Халязіон: причини, симптоми та методи лікування

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
Халязіон

Записатися на Халязіон ви можете за телефоном або через форму на сайті

0 (800) 330 130 Безкоштовно по Україні

Халязіон

Халязіон

Халязіон — це безболісне новоутворення на повіці, яке з'являється внаслідок закупорки або запалення мейбомієвої залози повіки. Крихітні залози виробляють маслянисту речовину, що допомагає зберігати очі зволоженими. Якщо одна з цих залоз закупорюється або запалюється, розвивається патологія, що отримала назву халязіон.

Медичний центр "Меділюкс" пропонує у Вінниці послуги кваліфікованого офтальмолога. Ми знаємо, як вилікувати халязіон ефективно і з мінімальним ризиком ускладнень. Будемо раді відповісти на ваші запитання на очній консультації. Зв'яжіться з нашими фахівцями за телефоном, щоб записатися на прийом або запишіться в наш медцентр на сайті.

Що таке халязіон

Халязіон — це відома в офтальмології патологія. Червоний вузлик на віці іноді називають кістою повіки або мейбомієвою кістою. Розмір новоутворення варіюється в діапазоні 2-8 мм. Воно повільно формується, коли мейбомієва залоза блокується.

Спочатку халязіон може бути болючим, але через деякий час він зазвичай перестає боліти. Найчастіше зустрічається халязіон на верхньому повіці. Але іноді зустрічається халязіон нижньої повіки. Зазвичай халязіон розвивається у дорослих людей, але може розвинутися у дітей. Халязіон не заразний, тому що його не викликають бактеріальні інфекції. Це захворювання не передається від людини до людини, оскільки має структурний характер.

Важливо: Пацієнти часто плутають халязіон та ячмінь. Але це дві різні хвороби. Халязіон виникає через закупорку залози повіки, тоді як ячмінь виникає через інфікування фолікула вії.

Причини виникнення

У структурі ока є мейбомієві залози. Вони розташовані всередині наших повік біля лінії вій. Ці залози виробляють тонке маслянисте мастило, яке запобігає випаровуванню слізних плівок і зберігає наші очі вологими.

Найчастіше халязіон розвивається, коли відбувається блокування залози у повіці. Через це у залозі припиняється відтік олії, вона опухає.

Інші причини халязіону:

  • розацеа — тип захворювання шкіри, що викликає вугри та почервоніння;
  • себорейний дерматит — захворювання шкіри, що характеризується почервонінням, сухістю, лущенням та свербінням;
  • вірусні інфекції;
  • хронічний блефарит — хронічне запалення повік;
  • низький рівень вітаміну А.

У зоні ризику пацієнти із запаленням кишечника та демодекозом в анамнезі. Шкідливі звички, такі як куріння, підвищують ризик розвитку халязіону.

Що буде, якщо не лікувати халязіон

Як правило, внутрішні кісти повіка безболісні. Але вони можуть вирости до розмірів горошини за кілька тижнів. Деякі халязіони виростають такими великими, що порушують здатність бачити нормально. Утворення може стати на заваді використання контактних лінз.

Якщо лікувати патологію неправильно, згодом у повіці може утворитися гранульома. Це тверде ущільнення, що залишається протягом тривалого часу, істотно псує зовнішній вигляд людини.

Ще небезпечний халязіон тим, що в окремих випадках інфекція може поширитися із залози на тканини органу зору.

При тяжкому перебігу патології можуть виникнути сильний біль та висока температура. Цей тип ускладнення називають орбітальним целюлітом. Його лікують за допомогою медикаментозної антибактеріальної терапії.

Симптоми халязіону

Перші ознаки, які відчувають люди під час розвитку халязіону - це набряк повіки, болючість, підвищення чутливості ока. Через кілька днів набряк спадає і під шкірою починає промацуватися безболісна шишка. Її також видно візуально. Припухле утворення червоного кольору багато людей вважають ячменем.

Мейбомієва кіста може не проходити кілька тижнів і місяців, а потім зникає сама по собі. У деяких пацієнтів стійкі кісти не проходять. В цьому випадку потрібне хірургічне видалення халязіону.

Також пацієнти скаржаться на такі прояви:

  • відчуття стороннього тіла — ніби щось потрапило в око;
  • свербіж в очах і сльозоточивість, як при кон'юнктивіті;
  • сухість, "пісок" в очах через відсутність достатньої кількості мастила.

При блокуванні мейбомієвої залози змінюється склад слізної плівки, яка потрібна для збереження вологості очей. Через зменшення в ній олії плівка випаровується дуже швидко. Розвивається синдром сухого ока.

Рідше пацієнти відчувають таку неприємну симптоматику:

  • Розмитий зір. Халязіон великого розміру тисне на рогівку, спотворюючи її форму. Стан схожий на астигматизм. Після видалення халязіону нормальний зір повертається.
  • Часткове блокування зору. Велика мейбомієва кіста може порушувати периферичний зір.
  • Кіста може луснути, через що виникає інфікування тканин ока.

У лікувально-діагностичному центрі МЕДІЛЮКС доступна безвідсоткова оплата частинами.

Діагностика

Спеціальних аналізів для діагностики халязіону немає. Вони й не потрібні, тому що специфічна симптоматика допомагає лікареві швидко поставити діагноз. Лікар вивчає анамнез та історію хвороби, щоб виявити приховані проблеми, які могли призвести до утворення халязіону. Далі офтальмолог проводить огляд очей, повік, сальних залоз біля основ вій. Лікар може призначити цитологічне дослідження вмісту кісти, щоб визначити причину розвитку халязіону.

Важливо: діагностика у кваліфікованого офтальмолога дуже важлива, оскільки сімейний лікар може помилково прийняти халязіон за ячмінь. Але, як було описано вище, це зовсім різні захворювання, викликані різними аномаліями.

Без своєчасної діагностики та правильного лікування хвороба може спричинити серйозні наслідки.

Лікування халязіону

Як правило, лікування починається з консервативних методів. Якщо покращення не настає або пацієнт звернувся по медичну допомогу пізно, коли хвороба дала ускладнення, може бути проведена операція з видалення халязіону.

Консервативне лікування

Його проводять у домашніх умовах. Як правильно доглядати кісту лікар розповість на прийомі.

Найчастіше халязіон проходять протягом місяця після початку консервативного лікування.

Важливо: Ніколи не намагайтеся проколоти або видавити халязіон, оскільки це з високою ймовірністю викликає додаткове запалення і сприятиме інфікуванню вмісту кісти. Домашнє лікування полягає в наступних маніпуляціях:

  • Теплі компреси: Теплу стерильну пов'язку рекомендується прикладати до повіки на 15 хвилин 2-3 рази на день. Тепло допоможе розкритися закупореній залозі. Використовувати тепло можна лише після діагностики у офтальмолога, тому що у разі присутності інфекції тепло призведе до її поширення.
  • Відмовтеся від використання декоративної та доглядовий косметики. Акуратно протирайте повіку дезінфікуючими засобами, щоб тримати цю зону у чистоті.
  • Інтенсивний масаж кісти не рекомендований, тому що надмірний тиск може призвести до її розриву та поширення інфекції.
  • Дотримуйтесь правил гігієни очей і не торкайтеся руками.
  • Якщо цитологічне дослідження кісти підтвердило інфікування вмісту, лікар може призначити протизапальні та антибактеріальні мазі, краплі.

Якщо протягом 2-3 тижнів не проходить халязіон, офтальмолог може рекомендувати дренування рідини через невеликий надріз, ін'єкцію стероїдів для зменшення набряку і запалення.

Хірургічне лікування

Операція проводиться у хірургічному кабінеті чи кабінеті офтальмолога. Вона займає 15-20 хвилин. Лікар робить укол з знеболювальною речовиною, проводить розтин кісти, видаляє рідину та затверділу олію. Якщо кіста велика, може знадобитися її висічення. Найчастіше шви не потрібні, але вони не виключаються.

Спеціальна реабілітація після видалення халязіону не потрібна. Лікар може накласти пов'язку, яку потрібно носити протягом доби. Як правило, ранка швидко затягується без ускладнень та сліду.

Профілактика халязіону

Немає надійного способу запобігти халязіону. Знизити ризики його розвитку можна, підтримуючи чистоту повік:

  • Не чіпайте обличчя та очі без потреби.
  • Перед сном видаляйте макіяж, шкірне сало, пил, які можуть спричинити закупорку залози.
  • Якщо ви носите контактні лінзи, обов'язково дотримуйтесь рекомендацій щодо гігієни їх використання.

Не ігноруйте запальних захворювань шкіри обличчя, зверніться до досвідченого дерматолога, щоб пройти ефективне лікування.

Лікування халязіону у Вінниці у МЦ "Медилюкс"

Медичний центр "Медилюкс" проводить у Вінниці лікування захворювань органів зору, у тому числі халязіону та пропонує записатися наконсультацію офтальмолога.

Наші пацієнти отримують високий рівень сервісу завдяки таким можливостям клініки:

  • висококваліфіковані лікарі;
  • сучасне оснащення кабінетів, у тому числі діагностичним та операційним обладнанням;
  • індивідуальний підхід до кожного випадку — наші лікарі зацікавлені у високому відсотку успішного лікування пацієнтів, тому уважні до кожної медичної ситуації.

У разі хронічного і гострого халязіону, у разі першої появи кісти і в разі рецидивуючої патології ми використовуємо схвалені МОЗ протоколи лікування, які дають хороші терапевтичні результати.

