УЗД молочних залоз
Ультразвукове дослідження - найбезпечніший інструментальний метод дослідження. Без втручання в процеси життєдіяльності організму, біохімічні реакції на тканинному і клітинному рівнях, УЗД дає точну інформацію про стан того чи іншого органу. Тому в діагностиці багатьох патологій сонографія залишається методом вибору в усьому світі. Це особливо стосується функціонально активних органів, які нерідко крім основної функції виконують також функцію ендокринну - тобто, виділяють гормони. Молочна залоза - один з них.
На сьогоднішній день всім жінкам, які не досягли віку 40 років, при підозрі на захворювання молочної залози в першу чергу показана сонографія даної області і регіонарних лімфатичних вузлів. В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС можна пройти УЗД молочної залози з лімфовузлами за доступною вартістю. А також записатися на прийом до профільного фахівця, який відповість на всі запитання, розбереться в проблемі і запропонує всі доступні варіанти лікування.
Чому на початковому етапі УЗД - кращий варіант?
Щодня до мамолога звертаються молоді дівчата і жінки зі скаргами на болючість або інші проблеми з грудьми. У фертильному віці залозиста тканина в молочній залозі переважає, її клітини активно діляться, з чого можна зробити кілька ключових висновків:
- УЗ-хвилі краще розповсюджуються в залозистій тканині.
- Рентгенівські промені можуть вплинути на процеси ділення і розвитку клітин молочної залози.
- Під контролем УЗД при необхідності можна буде взяти біопсію.
Таким чином, немає ніякої необхідності призначати мамографію пацієнткам до 40 років. Звичайно, цей метод дослідження більш інформативний, але навіть в разі сумнівів рентген повинен слідувати за сонографією. Цей алгоритм дозволяє проводити ефективний скринінг, економити кошти пацієнтів, час лікаря і ресурси лікувально-діагностичного комплексу. Рішення про необхідність призначення мамографії жінкам до 40 приймає консультує фахівець вузького профілю - компетентний лікар-мамолог.
Симптоми, що вимагають УЗ-діагностики:
- Болі або дискомфорт в молочних залозах.
- Видима деформація, несиметрична зміна розмірів грудей.
- Поява патологічних виділень (в тому числі - будь-яких виділень крім молока в період лактації).
- Набряк або ознаки запалення (почервоніння, підвищення місцевої температури).
- Поява при пальпації об'ємних утворень в товщі молочної залози.
- Збільшення лімфатичних вузлів (особливо насторожити повинна одностороння безболісна лімфаденопатія).
- Зміни соска (втягнення, деформація, зміна кольору, поява тріщин без причини).
- Зміни шкіри самих грудей - наприклад, поява характерного симптому лимонної кірки.
- Гострі травми, що особливо супроводжуються посинінням шкіри (необхідно виключити гематому).
- Обстеження стосується не тільки жінок. Гінекомастія – доволі поширена патологія грудної залози у чоловіків, яку також можна діагностувати на підставі УЗД.
Що шукає фахівець?
Завдання кожної жінки - навчитися самостійному огляду. У мережі безліч ілюстрованих алгоритмів пальпації, розроблених Pink Ribbon International та іншими асоціаціями по боротьбі з раком молочної залози. Завдання ж лікаря-професіонала - знайти «зачіпки», за якими можна встановити попередній або заключний діагноз. Увага націлена на такі патології:
- Різні форми мастопатії - зокрема, необхідно провести ретельну диференціальну діагностику між вузловою її формою і новоутвореннями грудей. У першому випадку лікування консервативне, у другому - оперативне в більшості випадків.
- Лактостаз. Також за допомогою УЗД можна відрізнити застій молока від маститу. У першому випадку достатньо курсу масажу і ефективного зціджування, у другому не обійтися без антибіотиків.
- \Лактаційний і інші мастити. Якщо ж гнійна порожнина вже утворилася і наявний абсцес, необхідне термінове оперативне втручання. Хоча в наш час ця патологія зустрічається нечасто, завдання компетентного фахівця - побачити на екрані гнійний мастит, який може призвести до небезпечних для життя ускладнень.
- Кіста МЗ. Нерідко при виявленні кістообразних утворень пацієнтку направляють на дообстеження, що зберігає здоров'я та рятує життя.
- Фіброаденом и молочної залози. У багатьох випадках цю доброякісну пухлину також потрібно оперувати. Тому що деякі поширені форми мають схильність до малігнізації - тобто з часом перетворюються на рак.
- Рак МЗ. Небезпечне захворювання, яке тим не менше ефективно лікується, якщо діагноз поставлений вчасно. Тому не можна нехтувати таким інформативним, безболісним, швидким і зручним способом діагностики, як УЗД.
- Рідкісні патології молочної залози - ліпома, галактоцеле, папіломи проток, рак грудної залози у чоловіків. Деякі з них потрібно оперувати, інші - спостерігати, про треті просто потрібно знати. Але в будь-якому випадку кожна людина повинна мати максимум інформації про свій організм.
У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.
Єдине правила підготовки до УЗД молочної залози
Дослідження найбільш інформативно в першій половині циклу, але не одразу після місячних. В ідеалі це 5-10 день циклу. Проте, в разі гострої необхідності процедура виконується в будь-який час - наприклад, при ударі або симптомах маститу.