТ з’явились кілька років тому, а широкого розповсюдження не отримали й досі. Втім, на сьогоднішній день це обстеження являється золотим стандартом при підозрі на захворювання сітківки. Чому? Тому що метод дозволяє
- Підготувати пацієнта до рефракційного оперативного втручання
- Дослідити перебіг захворювання в динаміці
- Оцінити ефективність терапії
- Встановити діагноз “амбліопія” дитині
- Обстежити функціональний стан судин завдяки функції безконтрастної ангіографії
При цьому на відміну від деяких інших популярних методів обстеження оптична когерентна томографія базується на проходженні через тканини світлових променів, а не іонізуючого випромінювання, електромагнітних чи ультразвукових хвиль. Таким чином, серед переваг ОКТ можна виділити
- Диференціювати структури ока на рівні мікрометрів
- Безболісність
- Швидкість обстеження
- Невисоку вартість
- Безпечність і відсутність абсолютних протипоказів до обстеження
- Високу інформативність і точність
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Topcon DRI OCT Triton – новітнє слово в сфері оптичної когерентної томографії
На базі лікувально-діагностичного центру МЕДІЛЮКС можна пройти обстеження на апараті Triton – одному з кращих на сьогоднішній день. Південнокорейська компанія Topcon зарекомендувала себе, як ведучий виробник медичного обладнання. Їх розробка DRI OCT Triton відповідає міжнародним стандартам і має ряд переваг:
- Створює повноколірні зображення очного дна у високій якості
- Сканує передній і задній сегменти ока
- Завдяки частотно-модульованому джерелу забезпечує глибоке проникнення у тканини
- Швидкість сканування вдвічі швидша за спектральну ОКТ
- Лінія сканування невидима, тому пацієнти не відчувають дискомфорту під час процедури
- Стабілізує зображення не зважаючи на мікросаккади (фізіологічні рухи очей)
- Інформативний в обстеженні пацієнтів з помутнінням оптичних середовищ