У клініці відсутні черги, оскільки прийом відбувається за попереднім записом. Привітний персонал допоможе вам пройти діагностику і лікування без стресу, в комфортних умовах. Запишіться на прийом за телефоном 0800 330 130 або на сайті. Не ігноруйте проблеми зі здоров'ям. Ми допоможемо вам впоратися з ними.

  • ОКТ з ангіографією 1 око

    600 грн

  • ОКТ з ангіографією 2 ока

    1000 грн

  • Макулярна ділянка 1 око

    400 грн

  • Макулярна ділянка 2 ока

    600 грн

  • Диск зорового нерва 1 око

    400 грн

  • Диск зорового нерва 2 ока

    600 грн

  • Комплекс офтальмологічний (Диск зорового нерва, Макулярна ділянка) 1 око

    700 грн

  • Комплекс офтальмологічний (Диск зорового нерва, Макулярна ділянка) 2 ока

    900 грн

  • ОКТ передній відрізок 1 око

    400 грн

  • Оптична біометрія 1 око

    250 грн

  • Оптична біометрія 2 ока

    350 грн

  • Фото очного дна

    300 грн

  • Фото переднього сегменту ока

    200 грн

  • Розрахунок ІОЛ 1 око

    350 грн

  • Розрахунок ІОЛ 2 ока

    450 грн

  • Авторефрактометрія з кератометрією

    150 грн

  • Пневмотонометрія

    100 грн

  • Комп'ютерна периметрія 1 ока

    350 грн

  • Комп'ютерна периметрія 2 ока

    400 грн

  • Базова консультація

    500 грн

  • Повторна консультація (протягом місяця)

    250 грн

  • "Друга думка"(консультація з наявними обстеженнями з інших клінік)

    300 грн

  • Пакет обстежень "глаукома"

    1000 грн

  • Пакет обстежень "катаракта"

    850 грн

  • Пакет обстежень "сітківка"

    850 грн

  • Видалення стороннього предмету

    250 грн

  • Діагностика синдрому сухого ока

    500 грн

  • Лазерна транссклеральна циклокоагуляція

    10000 грн

  • Інтравітреальне введення препарату «Айлія»

    8000 грн

  • Консультація дитячого офтальмолога

    500 грн

  • Панретинальна лазерна коагуляція 1 око

    6000 грн

  • Панретинальна лазерна коагуляція 2 ока

    11000 грн

  • Субтенонове введення препарату

    3500 грн

  • Селективна лазерна трабекулопластика (SLT) 1 око

    6000 грн

  • Лазерна дисцизія вторинної катаракти 1 око

    3000 грн

  • Периферична лазерна іридотомія 1 око

    3000 грн

  • Лазерний вітреолізис 1 око

    6000 грн

  • Фокальна лазерна коагуляція 1 око

    4000 грн

  • Пакет рефракційний I категорія

    1000 грн

  • Пакет рефракційний ІІ категорія

    1200 грн

  • Пакет рефракційний ІІІ категорія

    1200 грн

  • Пакет рефракційний ІV категорія

    1400 грн

  • Видалення птеригіуму

    5500 грн

  • Видалення халязіону

    5500 грн

  • Видалення новоутворень повік

    5500 грн

  • Кератотопографія

    450 грн

  • Пакет Ортокератологічний

    8000 грн

  • Консультація ортокератолога

    1000 грн

  • Видалення ксантелазми 1 око

    6000 грн

  • Видалення ксантелазми 2 око

    9000 грн

Безкоштовно по Україні 0 (800) 330 130
consultation
Безкоштовна консультація
Залиште Вашу контактну інформацію, наш менеджер зателефонує і проконсультує Вас
Відгуки
Що про нас говорять наші відвідувачі
Дивитись усі
4 сучасних клініки в Україні

Виберіть зручну для вас клініку і запишіться на прийом за телефоном або залиште свою контактну інформацію через форму, і ми з вами зв'яжемося.

вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
м. Вінниця, вул. Литвиненко-Вольгемут, 5
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 22:00

Сб-Нд 8:00 - 20:00

вул. 600-річчя, 80
м. Вінниця, вул. 600-річчя, 80
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 9:00 - 16:00

Сб-Нд вихідний

вул. Кішки Матроса, 10 Г
м. Вінниця, вул. Кішки Матроса, 10 Г
Телефон: 0 (800) 330 130
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 19:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

вул. Шевченка, 28А
м. Хмільник, вул. Шевченка, 28А
Телефон: +38 (067) 430 76 76
Час роботи:

Пн-Пт 8:00 - 16:00

Сб-Нд 9:00 - 13:00

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити максимальну функціональність сайту.

Натиснувши «Прийняти», ви дозволяєте використовувати файли cookie на нашому веб-сайті.