Пульмонолог у Вінниці

Дихальну систему без перебільшення можна назвати однією з найважливіших в організмі. Життєдіяльність будь-якої живої істоти фактично підтримується завдяки процесам газообміну. Навіть рослини та бактерії потребують кисню! Що вже казати про людину?

Діагностикою та лікуванням патологій, пов’язаних з органами дихання, займається лікар-пульмонолог. Це спеціаліст терапевтичного профілю, в задачі якого входить не тільки збір скарг та анамнезу, але також об’єктивний огляд і проведення функціональних проб та інструментальних обстежень. Тому кваліфікований пульмонолог має досконало володіти профільними практичними навичками, орієнтуватись в сучасних протоколах лікування та безперервно навчатись. Саме такі спеціалісти ведуть прийом в лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС.

З якими скаргами пацієнти звертаються до пульмонолога?

Очевидно, в першу чергу людину з патологією дихальної системи турбують симптоми, пов’язані з дефіцитом кисню в крові. Такий стан може розвиватись або внаслідок проблем в дихальних шляхах, або через порушення на етапі газообміну між альвеолами та судинами легень. Доцільно трактувати скарги з огляду на патологію і механізм їх виникнення:

 • При бронхіті симптоми наступні – кашель, болі в горлі, першіння. Кашель може бути вологим або сухим, продуктивним або непродуктивним. Після нього може наступати полегшення або навпаки – посилення болю. Болі в горлі та першіння виникають через кашель або при поєднанні бронхіту з ларингітом, трахеїтом, фарингітом. В усіх випадках має місце недостатність функції зовнішнього дихання – тобто вражаються дихальні шляхи.
 • Доволі частим та загрозливим діагнозом є бронхіальна астма. Симптоми при цій патології пов’язані з реакцією гіперчутливості (тобто імунна система організму агресивно реагує на слизову дихальних шляхів). Внаслідок цього виникає набряк слизової та спазм бронхів, а пацієнта турбує задишка (аж до ядухи). Напади астми інколи навіть призводять до асфіксії, але зникають при прийомі бронхолітиків або стероїдних препаратів.
 • Що стосується ХОЗЛ, симптоми цієї розповсюдженої хвороби дуже схожі з симптомами астми. Тому тільки кваліфікований спеціаліст може провести диференційну діагностику та встановити точний діагноз. В цьому йому допомагають інструментальні (спірографія) та лабораторні (аналіз мокротиння, крові) методи дослідження. Займаючись самолікуванням, пацієнт ризикує погіршити свій стан або дочекатись загрозливих ускладнень.
 • Серед симптомів пневмонії можна виділити загальні (лихоманка, слабкість, ломота в тілі) та місцеві (задишка, ціаноз шкіри обличчя та рук, кашель, хрипи).
 • Особливу загрозу несе вірусна пневмонія (наприклад, COVID-асоційована), бо це захворювання на початку протікає без місцевих симптомів, важко піддається лікуванню та часто потребує кисневої терапії. Діагноз вірусної пневмонії можна встановити тільки на підставі даних цифрового рентгену легень або КТ легень.
 • Запалення плеври може проявлятись по-різному, в залежності від виду. Сухий плеврит – це болі в грудях, інтоксикація. Ексудативний плеврит – задишка, важкість в грудній клітці.
 • Пневмофіброз та пневмоконіози (професійні захворювання, пов’язані з накопиченням в легенях мінеральних та інших сполук) супроводжуються різноманітними симптомами – в залежності від механізму дії. Але задишка майже завжди турбує пацієнта, а також наявний обтяжений анамнез (робота на будівництві, в шахті, на виробництві або зі злаковими культурами).

Нарешті, виділяють ряд специфічних проявів, які притаманні деяким патологіям дихальної системи. Серед них кровохаркання, симптом барабанних паличок, годинникових скелець, бочкоподібна грудна клітка, вибухання шийних вен тощо.

Діагностика захворювань дихальної системи в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Навіть найбільш досвідчений пульмонолог не може всебічно оцінити картину захворювання, встановити вірний діагноз та призначити ефективне лікування без додаткових методів обстеження. До них відносять інструментальні та лабораторні методи. Консультація пульмонолога включає:

 • Збір скарг і анамнезу
 • Об’єктивний огляд
 • Проведення фізикальних проб
 • Направлення на лабораторне обстеження (в МЕДІЛЮКС проводиться забір аналізів широкого спектру)
 • Направлення на інструментальні обстеження (в нашому центрі можна виконати цифрову рентгенографію, КТ, МРТ грудної клітки, УЗД плевральної порожнини і легень та навіть ФГДС або мамографію для диференційної діагностики)
 • Консультативний висновок
 • Призначення схеми лікування та контроль його ефективності.

Лікування пневмонії та інших патологій органів дихання

Пульмонологи в ЛДЦ МЕДІЛЮКС користуються новітніми настановами, рекомендаціями та затвердженими МОЗ протоколами лікування. Ми – прихильники доказової медицини, тому не займаємось гіпердіагностикою та лікуємо згідно сучасних стандартів. Ви можете бути абсолютно впевнені в якості результату та ефективності терапії.

Лікування включає:

 • Фізіотерапевтичні процедури.
 • Модифікацію способу життя.
 • Відмову від куріння.
 • Прийом лікарських засобів загального призначення (протизапальних препаратів, антибіотиків)
 • Призначення лікарських засобів, що місцево діють на бронхолегеневу систему або мають специфічний ефект (бронхолітики, муколітики, інгаляторні ГКС, деконгестанти)
 • В деяких випадках пацієнти потребують консультації суміжних спеціалістів або оперативного лікування. Тоді пульмонолог дає направлення на подальше лікування.

Не зволікайте, якщо відчули один з перерахованих симптомів. Пам’ятайте, що завчасна діагностика та лікування завжди має успіх, а самолікування може нашкодити вашому здоров’ю.

Ціни на послуги пульмонолога у Вінниці

Послуги пульмонолога Ціна, грн
Консультація пульмонолога
500
Коли ми працюємо

Графік роботи лікарів

Телефонуйте зараз!

0 (800) 33-01-30

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .👍
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка👍👍👍)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно👍👍👍
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису