Лікування тромбофлебіту поверхневих вен у Вінниці

В структурі судинних захворювань однією з найпоширеніших проблем є тромбоз. Явище характеризується прижиттєвим утворенням кров’яного згустку всередині судини. Тромбоз може бути гострим або хронічним, артеріальним або венозним, поверхневим або глибоким. Але в будь-якому разі тромб несе загрозу здоров’ю та життю людини. І коли тромб утворюється у підшкірній вені та викликає запалення її стінки, це має назву тромбофлебіт поверхневих вен. Хвороба дуже небезпечна і будь-які затримки в діагностиці та лікуванні призводять до розвитку важких ускладнень. Тому звичайно, ТПВ має лікувати кваліфікований судинний хірург. Такий, як в МЕДІЛЮКС.

Причини та симптоми тромбофлембіту поверхневих вен

Тромбоз підшкірних вен частіше за все виникає на нижніх кінцівках на тлі варикозної хвороби вен нижніх кінцівок. Рідше, але також має місце бути тромбофлебіт вен базиліки та цефаліки, які проходять на плечі. Таким ускладненням зазвичай супроводжується посткатетерний флебіт або довготривале вживання ін’єкційних психоактивних речовин. Нарешті, дуже рідко тромби виникають в поверхневих венах обличчя та тулуба. Таке буває при вагітності або після оперативних втручань.

Патогенез такого ускладнення в усіх випадках однаковий. Внаслідок запалення стінки вени в крові активується система згортання, тромбоцити з еритроцитами та білками плазми склеюються та формують тромб. Цей згусток перекриває просвіт вени, зашкоджуючи адекватному току крові. Це зумовлює класичну симптоматику ТПВ:

  • Виражений біль в ділянці запалення. Якщо мова йде про кінцівку, боліти може весь сегмент дистальніше тромбу. Це часто спостерігається при варикозі.
  • Почервоніння шкіри. Гіперемія – одна з п’яти традиційних ознак запалення. Так як вена розташовується одразу під шкірою, її запалення видно неозброєним оком.
  • Місцеве підвищення температури – ще одна ознака, якою не можна нехтувати.

Як встановити діагноз тромбофлембіту поверхневих вен?

Діагностика зазвичай не викликає складнощів при зверненні до компетентного спеціаліста. Вона базується на оцінці даних анамнезу хвороби, огляду та збору скарг, а також пальпації ураженої області. Інколи для верифікації діагнозу, особливо у разі наявності у пацієнта супутніх патологій, є потреба в проведенні інструментальних обстежень:

  • Доплерографії або УЗД вен нижніх кінцівок.
  • “Сліпий доплер”.
  • Рентгенографія області враження.

Особливості лікування тромбофлембіту поверхневих вен

ТПВ лікується успішно та легко, якщо вчасно звернутись за допомогою. Більше того, рання діагностика та початок лікування дозволяють вирішити проблему консервативно. Призначаються препарати з груп протизапальних засобів, антикоагулянтів, інколи антибіотиків. Обов’язковою мірою є компресія – тобто застосування еластичного трикотажу. В тих випадках, коли доводиться проводити операцію, наші спеціалісти вирішують проблему безболісно та з мінімальним періодом реабілітації. Тому не баріться, якщо відчули перераховані симптоми, та звертайтесь за допомогою вчасно.

Судинні хірурги МЕДІЛЮКС

Юрець Сергій Сергійович

Кандидат медичних наук, судинний хірург вищої категорії, ендоваскуляриний хірург, флеболог
Детальніше

Прокопенко Владислав Михайлович

Судинний хірург

Татарін Александру Єфимович

Кандидат медичних наук, флеболог вищої категорії, судинний хірург вищої категорії
Детальніше

Телефонуйте зараз!

0 (800) 330 130

Відгуки

Що про нас говорять наші відвідувачі:

Дякую привітному персоналу та організацію на вищому рівні! Робила УЗД-задоволена усім. Співвідношення ціна/якість. Мої рекомендації.
Лєна Цибулько
Лєна Цибулько
2020-10-12
Швидко і без черг виконали мрт , отримав заключення , результати якого професійно описали і пояснили Всім рекомендую обрати дану клініку
Назар Данілевич
Назар Данілевич
2020-10-12
Дуже класний та інформативний панорамний рентген. Дякую
Vlad Dovzhenko
Vlad Dovzhenko
2020-10-12
Быстрая запись по телефону, удобное время приёма, даже в выходные дни, без очередей. Приветливый администратор провела прям к врачу. Я делала УЗИ молочной железы, врач провела процедуру комфортно и профессионально. Результат получила через 20 минут. Всё понравилось, буду обращаться ещё.
Алиса Попова
Алиса Попова
2020-10-12
Швидко та якісно
Сергей Чухриенко
Сергей Чухриенко
2020-10-12
Вчьора робила рентген шийного відділу хребта в Меділюксі на Литвинка , 5 . Залишилась дуже задоволена !!!! В порядку живої черги швиденько вдалось зробити рентген ! Комфортна атмосфера!Ренгенолог професіонал своєї справи ! Ренгенапарат реально найкращий у місті ! Якість знімків " як з атласу анатомії" ! Дякую! Рекомендую! Доречі Меділюкс працює з 8.00 по 24.00 без вихідних , тому в найближчий час можна зробити МРТ і у неділю діє знижка 20 відсотків .?
Taiciya Kudyna
Taiciya Kudyna
2020-10-08
Дякую усiм,робили МРТ для дитинки 3роки персонал приемний,вiчливий усе пройшло добре(Лiкарям якi робили дану процедуру окрема подяка???)
Максим Синчук
Максим Синчук
2020-10-05
Удобное время работы ,оперативное предоставление результатов ,вежливые администраторы и квалифицированный персонал и очень внимательное отношение к посетителям .Всем рекомендую
Виктория Руднева
Виктория Руднева
2020-09-24
Приємно здивована, персонал дуже привітний, все чітко, швидко, якісно???
Влада Гладич
Влада Гладич
2020-09-23
Высококвалифицированные врачи и приветливый персонал. Соотношение цены и качества. Рекомендую
Елизавета Купцова
Елизавета Купцова
2020-08-05
Контакти

Запис онлайн та адреса
нашого медичного центру

Вінниця

Форма для запису