Дифузний токсичний зоб

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
Дифузний токсичний зоб

Записатися на Дифузний токсичний зоб ви можете за телефоном або через форму на сайті

0 (800) 330 130 Безкоштовно по Україні

Дифузний токсичний зоб

Захворювання щитовидної залози довгий час були приховані від людства завісою таємниці. По-перше, діагностика ендокринних патологій включає визначення рівня гормонів у крові, що було неможливо ще 100 років тому. По-друге, анатомія щитовидної залози настільки складна і варіативна, що оперувати цей орган мають право лише хірурги з досконалими навичками та досвідом. По-третє, більшість хвороб із цієї групи аутоімунні: довгий час ніяк себе не проявляють, та й прояви здебільшого є системними, відстроченими.

Тому не дивно, що хвороба Базеда (дифузний токсичний зоб (ДТЗ), гіпертиреоз Грейвса) досі часто залишається недіагностованою або нелікованою.

Запідозрити ДТЗ на ранніх стадіях може лише кваліфікований ендокринолог – саме такий веде прийом до ЛДЦ МЕДИЛЮКС. Якщо ви відчуваєте симптоми, схожі на описані нижче, швидше на прийом до фахівця.

Чому виникає дифузний токсичний зоб?

сі аутоімунні стани не можна вважати повністю вивченими. Поки що невідомо, що стає пусковим механізмом розвитку Базедової хвороби. Висока захворюваність на ДТЗ спостерігається в регіонах з високим рівнем йоду в продуктах і воді. Але ж і вінничани часто стикаються з цією проблемою, хоча Поділля, навпаки, вважається «бідним» на йод.

Швидше за все, хвороба викликається сукупністю факторів, що включають генетичну схильність, радіаційний фон, особливості раціону та способу життя, а також стать та гормональні процеси.

Наприклад, вагітні жінки 30-50 років мають найвищі шанси захворіти на ДТС, тоді як у молодих чоловіків зоб майже ніколи не розвивається.

Прояви Базедової хвороби

Так як у патогенезі захворювання головна ланка - надлишкова вироблення гормонів щитовидною залозою, то і симптоми, безумовно, пов'язані з гіпертиреоз (підвищеним рівнем тироксину в крові). Цей гормон відноситься до контрінсулярних, тобто має протилежні інсуліну ефекти. І насамперед впливає на метаболізм, серцево-судинну діяльність, кістки.

Основні симптоми ДТЗ:

  • Підвищена пітливість.
  • Зниження маси тіла.
  • Дратівливість, емоційна лабільність.
  • Екзофтальм (витрішкуватість) як наслідок тиреоїдної офтальмопатії.
  • Остеопороз на рентгенограмах.
  • Патологічні переломи.
  • Сухість у роті та спрага.
  • Стабільно підвищена до субфебрильних значень температура тіла (37-37,5*С).

Найбільш пізнаваним, але, на щастя, у наш час не дуже поширеним симптомом є збільшення шиї обсягом. Це і є власне зоб.

Залежно від збільшення щитовидної залози виділяють зоб І ст. (заліза пальпується), ІІ ст. (заліза візуалізується), ІІІ ст. (шия пацієнта потовщена), IV ст. (Є симптоми, пов'язані зі зміщенням навколишніх органів) та V ст. (Великий зоб). При зміщенні органів шиї може з'являтися задишка, відчуття кома в горлі, осиплість голосу та захриплість.

Діагностика

Лабораторні методи ґрунтуються на визначенні рівня ТТГ (тиреотропного гормону), Т4 та Т3 гормонів щитовидної залози у сироватці крові, а також антитіл до ТТГ. Всі ці показники можуть значно коливатися залежно від патології, тому сучасний доказовий ендокринолог має спеціальні діагностичні алгоритми, викладені в гайдлайнах європейської, американської або інших тиреоїдних асоціацій.

УЗД щитовидної залози – золотий стандарт інструментального обстеження органу. За допомогою цього методу можна визначити щільність тканини, наявність вузлів, вираженість кровотоку та стан паращитовидних залоз. При необхідності пацієнта також направляють на КТ, сцинтиграфію, ОФЕКТ чи інші інструментальні обстеження.

У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.

Лікування ДТЗ

Незалежно від віку хворого, статі та інших факторів лікування Базедової хвороби завжди починають із медикаментозної терапії. При серйозній токсичній дії або неефективності препаратів призначають сеанси радіойоду.

Останній рубіж – радикальне втручання. Проводиться тиреоїдектомія, тобто видалення щитовидної залози, і потім пацієнт для компенсації післяопераційного гіпотиреозу отримує тироксин.

  • Прийом ендокринолога

    600 грн

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
  • Повторний прийом ендокринолога

    400 грн

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
  • Консультація ендокринолога + УЗД щитоподібної залози

    850 грн

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
consultation
Безкоштовна консультація
Залиште Вашу контактну інформацію, наш менеджер зателефонує і проконсультує Вас
Відгуки
Що про нас говорять наші відвідувачі
Дивитись усі
4 сучасних клініки в Україні

Виберіть зручну для вас клініку і запишіться на прийом за телефоном або залиште свою контактну інформацію через форму, і ми з вами зв'яжемося.

вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
м. Вінниця, вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 22:00

Сб-Нд 8:00 - 20:00

вул. 600-річчя, 80
м. Вінниця, вул. 600-річчя, 80
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 9:00 - 16:00

Сб-Нд вихідний

вул. Кішки Матроса, 10 Г
м. Вінниця, вул. Кішки Матроса, 10 Г
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 19:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

вул. Шевченка, 28А
м. Хмільник, вул. Шевченка, 28А
Телефон: +38 (067) 430 76 76
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 16:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити максимальну функціональність сайту.

Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.