Лікування аритмії

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
Лікування аритмії

Записатися на Лікування аритмії ви можете за телефоном або через форму на сайті

0 (800) 330 130 Безкоштовно по Україні

Лікування аритмії

Серце будь-якої істоти представляє собою м’язовий орган, задачею якого є безперервні скорочення протягом усього життя організму. Якщо серце зупиняється хоча б на мить, запустити його можливо лише штучно і лише в деяких випадках. Таким чином, наше існування напряму залежить від якості роботи нашого серця. Але іронія долі в тому, що саме перебої в роботі серця - стан, що досить часто виникає. Патологічна або фізіологічна, аритмія в будь-якому разі не являється нормою та хоча б раз на життя трапляється у однієї людини з десятьох. Тому кардіологи щоденно стикаються з аритміями та вчаться їх диференціювати.

В лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС досвідчені та кваліфіковані кардіологи проведуть якісну діагностику та призначать ефективну схему лікування. У нас можна одразу після консультації пройти ЕКГ, ЕхоКГ, холтерівське моніторування, рентгенографію ОГК або МРТ серця, а також здати всі необхідні аналізи.

Види аритмій

Термін “аритмія” дослівно перекладається як “відсутність ритму”. При деяких видах цього стану дійсно відсутні повноцінні серцеві поштовхи. Але за сучасною класифікацією ВОЗ, прийнятою в 1978-му році, до аритмій відносять усі ритми серця, які відрізняються від нормального синусового ритму. При цьому змінюється або ЧСС, або послідовність збудження різних відділів серця, або ритмічність окремих збуджень. Відповідно до рівня збоїв виділяють:

  • Порушення автоматизму, коли так званий водій ритму або знаходиться не в синусовому вузлі, або працює з перебоями. Простими словами - проблема на рівні генератора.
  • Порушення збудливості, коли деякі ділянки серця скорочуються окремо від інших структур. Простіше кажучи, проблема на рівні приймача сигналу.
  • Порушення провідності, коли через проблему на рівні провідних шляхів імпульс не доходить до окремих ділянок серця. Проблемний об’єкт - дроти між джерелом і приймачем сигналу.

Класифікація включає дуже багато різновидів аритмій. Недарма аритмологія виділилась в окрему науку, та деякі спеціалісти являються виключно аритмологами. Та не зважайте, наші універсальні лікарі можуть дати раду і аритміям, і атеросклерозу, і клапанним вадам. Тому ми охарактеризуємо лише найбільш розповсюджені види порушень ритму:

  • Синусова аритмія має благоприємний прогноз. Водій ритму залишається в синусовому вузлі, але тривалість серцевих циклів може відрізнятись. Різновид - дихальна аритмія, при якій ЧСС збільшується на вдиху та зменшується на видоху. Це варіант норми для дітей.
  • Синусова тахікардія та брадикардія нерідко також являються варіантами норми. Тривалість циклу при цьому стала, але швидше та відповідно повільніше за норму. Тимчасова тахікардія виникає при стресі, під час фізичних навантажень, при споживанні кави, чаю або енергетичних напоїв. Постійна фізіологічна брадикардія нерідко спостерігається у спортсменів.
  • Екстрасистолічна аритмія або екстрасистолія - буквально те, що зашифровано в назві. “Зовнішня систола” - тобто, скорочення серця починається не з синусового вузла. Екстрасистоли можуть бути одиничні, парні, групові).
  • Блокади серця відносяться до загрозливих аритмій, тому потребують негайного лікування та постійного спостереження. А в деяких випадках - навіть встановлення кардіостимулятора. Причина у випадінні окремих збуджень (часткових або повних).
  • Миготлива аритмія - дуже неблагоприємний стан, коли мова йде про тріпотіння шлуночків. Потребує реанімаційних заходів, включно з дефібриляцією.

Що провокує виникнення аритмії?

Усі без виключення аритмії супроводжуються неадекватними скороченнями серця. Такі прояви можуть бути наслідками різноманітних функціональних та анатомічних, патологічних та травматичних, вроджених та набутих порушень з боку провідної системи, міокарду, водія ритму або окремих ділянок кардіоміоцитів.

Наприклад:

  • Інфекційні захворювання (міокардит, ендокардит).
  • Вади серця.
  • Деякі поширені поліетіологічні патології серцево-судинної системи (артеріальна гіпертензія, ІХС та гострий коронарний синдром).

Основні симптоми аритмії

  • Сильне серцебиття або суб’єктивне відчуття перебоїв в роботі серця.
  • Біль за грудиною та задишка, хоча вони менш виражені.
  • Специфічні зміни на ЕКГ та ЕКГ-холтері.
  • Втрати свідомості, особливо при блокадах або фібриляції.
  • Коливання АТ та пульсу.
  • Інколи спостерігаються неспецифічні загальні симптоми - слабкість, нудота та блювання, сонливість або збудження.

У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.

Діагностика та лікування аритмії в ЛДЦ МЕДІЛЮКС

Факт наявності аритмії виставляють на підставі ЕКГ або холтерівського моніторування. Останній діагностичний метод особливо цінний, коли підозрюється екстрасистолія і необхідно “зловити” випадковий удар серця, який виникає один раз на кілька хвилин чи годин.

Вже на підставі даних ЕКГ чи холтера приймають рішення про наступні діагностичні процедури: Ехокг (УЗД серця), МРТ або рентгенографію. Серед аналізів виділяють загальноклінічні, біохімічні аналізи крові, коагулограму та ліпідограму, а також деякі ревмопроби. Лікування аритмій зазвичай консервативне та включає антигіпертензивні препарати, антиагреганти, статини, антибіотики (залежить від етіології захворювання). Але іноді доводиться встановлювати пацієнту штучний водій ритму (кардіостимулятор) - цим займаються інтервенційні кардіологи.

  • Прийом кардіолога

    500 грн

  • Кардіограмма з розшифровкою

    300 грн

  • Консультація кардіолога +УЗД серця

    935 грн

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
  • Повторний прийом лікаря 15 хв.

    350 грн

  • Повторний прийом лікаря 30 хв.

    450 грн

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
  • Консультація кардіолога +УЗД серця

    1110 грн

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
Відгуки
Що про нас говорять наші відвідувачі
Дивитись усі
4 сучасних клініки в Україні

Виберіть зручну для вас клініку і запишіться на прийом за телефоном або залиште свою контактну інформацію через форму, і ми з вами зв'яжемося.

вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
м. Вінниця, вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 22:00

Сб-Нд 8:00 - 20:00

вул. 600-річчя, 80
м. Вінниця, вул. 600-річчя, 80
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 9:00 - 16:00

Сб-Нд вихідний

вул. Кішки Матроса, 10 Г
м. Вінниця, вул. Кішки Матроса, 10 Г
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 19:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

вул. Шевченка, 28А
м. Хмільник, вул. Шевченка, 28А
Телефон: +38 (067) 430 76 76
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 16:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити максимальну функціональність сайту.

Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.