Спірографія у Вінниці

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
Спірографія

Записатися на Спірографія ви можете за телефоном або через форму на сайті

0 (800) 330 130 Безкоштовно по Україні

Спірографія

Спірографія — це простий тест, який дозволяє діагностувати та визначати якість дихання пацієнта за допомогою вимірювання. Простими словами, метод вимірювання показує, скільки повітря можна вдихнути і видихнути за один цикл. Це робиться за допомогою пристрою, званого спірометром, який є невеликим апаратом, з'єднаним кабелем з мундштуком.

Пройти обстеження можна у медичному центрі "Меділюкс" у Вінниці. Сучасне обладнання та досвідчені лікарі допоможуть пройти діагностику швидко та в комфортних умовах.

Що таке спірографія

Спірометрія - це тип тесту на функцію легенів. Він визначає, наскільки добре працюють органи дихання пацієнта, вимірюючи скільки повітря циркулює в органах дихання людини під час вдиху і видиху за раз. Спірометрія не становить небезпеки для пацієнтів особливих груп, хоча деякі люди відчувають під час тестування запаморочення або слабкість через повторні вдихи. Дихання в спірометр може спричинити кашель. Ці прояви пройдуть незабаром після завершення обстеження.

Якщо вам потрібна перерва, про це слід повідомити медичного фахівця, який проводитиме тестування. Спірометрія може вплинути на частоту серцебиття. Повідомте лікаря, якщо у вас у минулому був серцевий напад або будь-які інші стани, які впливають на ваше серце. Важливо: спірометр — це медичний прилад, який не допомагає легеням дихати. Це не пристрій вентиляції легень. Це обладнання лише визначає, чи є у пацієнта проблеми з диханням.

Чому і в яких ситуаціях спірографія важлива

Спірометрію можна використовувати при захворюванні легень, якщо у пацієнта є ознаки дихальної недостатності або якщо лікар вважає, що пацієнт схильний до підвищеного ризику розвитку захворювання легень.

Наприклад, спірометрія може бути рекомендована, якщо у людини постійний кашель чи задишка, відчуття стиснення в грудях, хрипи. Її призначають пацієнтам старше 35 років і тим, хто палить.

Спірометрія також є стандартним тестом для людей, які мають серйозне хірургічне втручання із загальною анестезією, для перевірки стану здоров'я людей з аутоімунними захворюваннями.

Показання: коли варто зробити спірографію

Показання до спірометрії включають діагностику хвороб легень та контроль стану пацієнтів із зниженням функцій легень.

Стани, які можна спостерігати та контролювати за допомогою спірометрії:

  • бронхіальна астма;
  • пневмонія;
  • дихальна недостатність;
  • кістозний фіброз;
  • фіброз легень.

Спірографія легень також допомагає:

  • визначити їхню ємність;
  • виявляти зміни дихальної системи з часом;
  • виявляти ранні патології легень;
  • оцінити, наскільки інгаляційні препарати можуть допомогти у конкретному клінічному випадку;
  • оцінити вплив певних речовин на функцію легень;
  • оцінити ризик ускладнень перед хірургічним втручанням

Якщо у вас присутній один із цих станів, необхідно зробити спірометрію, щоб контролювати тяжкість стану або бачити реакцію лікування.

Як проводиться спірографія

Спірометрію може провести фтизіатр, медсестра, сімейний лікар чи пульмонолог, який пройшов підготовку. Методика проведення спірографії нескладна, але потребує особливих навичок та знань. Спірометр - це спеціалізоване обладнання, що складається з трубки, яка з'єднана з комп'ютеризованою машиною, котра вимірює об"єми повітряних мас.

Пацієнту на ніс надягають м'які затискачі, щоб він вдихав і видихав лише через мундштук, прикріплений до спірометра. Людині пропонується зробити глибокий вдих та з силою видихнути у спірометр через трубку.

Тест потрібно повторити кілька разів, щоб переконатись у точності результатів. Для завершення тесту потрібно близько 15-30 хвилин.

Якщо аналіз проводиться для оцінки ефективності ліків (бронхолітиків), лікар може попросити пацієнта перед дослідженням вдихнути препарат, який повинен розширити дихальні шляхи. Потім знову проводиться тестування на спірометрі. Лікар порівнює результати тестів до і після застосування препарату для оцінки його ефективності в плані лікування. Після тесту пацієнт може відновити прийом будь-яких ліків, які приймає постійно, також може повернутися до своєї звичайної діяльності, включаючи фізичні навантаження.

Як підготуватися до спірографії

Лікар розповість, як підготуватиметься до тесту. Загальні рекомендації включають такі пункти:

  • Відмова від деяких ліків, наприклад використання інгаляторів, які сприяють розслабленню дихальних шляхів.
  • Відмова від куріння, вживання алкоголю, інтенсивних фізичних занять.
  • Обмежений раціон за кілька годин до тестування.

Найкраще одягнути вільний, зручний одяг у день тесту, який не заважатиме кровообігу, диханню, рухам.

У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.

Що показує спірографія

"Норма" або референтні значення показань спірометра залежать від кількох факторів, включаючи:

  • стать;
  • вік;
  • фізичні параметри.

Спірометрія вимірює два основні компоненти:

  • Форсована життєва ємність легень - це максимальний об'єм повітря, яке пацієнт може з силою і повністю видихнути після глибокого вдиху.
  • Об'єм форсованого видиху - це кількість повітря, яке пацієнт видихає за одну секунду.

Після того, як людина пройде тест, лікар порівнює результати спірографії з типовим показником для його демографічної групи. Нормальний показник становить 80% або вище за типовий демографічний показник. Якщо у вас обструкція дихальних шляхів, кількість повітря, яке ви можете швидко видихнути з легенів, буде зменшено. Висновок, як правило, готовий через 1-2 дні, тому що він вимагає розшифрування. Якщо лікар виявить, що результати сильно відрізняються від реферальних значень, може призначити інші тести, щоб визначити, що є причиною порушення дихання.

Переваги проведення спірографії у медичному центрі "Меділюкс"

Сучасний медичний центр "Меділюкс" проводить у Вінниці широкий спектр діагностичних процедур та маніпуляцій, у тому числі "проби дихання", такі як спірометрія. Клініка оснащена найсучаснішим обладнанням. А діагностику проводять досвідчені кваліфіковані лікарі.

Ми гарантуємо вам комфортні умови проходження досліджень, доступні ціни та точні результати. Записатися на дослідження до лікувально-діагностичного центру "Меділюкс" ви можете за безкоштовним багатоканальним контактним телефоном 0 (800) 331 429 або онлайн на сайті.

Вартість послуг
  • Спірографія

    200 грн

  • Спірографія з навантаженням

    350 грн

consultation
Безкоштовна консультація
Залиште Вашу контактну інформацію, наш менеджер зателефонує і проконсультує Вас
Відгуки
Що про нас говорять наші відвідувачі
Дивитись усі
4 сучасних клініки в Україні

Виберіть зручну для вас клініку і запишіться на прийом за телефоном або залиште свою контактну інформацію через форму, і ми з вами зв'яжемося.

вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
м. Вінниця, вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 22:00

Сб-Нд 8:00 - 20:00

вул. 600-річчя, 80
м. Вінниця, вул. 600-річчя, 80
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 9:00 - 16:00

Сб-Нд вихідний

вул. Кішки Матроса, 10 Г
м. Вінниця, вул. Кішки Матроса, 10 Г
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 19:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

вул. Шевченка, 28А
м. Хмільник, вул. Шевченка, 28А
Телефон: +38 (067) 430 76 76
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 16:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити максимальну функціональність сайту.

Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.